Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:43 27.04.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Отказването на цигарите е важен житейски..  
Автор novavkluba (но с опит)
Публикувано28.01.07 15:37



..урок.
Поне за мен.
Хайде да бъдем честни- ако отказването беше лесна работа нямаше да го има тоя форум, а ако беше невъзможно населението на земята щеше да е около милиард и половина.
С една дума отказването е ТРУДНО, но ВЪЗМОЖНО.
Както и стотици други неща в нашия живот.
Отказването на цигарите ми показа истинския смисъл на думите търпение и постоянство. Имала съм случаи когато не съм виждала никакъв смисъл в това да не пуша и нищо лошо в това да запаля. Плачела съм от отчаяние, че усилията ми не дават никакъв резултат, че продължавам да мисля за тия цигари и съм си мислела че съм обречена ЦЯЛ ЖИВОТ да живея в абстиненция.
И все пак устисках, което ми върна самоуважението, а нещата се оправиха от само себе си- просто така с времето.
Единственото, което правех е да стискам зъби до дупка и да се хвана за някаква си идейка, че може би пък нещата ще се променят ( така необходимото зрънце вяра).
Сега прилагам доколкото мога тази схема и за други проблеми в живота си, с които не можех да се справя дълго време.
Смея да твърдя, че засега успявам ако не с всички, то с повечето.
Отказването ми показа и че мога да преодолея два от най- големите ми страхове- СТРАХА ОТ НЕПОЗНАТОТО и СТРАХА ОТ ИЗОСТАВЯНЕ НА УДОБСТВОТО.
Затова искам да кажа на всички, които са се хванали на хорото с отказването- просто да не се пускат, независимо колко е трудно на моменти!
Ако се справите с това ще можете и с други много по- важни неща!



Тема Re: Отказването на цигарите е важен житейски..нови [re: novavkluba]  
Автор 7karina ()
Публикувано28.01.07 18:00



невъзможните неща не ме затрудняват... проблемът при мен е с възможните!

За да има нови срещи, първо трябва да има сбогуване



Тема тебе трябванови [re: novavkluba]  
Автор Cтaниcлaв! (културтрегер)
Публикувано29.01.07 01:38



да те анатемосат.
Най-много сега някой да започне да ти обяснява как пушенето не било вредно и нямало смисъл да спираш цигарите.
Иначе браво. Осъзнала си зависимостта и вредата. Честито от мен!





Тема Re: тебе трябва пъкнови [re: Cтaниcлaв!]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано30.01.07 12:45



да те миропомажем, добре, че я похвали, горката до последно се съмняваше във верността на собствените си мисли и житейски изводи. Ей такива като теб да ги имаше повече, бате.



Тема Re: тебе трябванови [re: Cтaниcлaв!]  
Авторnovavkluba (Нерегистриран)
Публикувано30.01.07 13:20



Станиславчо ужасно ми напомня на един сорт мои съученици- бяха с висок успех, никога не пушеха, сочеха останалите с пръст, мислеха се за нещо повече в книжните си знания и здравословен начин на живот.... накрая повечето заминаха за чужбина.... но така си и останаха ограничени и нещастни горките.



Тема Re: Нещо си се объркала,нови [re: novavkluba]  
Автор 7karina ()
Публикувано31.01.07 09:32



позволи ми да не се съглася с теб! Сизказването ти за чужбината и как били нещастни хората там направо изби рибата!
Няма такъв филм, нещастните са тук, в страната ни, защото в повечето случаи не получават подобаващото им се възнаграждение и уважение...Я се огледай малко и тогава прави подобни изводи. Как може да е нещастен човек в чужбина, който работи същата работа, каквато и ти, но за разлика от теб получава 4-5 пъти по-голямо възнаграждение за труда си?
За да е ясно и за да не останеш с погрешно впечатление ще кажа, че съм от малкото изключения...но виждам масата и реално преценявам положението



За да има нови срещи, първо трябва да има сбогуване

Тема Re: тебе трябванови [re: novavkluba]  
Автор Cтaниcлaв! (културтрегер)
Публикувано31.01.07 16:13



О, да. Мога да ти напомням на още много други неща.
Наистина, имах много висок успех за мъж - 5.70.
Никога не съм се мислил за нещо повече, понеже точно пушенето не ми е критерий дали някой е човек или не. Някъде да съм категоризирал пушачите? Не мисля.
Иначе, да. Сега съм в чужбина. Не съм емигрант. Престоявам

така да се каже. Имаш нещо против такива като мен? Не съм никак ограничен и въобще не съм нещастен. Всъщност, какво за теб значи щастие? Ако не е много голяма тайна, разбира се



Тема Re: тебе трябва пъкнови [re: Eмo]  
Автор Cтaниcлaв! (културтрегер)
Публикувано31.01.07 16:16



Даа, кандидатирал съм се за светец. И най-после да има Станиславовден или нещо от типа, че ми писна да ме цакат - да черпя на Св.Сава, после на Стефановден..

То пък и рождения ден е преди това, та много задълбаваме с почерпките

Иначе, колега, вярвам в естествения подбор

От това намигане най-накрая тикове ще си докарам, а четящите - ечемик



Тема Re: тебе трябванови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор 7karina ()
Публикувано31.01.07 19:22



това написах в постинга си...жената здраво се е объркала, очевидно, че или е от липса на информация за живота на хора като теб, или са комплекси



За да има нови срещи, първо трябва да има сбогуване

Редактирано от 7karina на 31.01.07 19:25.



Тема Re: Отказването на цигарите е важен житейски..нови [re: novavkluba]  
Авторpink_martini (Нерегистриран)
Публикувано31.01.07 20:01



ех, ако отказването ставаше само с доброто намерение





Тема Re: тебе трябванови [re: 7karina]  
Автор Cтaниcлaв! (културтрегер)
Публикувано31.01.07 20:45



Да, очевидно се бърка. Никога не съм разбирал хора, които с лека ръка те изкарват шизофреник, комплексар, нещастник или нещо в тоя дух.
Да бъдеш в чужда държава - под какъвто и да е предтекст, си е доста трудно. Само този, който не се е сблъскал лице в лице с проблемите от това естество, само той не може да знае какво е. Всъщност, много интересно как от цигарите стигнахме до емигрантството..

Е, никого не обвинявам за нищо. Просто споделих същото, което и новата в клуба се опита да кажа.. и пак излезнах крив. Абстиненцията е голяма работа





Тема Re: тебе трябванови [re: Cтaниcлaв!]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано01.02.07 10:26



Ами докат' си мериш патката с тия дет' нямаш нищо общо, се 'ше си крив, пич.

Знам ги аз тия работи, единстения начин да задоволиш глада си за общуване е да пишеш провокативни тъпотии по форумите и лицемерно да се присмиваш на слабостите на хора дет' пет пари не дават за теб, да те и в тъпото копеле.

Е, никого не обвинявам за нищо. Просто споделих същото, което и новата в клуба се опита да кажа.. и пак излезнах крив. Абстиненцията е голяма работа

Аха голяма работа е, особено ако те засърби някой да ти тегли една мила и родна . . . винаги можеш да се увъртиш в чуждите лайна.

Да, очевидно се бърка. Никога не съм разбирал хора, които с лека ръка те изкарват шизофреник, комплексар, нещастник или нещо в тоя дух.

Не пич, ти си един откровен самотник, дет' никой не го бръсне за слива.

Да бъдеш в чужда държава - под какъвто и да е предтекст, си е доста трудно. Само този, който не се е сблъскал лице в лице с проблемите от това естество, само той не може да знае какво е. Всъщност, много интересно как от цигарите стигнахме до емигрантството..

Ясно, че темата за цигарите теб въобще не те ебе, ти си за друг форум, тоя с проблемите на емиграцията пич.



Тема аз не разбирам....нови [re: Cтaниcлaв!]  
Авторnovavkluba (Нерегистриран)
Публикувано01.02.07 16:39



за какво тоя Станислав е писал по мойта тема като е изцепил некви тъпотии за мойте житейски изводи.
Това са МОЙТЕ житейски изводи за НЕЩО което съм ПРЕЖИВЯЛА лично и желая да го споделя.
Ако някой иска да да ги омаловажи или да ми се прави на ехиден в най- добрия случай може да не пише, а в най- лошия мога да му кажа "марш" от темата- ми не пиши бе.
Продължавам да твърдя, че има ограничени хора не защото живеят в чужбина, а защото си мислят че го разбират тоя живот и въобще нещата от живота без да са ги и помирисвали- е тия са ми любимите.
Станиславчо ме дразни понеже ме бравосва за това че съм разбрала ползата от спирането на цигарите.
Кво ми честитиш и кво бравосваш бе мойто момче и кво въобще се бъркаш в тия разговори кат не си помирисвал цигара и не можеш да си представиш нито радостта , нито ползата от отказването.
За Станислвачо ще кажа само "барбар Петко с мъжете".



Тема Стига бенови [re: novavkluba]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано01.02.07 17:02



човека е напълно зрял индивид, който 'пали колата' и 'пльоснат' в някой бар си пие чайчето с лимонче и две лъжички мед.



Тема Re: аз не разбирам....аз същонови [re: novavkluba]  
Автор Cтaниcлaв! (културтрегер)
Публикувано01.02.07 19:25



Тогава защо пускаш тема в клуба?
Както виждаш винаги има четири позиции:

- пушачи, които пушат и не смятат да се отказват
- пушачи, които имат намерение да спират цигарите
- бивши пушачи
- непушачи

Мненията са две:

- има вреда
- няма вреда

Ти каза, че спирането на цигарите е много важно решение за теб. Добре. И аз ти казах браво, без изобщо да влагам какъвто и да било момент на подигравка, ирония или нещо от сорта.

Да, не съм пушил. Не ми и трябва да пуша, за да разбера какво е да бъда пушач. Заобиколен съм от такива. На времето учих много сериозно медицина. Преди университета... Виждал съм в стъкленици какви ли не органи от пушачи, пиячи и здравословно живеещи хора. Само това, което видях, ме кара да живея по начин, по който да не се случи най-лошото. Пък да става каквото ще.. звучи ли ти познато?

А за живот, уважаема, предлагам да не говорим. Става ли?



Тема Re: Стига бенови [re: Eмo]  
Автор Cтaниcлaв! (културтрегер)
Публикувано01.02.07 19:27



Какво ще пия в бара е въпрос на личен избор.
Дали чаша час с мед и лимон..
Дали портокалов сок
Дали бира.. или нещо друго

Нещо твоя избор ли засягам или?



Тема Емелянчонови [re: Eмo]  
Автор Cтaниcлaв! (културтрегер)
Публикувано01.02.07 20:43



Що да нямам нищо общо с пушачите, бе, батка? Като ми пафкаш в сурата, как да нямам нищо общо с теб?? М? Ей, голям философ, голямо чудо. Такива като теб много ги обичам - серат в на другия двора и после ни лук ял, ни лук мирисал. Кво бе, на света вода ненапита ли ще ми се правиш?

Дали съм самотник не можеш да кажеш. Нямаш право да ме категоризираш. Аз не съм продукт от рафт на Метро или Билла.

И за пореден последен път ти обяснявам, че темата за цигарите ще ме "ебе", докато ти и другите с твоя навик не спрете да ми "серете" в живота, който и без вашия дим беше достатъчно мръсен. Тук за щастие се поизчисти. Но и на теб ще кажа, защото явно не правиш разлика между емиграция, имиграция и престой - не съм емигрант, нито имигрант. ПРЕСТОЯВАМ!

Бях забравил какво е да седнеш в заведение и да не ти тровят живота поне откъм въздух.

Хайде, продължавай да нападаш останалите, които не споделят жалките ти разбирания за живота.

Успех!



Тема Re: Емелянчонови [re: Cтaниcлaв!]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано02.02.07 13:58



Очевидно и ти си от кьоравите, зат'ва да ти го кажа направо, аз не пафкам и няма начин моят дим да ти пречи, това си го набий в пълната с чай кратуна.

Тук никъде не върви дебат дали пафкането е вредно или не, а как хората, които пафкат и считат, че пафкането им е проблем да си го разрешат. Никой не го интересува как са нещата в държавата, в която в момента гниеш в странство, това е предмет на друг форум.

Жалките ми разбирания за живота никога не са ме поставили в ситуация да искам публиката на стадиона на футболен мач да ми пази тишина, 'щото искам да чета руските класици там.



Тема Re: Емелянчонови [re: Eмo]  
Автор Cтaниcлaв! (културтрегер)
Публикувано03.02.07 00:40



За твое разочарование главата ми е пълна с други работи. Чаят слиза директно в стомаха.

След като не пушиш на какъв се правиш? На адвокат на пушачите ли? Смешно. Робин Худ ли си? Или Мартин Лутър Кинг? Или просто Емо от Мировяне?

В странство не гния, Емелянчо. Но както каза, това е разговор за друг клуб. Иначе имаш нещо против странстващите ли? Имам чувството, че може би си се опитвал, но не са те пуснали

Лошо няма, но наистина не смятам да дискутирам по темата.

А футболния мач няма нищо общо със заведението. Честно казано когато седя на открито нямам много против хората да си пушат.

В стремежа да се да се правиш на оригинален много здраво олекваш. Когато поне даваш примери, бъди обективен. Не сравнявай несравними неща. Рабирам те, че искаш да изкараш едните по-равни от другите, но поне го прави с финес.



Тема Re: Отказването на цигарите е важен житейски..нови [re: pink_martini]  
Авторnovavkluba (Нерегистриран)
Публикувано05.02.07 16:26



Отказването става повярвай ми с много силно намерение и много нерви.
Просто ако някой иска да изпита дявола в себе си и на какви крайности е способен да спре цигарите





Тема Гугутка мамина златна, той, . .нови [re: Cтaниcлaв!]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано05.02.07 16:44



глей к'во си надращил пак, ебати тъпните:

За твое разочарование главата ми е пълна с други работи. Чаят слиза директно в стомаха.

След като не пушиш на какъв се правиш? На адвокат на пушачите ли? Смешно. Робин Худ ли си? Или Мартин Лутър Кинг? Или просто Емо от Мировяне?

В странство не гния, Емелянчо. Но както каза, това е разговор за друг клуб. Иначе имаш нещо против странстващите ли? Имам чувството, че може би си се опитвал, но не са те пуснали Лошо няма, но наистина не смятам да дискутирам по темата.

А футболния мач няма нищо общо със заведението. Честно казано когато седя на открито нямам много против хората да си пушат.

В стремежа да се да се правиш на оригинален много здраво олекваш. Когато поне даваш примери, бъди обективен. Не сравнявай несравними неща. Рабирам те, че искаш да изкараш едните по-равни от другите, но поне го прави с финес.


Хубави ли са дъвките в чужбина, а? Ха ха.



Тема Я па тоя, . . .нови [re: Cтaниcлaв!]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано05.02.07 16:49



кат' гледам к'ви ги пишеш тоя чай ти идва много силен, май си още за Хумана.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.