Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:44 25.09.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Излишни килограми... Не!!!нови  
Автор dido_1983 (Полуатлет)
Публикувано01.01.07 23:15



Предлагам в тази тема да се публикуват съвети против трупане на излишни килограми...

Трупането на килограми при бившите пушачи е често срещан проблем. Защо апетитът ни се повишава значително? Как да спрем цигарите без да разваляме фигурата си?

Скоро след като спрем цигарите, започваме да усещаме вкусовете и ароматите на ястията много по-силно отпреди. Това е така понеже обонянието ни се обостря значително. Друг фактор за повишаване на погълнатото количество храна е неминуемият абстинентен синдром. Чувстваме се изнервени от това че ни се пуши, и храненето е един от начините да потушим частично този стрес. Важното е да знаем, че отказването без трупане на килограми е възможно, и може да бъде много забавно.

Най-общо, има два фактора за състоянието на нашата фигура. Това са (първо) количеството и начинът на приемане на калориите, и (второ) интензивността на тяхното изразходване.

За първото... Добре е да се научите да разпознаете хранителния състав на ястията - белтъчини, мазнини и въглехидрати, и витамини. Не яжте пържено повече от 1-2 пъти седмично - наблегнете на варените и печените ястия. За месото... наблегнете на пилешко, и ограничете мазното свинско. Не яжте много хляб и картофи... Жълтъкът на яйцето съдържа предимно въглехидрати, белтъкът - само белтъчини, месото има сходни свойства като белтъкът; царевицата, хлябът, ориза, са предимно въглехидратни храни. Храни, с предимно белтъчинен състав са всички видове месо, млякото и белтъка на яйцето. Друго важен съвет е, да се храните колкото се може по-често с колкото можете по-малки порции. По този начин се осигурява по-качествено разграждане на храната. Винаги закусвайте! Преди закуска и обяд (евентуално) можете да хапнете някакви ядки, например. Между обяда и вечерта е добре да хапнете, примерно някакъв плод, или нещо подобно. Добре е за вечеря да поемате най-малко калории, а на закуска и обяд- по равно. Освен това, пийте много вода - 2-3 литра дневно.

За интензивността на тяхното изразходване... Запишете се на спорт. Не се подлъгвайте по разни данни, които посочват, че един час плуване, примерно изразходва "само" 600-700 ккал, което е съдържанието на едно блюдо. Фактът е, че точно тези допълнителни 600-700 калории ще направят вашето фигура красива. За хората, които работят пон-петък от сутрин до вечер, горещо препоръчвам фитнес. Един път седмично ще свърши чудесна работа. Иначе, ако изберете плуване, само 1 път не е достатъчно - трябва поне 2-3 пъти за желаните ефекти. Сутрешния крос е може би най-доброто решение - не отнема много време (няма нужда да се ходи до басейн или фитнес-зала).

Вече ми се спи и не се сещам какво друго да добавя. Ако се сетите за някой друг полезен съвет, моля добавяйте...



Тема Re: Излишни килограми... Не!!!нови [re: dido_1983]  
Автор novavkluba (вече не много )
Публикувано05.01.07 11:32



Съвършено си прав!
За мен отказването на цигарите и след това 10 или 15 кг. отгоре си е жива пирова победа.
Качването на килограми е и една от основните причини много пушачи ( особено жени) да не искат да откажат цигарите.
А цялата работа с качването на кг. е много проста- както не пушиш не трябва и да ядеш и толкоз или да ядеш само определени неща.
За спорта съм твърдо ЗА.
Друг проблем ( малко деликатен) , за който съм писала тук във форума е затруднението при изпълнението на функцията обратна на храненето.
Преди със сутрешното кафе с цигара- никакъв проблем.
Сега е съвсем друго.
Я дайте пак да обменим опит.
Минаха 4 месеца откакто не пуша, а стомаха още не се е регулирал





Тема Излишни килограми... Не, ама Да!!!нови [re: novavkluba]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано05.01.07 14:06



Стига с тия стомаси бе, 'ше зема да метна един линк към разни стари постове. Как да се регулират стомасите, кат' не слагате нищо в тях? За да се с_ре трябва да се яде, инак не може, това е, няма как да стане, не може да се назландисваш на едно сокче и шепа ориз и да искаш 'сяка сутрин да пълниш по една кенефна чиния с л_йна, като единственото нещо, което е необходимо да се направи е да се седне на кенефната дъска с простата и категорична мисъл 'ся ше се_а', да ама не! Здравословното хранене е антагонист на здравословното с_ане, тия работи взаимно се изключват, така че между тях трябва да се избира. Пословично грешен е стремежът към регулярно и здраво'словно с_ане, чрез здравословно хранене. Обаче нали 'сички са плъзнали по линията на 'контрола'. След като контролират пафкането си, к'во им пречи да контролират и с_ането си и 'сичко друго като телевизора с дистанционното, теглото си, апетита, който според мен насочва към 'необходимата' в момента храна и т.н.

Стига с тоя контрол бе, гледам темата на Дидо 1984 и си викам младо момче, а по спорт и здравословен живот тръгнал. Навремето се дърпахме по лостовете в парка и търчахме, за да не ни претрепат или ако са повече да може да драснем. На глупаците не трябва да се дава никакъв шанс. Тогава пафках лула, да се и в куртоазното копеле и пиехме редовно след лекции по две бутилки Каберне викахме им 'Чернобилки' щото бяха реколта 1986, като нямаше нищо за плюскане и трябваше да мина на пържени яйца не можех да падна под 7-8. Чувствах се прекрасно, а здравословен живот не съм и помирисвал. Както и да е успех на всички, важното е да не се пафка, останалото е ветер.



Тема Re: Излишни килограми... Не, ама Да!!!нови [re: Eмo]  
Автор dido_1983 (Полуатлет)
Публикувано05.01.07 16:11



Всеки с възгледите си.



Тема Re: Излишни килограми... Не, ама Да!!!нови [re: Eмo]  
Автор novavkluba (вече не много )
Публикувано05.01.07 17:33



Ох, тоя Емо за пореден път ме разсмя искрено!
Бях сигурна че той ще отговори на тая тема и то точно по тоя начин

.
Ама не може бе душа да се превръщаш в разплут непушач- не става.
Ти казваш , че преди си бил 69 кг. а сега си станал 80 или нещо такова.
Така да. Ти сега си си направо в нормата. Сигурно и затова така разсъждаваш
Ама какво да кажат хората дето са били 90 и сега са станали 110- малко неловко нали.
И не ни излизай с номера че е все тая как изглеждаш- айде не на нас тия



Тема Re: Излишни килограми... Не!!!нови [re: novavkluba]  
Авторминa (Нерегистриран)
Публикувано05.01.07 21:48



Здравей пробвай сутрин да си пиеш кафето с повечко млако или пробвай топла вода с мед на гладно.



Тема Re: Излишни килограми... Не, ама Да!!! [re: novavkluba]  
Автор F(x)+C (откровен)
Публикувано06.01.07 01:28



Много си права.Какво правим тия,дето бяхме 86 пък сега сме 110?
Пък с_нето си е супер редовно.Пък се и чувствам добре-няма кръвно,няма дявол(слава Богу).
Ама на...110.По-тромав си.Нелициприятен.Самочувствието силно занижено,за разлика от апетита!
Емо какво ще препоръча?
Предпочитам медикаменти,но не знам кои точно.Установих,че 3 не действат.
Фитнес?Разходки?Диети?
Как да сваля...поне 15?



Тема Re: Излишни килограми... Не!!!нови [re: минa]  
Автор novavkluba (но с опит)
Публикувано06.01.07 17:07



Това за с млякото и меда за моя нередовен стомах ли го препоръчваш???



Тема Re: Излишни килограми... Не, ама Да!!!нови [re: novavkluba]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано06.01.07 17:58



Напълнях с 25 килограма, интересно чувство, имам два панталона, които ми стават, втория го купих преди три дни. Сега съм около 90 килограма, не е много комфортно, но пък е ново усещане, упорито продължавам да ползвам обувки с връзки. Засега е така, ако не ми харесва ще го променя, но отказвам да възприема, заместването на един проблем с друг, или спирането на пафкането да се представя по този начин, щото това са пълни тъпотии и грозна девиация на проблема.

Почваш да пафкаш, за да пазиш линия, абсолютни глупости! Почваш да пафкаш поради проблеми със социализацията, куртоазия, мода или чиста проба глупост. Като спреш пафкането 'сичките ти проблеми си седят там където си ги оставил плюс лихвите на времето, това е! Ако през осемдестте и деветдестте на 'миналия век' (ебати как звучи) си бил/била със склонност към напълняване, тромав в игрите (ерго никому ненужен в отбора за мачле или к'вото там играете), в последствие не особено харесван/харесвана и девиираш към алтернативни групи или соло изпълнители със склонност към самоубийство, по 'купоните' си седял/седяла в кухните или сервизните помещения в опит да компенсираш имагинерните си недостатъци (компекси) вербално (не съм споменал пафкане още), или още по-лошо тези неща дори не ти звучат познато. Времето вероятно е променило много в начина на осмисляне на света, но причините за всичко това все още си стоят, където си ги оставил/оставила, времето е увеличило тяхното относително тегло, но в живота на 'големите хора' това се нарича 'проблем' и той се решава със силата на разума. Е тук каква е връзката с пафкането, то с какво променя чертите на лицето, дебелите глезени, рядката коса, 'липсата на талия', късите пръсти, ниският ръст, склонността към напълняване, малките цици, големите но увиснали цици, дребните зъби, слабите зъби с кофти цвят, нежеланото окосмяване, желаното окосмяване (кюсето), лошата телесна миризма и още един тон дълбоки темели на самоомерзението. Е, ако някой ми покаже връзката между всичките тия работи и как точно пафкането му помага да се справи ще съм му много благодарен.

Та да не се отклоняваме, хората, които са 90, 100, 110, 120 или колкото им харесва, са точно тези хора, които могат да изместят центъра на равновесие към себе си и са общо взето всички тези, на които се стремим да подражаваме.

Много е важно как изглеждам, докато не се занимавам с нищо смислено, инак общо взето няма значение.



Тема Re: Излишни килограми... Не, ама Да!!!нови [re: F(x)+C]  
Автор dido_1983 (Полуатлет)
Публикувано06.01.07 20:17



Започни:
- да се храниш по-здравословно
- фитнес

Това е. По здравословен начин, и трайно, можеш да свалиш 15 кг за около 7-8 месеца. Не че не може и за 1 месец, но това повече ще увреди организма ти, отколкото ще бъде полезно. В най-добрия случай, свали 15ката за цяла една година. Просто си го постави за цел. Можеш, просто трябва да го поискаш, и да бъдеш постоян(ен/на).

Между другото, аз нямам никаква вяра на медикаментозното сваляне на килограми. Достатъчно е да спортуваш и да се храниш витално.

Редактирано от dido_1983 на 06.01.07 20:20.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.