Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:28 23.06.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Искам да ги откажа....  
Автор rainy_season (дъжд)
Публикувано27.11.06 23:15



много искам. нямам воля и по дяволите - обичам да пуша


искам да ги откажа, защото вече усещам колко зле се отразяват на организма ми.
помогнете с някакви съвети, моляяяя
пуша от 7 год по кутия на ден

Сега в пустинята бушува дъжд....

Тема Re: Искам да ги откажа....нови [re: rainy_season]  
Автор:)) (Нерегистриран)
Публикувано28.11.06 08:26



ех, за съжаление никакви съвети няма да помогнат. единственото важно е наистина да искаш да спреш. другото са нашите малки трикчета за отлагане на "следващата цигара"...



Тема Re: Искам да ги откажа....нови [re: rainy_season]  
АвторPaл (Нерегистриран)
Публикувано28.11.06 09:21



Пуша от 15г. по кутия и половина. Спирала съм най-много за два месеца. Чувствах се чудесно. Е, вярно, малко напълнях но се чувствах като перце. Запалих на няколко щури купона, защото реших, че вече съм желязна и няма да ми пречи. Е, пропуших пак. Сега са ми останали 3 цигари и смятам да ги спирам отново. Купувам си валериан, защото ставам отвратителна нервачка. И ранитидин, не знам защо стомаха ми така се бунтува като спра да пуша. Първата седмица е по-гадно. После е сравнително по-лесно. Плодовете и течностите помагат за по-бързото отделяне на токсините. Ако вдигаш температура ти препоръчвам парацетамол /спазвай дозировката/. Успех!





Тема Re: Искам да ги откажа....нови [re: :))]  
Автор rainy_season (дъжд)
Публикувано28.11.06 12:40



кажи някое трикче, моля



Сега в пустинята бушува дъжд....

Тема Re: Искам да ги откажа....нови [re: Paл]  
Автор rainy_season (дъжд)
Публикувано28.11.06 12:45



аз мисля да се пробвам с много спорт, щом ти казваш и с плодове, с вода също...
а защо да вдигам температура?

Сега в пустинята бушува дъжд....


Тема Re: Искам да ги откажа....нови [re: rainy_season]  
Автор:)) (Нерегистриран)
Публикувано29.11.06 08:34



добро решение! трябва ти нещо, с което да си запълваш времето и поне едно ново занимание, което да приляга на живота ти като непушач. спорт + здравословно хранене -> няма опасност от напълняване, поне не в повече отколкото би било нормално за твоя ръст.
аз в началото бях много спокойна, като ми се припушваше си повтарях че мноооого ме мързи точно сега да запаля, започнах да работя по - бавно...
тези неща са доста индивидуални. трябва да си намериш нещо, което работи при теб.



Тема Re: Искам да ги откажа....нови [re: rainy_season]  
Автор Tpиkи-тpиkи (непознат )
Публикувано29.11.06 11:36



Според мен трябва да си убедена, че го искаш и да не ти прави никакъв кеф да пушиш. Ето няколко аргумента:
1. Цигарите са доста скъпи, а и ще поскъпват.
2. Миришеш приятно, а не на пепелник.
3. Не трябва непрекъснато да мислиш, че може да ти свършат цигарите.
4. Не се налага да излизаш навън, за да изпушиш една цигара. Особено сега е отврат да излизаш навън.
5. Вече не си старомодна. Пушенето излиза от мода.
Сигурно има и други. Желая ти успех!!!



Тема Re: Искам да ги откажа....нови [re: Paл]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано29.11.06 15:32



Е де, 'ше се уплаши човека с тая продуктова листа на 'Блканфарма' и накрая пак остават три цигари до изходна позиция. А да, а това за температурата направо 'ше ме накара да ида да запаля една свещ, ама от 'дебелите', от кинта, 'щото явно леко съм се отървал. Верно ли 'дигаш температура като не пушиш, не мога да повярвам. Както и да е.

Успех.



Тема Re: Искам да ги откажа....нови [re: Tpиkи-тpиkи]  
Автор anita7 ()
Публикувано29.11.06 21:34



Хей дами и аз искам да се присъединя към отказващите се. \когато има и други сякаш е по-лесно. Хайде успех на всички.



Тема Re: Искам да ги откажа....нови [re: Tpиkи-тpиkи]  
Автор:)) (Нерегистриран)
Публикувано30.11.06 12:52



браво ;))
доводите са железни, особено т. 5 - гласувам с две ръце.
какво сме правили като пушачи... стоиш на -20, свалил си си ръкавичката и едва успяваш да си уцелиш устата... и това за какво?... пфу.
по - умни са били мацките, които са пушили само по заведенията, от прочутата марка "авантакис". аз определено не бях от тях





Тема Re: Искам да ги откажа....нови [re: rainy_season]  
Автор Markizata (sense )
Публикувано06.12.06 13:46



Единственото,к което върши работа в случая, е онази малка, желязна причина, наречена "мотивация". Когато имаш мотивация, после ти трябва малко воля и постоянство...И "Табекс", но той е само за физиологичната никотинова абстиненция.Най - важното е, защо и колко го искаш.
Съветът ми е, да си много наясно с тези две неща, преди да почнеш!И то зависи само от теб!



Тема Re: Искам да ги откажа....нови [re: Eмo]  
АвторPaл (Нерегистриран)
Публикувано08.12.06 15:12



Май и на теб ти трябва валериан. На глупави въпроси не отговарям. Радвам се, че си здрав и нямаш здравословни проблеми. Ако си достатъчно умен ще се радваш и ти.



Тема Е де . . .нови [re: Paл]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано08.12.06 17:30



Прочети си предишния пост и се опитай да си представиш какво точно ще си помислиш, ако отчаяно търсиш начин да спреш цигарите. А ако прочетеш още два-три такива, колко от крехката ти мотивация ще остане? Не се сърди, опитай се да бъдеш обективна.

Успех.



Тема Re: Искам да ги откажа....нови [re: Markizata]  
Автор mmbojinova (непознат )
Публикувано19.12.06 00:06



Аз ги отказах и то с пушене - на електронна жигара. Малко скъпичко ми излезе но парите се възвръщат за месец, до два.
Цигарата която аз пуша ми позволи лесно и завинаги да се откажа от пушенето. Тя е високо достижение на съвременната технология - модерен електронен уред, който не само опазва здравето на пушача и не замърсява околната среда, но и не създава опасност за здравето на пасивните пушачи!!! Цигарата е разработена от най-съвременни микропроцесорни компоненти, чрез супер ефикасна атомозираща технология. Въпреки че продукта е подобен на цигара, той не съдържа никакви вредни субстанции и особено КАТРАН и други потенциално канцерогенни вещества, продукти на горенето. Цигарата създава привиден дим, който не съдържа вредни за околната среда вещества. Не е необходима запалка, тъй като тя сама се "пали" по Ваше желание, носейки удоволствие и наслада, без риск от поява на никотинова зависимост, като задоволява придобитите навици на страстните пушачи и нуждата им от пушене. Тя позволява да се изпита същото чувство, както и при пушенето на обикновена цигара, но без вредните последици за организма, тъй като не съдържа субстанциите, съдържащи се в обикновенната цигара, който сериозно застрашават вашето здраве.
За мен това е осъществената мечта на всеки пушач, да "пуши" здравословно без вредни последици за него и близките му. Използването на цигара съдържаща само никотин, симулира пушене и задоволява навиците на пушача, но без опасност за здравето, тъй като не-съдържа вредни и канцерогенни субстанции, като въглероден окис, азотен двуокис, хидроцианова киселина, арсен, олово, катран и много други. Тъй като тя отделя в атмосверата само водна пара, изключена е възможността от пасивно пушене, така че с нея околната среда не понася последиците от замърсяването, предизвикано от класическите пушачи, особенно в затворени помещения.
Доста скъпичко удоволствие е, но си заслужава.
С удоволствие бих Ви помогнала!
Питайте каквото Ви интересува. . . :D



Тема Re: Искам да ги откажа....нови [re: mmbojinova]  
Автор footfetish (непознат )
Публикувано20.12.06 23:48



Откъде мога да я намеря?Колко струва?Как се използва?



Тема Айде, стига лъжи!....нови [re: mmbojinova]  
Автор Duchessa ((аферистка))
Публикувано21.12.06 15:03



Слушай, маце, не знам колко ти плащат за ркламата, която правиш... Айде, веднаж те чух на друго място и реших, объркала се е нещо жената... Даже допуснах, че се шегуваш!

Как може да твърдиш, че цигара, която съдържа ЧИСТ НИКОТИН, била безвредна?! Кого лъжеш?! Айде, ако лъжеш себе си, иди дойди. Ама ти се опитваш да залъгваш хора, които са зависими от никотина! Това е толкова престъпно по отноше ни на тях, колкото да твърдиш пред хероино-зависими, че чистият хероин не е опасен!

Всяко безобразие трябва да има граници, особено, когато се отнася ди човешко здраве!

Елате си узнете лордот!


Тема Re: Искам да ги откажа....нови [re: footfetish]  
Автор Duchessa ((аферистка))
Публикувано21.12.06 15:08



Не се хващай! Никога няма да се отървеш от никотиновата зависимост с продукта, който ти предлага! Тя го прави в няколко форума, публикува дословно един и същи текст. Това е реклама, при това, на вреден продукт!

Нещо, което съдържа чист никотин, не може да е безвредно! Вместо да си хавиш парите, иди в интернет и виж какво пише за чистия никотин!


Ако искаш да откажеш цигарите, трябва да скъсаш с никотина!

Елате си узнете лордот!


Тема Re: Айде, стига лъжи!....нови [re: Duchessa]  
Автор mmbojinova (непознат )
Публикувано21.12.06 22:03



Точно заради това че не правя реклама текста е един и същ. А това че Вие си нямате рабора и се ровине в мрежата, и знаете къде съм писала и къде не. . . си е ваш проблем. За да добавя нещо към вашата интелигентност, ще ви кажа че никотинът във въпросната цигарата е синтетичен и за това е чист т.е. няма никакви вредни примеси.
Аз не искам да ви обидя, моля и Вие не го правете!



Тема Re: Айде, стига лъжи!....нови [re: mmbojinova]  
Автор dido_1983 (Полуатлет)
Публикувано01.01.07 20:18



Аз пък ги спрях без никакви електронни цигари, хапчета, лепенки, дъвки и прочее...

Спрях ги с железобетонна воля, драстична промяна в начинът ми на живот (към по-здравословен), много спорт, и може би малко късмет...

В началото елиминирах всякакви неща, които ми напомнят за цигари: кафе, кафенета, барове, дискотеки, шумни купони и т.н.. Вече не пия кафе, не защото ми напомня за цигари, а защото не ми харесва вкусът и това, че сърцето ми лудва от него. Научавам се да се пазя от дима, и като цяло избягвам да съм пасивен пушач.

Много съм доволен от постигнатото. И все пак, както се казва "никога не е късно да се изложиш", дори и пред себе си.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.