Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:50 28.04.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема КОУЕГА, ИМАМ ПРОБЛЕМ!нови  
Авторnovavkluba (Нерегистриран)
Публикувано21.10.06 22:37



Мили мои след два месеца непушене ( две изпушени цигари в моменти на дива ярост и истерия) установих.
- Когато съм много ядосана най- естественото нещо на света си остава да запаля цигара?!! Божке, кога ще мине това, всеки път ли трябва да се "спирам " от пушенето. Кога ще стане естествено непушенето, по дяволите!Когато живота си тече нормално всичко е ок, когато обаче дойде проблем става малко- трудно- влече ме към цигарите.
Емчо, баце ти си спец в тая работа, кажи кога шсъ оправят нещата и ще спра да се напъвам да не пуша.
Хареса ми твоето изказване, че не трябва да забравяме цигарите и именно спомена за периода в който сме пушили ни помага сега да не пушим.
Обаче аз питам- кога ще станат по- естествени нещата, т.е. кога като психика ще се приближим до девственото и непознало тютюн съзнание на непушилия.



Тема Re: КОУЕГА, ИМАМ ПРОБЛЕМ!нови [re: novavkluba]  
АвторAzz (Нерегистриран)
Публикувано22.10.06 10:34



Не че съм за пример :>, но до 6-тия месец нещата се уталожват. И след това чат-пат ще полагаш усилие, но повярвай МНОГО ПО-ЛЕСНО е.
Дръж се, че ти остана най-вярна в групата.
А мен ме е СРАМ, ама МНОООООГО ме е срам.

Стискам палци и помни, че този ден скоро ще дойде и няма да се сещаш дори.



Тема Re: КОУЕГА, ИМАМ ПРОБЛЕМ!нови [re: Azz]  
Авторnovavkluba (Нерегистриран)
Публикувано22.10.06 21:23



Мерси Азз, наистина ми подействаха успокояващо твоите думи. Точно от това имам нужда. Пътеводна светлина. А ти като толкова окуражаваш другите не може ли така и себе си малко.
Айде действай!
Знаем, че можеш!
Не се измъквай като мокра връв- аре малко и на теб да ти е гадничко:))



Тема Re: КОУЕГА, ИМАМ ПРОБЛЕМ!нови [re: novavkluba]  
Авторcъпpичacтниk (Нерегистриран)
Публикувано23.10.06 02:11



Коуежке,
ей, така както те чета и изведнъж някакво прозрение цапардоса девственото ми съзнание и то не как да е, ами, аха да изпуши от съпричастност.

За тва, коуежке, не съм безразличен, съчувствам ти и те разбирам, дори много повече отколкото ти самата разбираш себе си.

Коуежке, повярвай ми, това, което ще ти кажа, е продиктувано от прозрението, а не от мене, сиреч обективно или още абсолютно истинско.

Аритметиката е много проста - една цигара дива ярост плюс една цигара истерия се равняват на две много ядосани цигари. За теб този резултат е най-естественото нещо, но за света - едва ли. Проблема си остава само твой и той не е в цигарите, в това че ги има, а....

в търсенето на повод да се пушат.

Поводи, Божке, много - дори да ги няма, ще се измислят, но пак ще ги има.



Тема Re: КОУЕГА, ИМАМ ПРОБЛЕМ!нови [re: Azz]  
Автор:)) (Нерегистриран)
Публикувано23.10.06 09:10



бах, мен ме забравихте!
а аз си подготвям подаръчето за 3-тия месец пълно въздържание.
само че - двама приятели сега пушат след 5 месеца непушене. сигурно тогаваа става по - трудно, знам ли...
nova, и аз го задавах този въпрос - кога непушещият става непушач... май никога, или поне - след 7години :((



Тема Re: КОУЕГА, ИМАМ ПРОБЛЕМ!нови [re: novavkluba]  
Автор:)) (Нерегистриран)
Публикувано23.10.06 09:16



а при теб как се получава, че като избеснееш си намираш цигара? да не си държиш някъде вкъщи? това ми изглежда гадничко, щото "изкушението" ти е под носа.
обичаш ли пури? на мен са ми адски противни. когато спрях да пуша си държах една пурета с идеята, че ако адски ми се припуши ще взема да я запаля. ама като си представя гадния вкус изобщо няма "сила тъй могъща"...
накрая майка ми я изпуши след една прекрасна вечеря (моя заслуга ;)) ). сега тутун има само гаджето, но той като е наблизо се успокоявам ъъъ... от само себе си...



Тема бройкаме..пакнови [re: novavkluba]  
Автор мyшkaтo ((препикано))
Публикувано23.10.06 10:14



аз бутам пак 6 ти ден май ..
вчера имаше издънка на един пикник с бира ...
даиба имаше много пушачи и запалих накрая една - не ми стана по-добре..

начи не го броя



"If you cannot be alone then be in the company of good people."

Тема Re: бройкаме..пакнови [re: мyшkaтo]  
Авторazz (Нерегистриран)
Публикувано23.10.06 10:26



Oooo, и не си се обозначил, браво на теб, пак стискам палци.
Пък аз пак като се навия ще драсна някой ред :>



Тема нау ор невърнови [re: novavkluba]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано23.10.06 11:50



Аха, абсолютно всеки път ще правиш този избор, в който никаква воля не помага, а само здрав разум, но ако ти действа успокоително, под секрет ще споделя, че по-голямата част от човечеството живее в тази 'драма' без дори да подозира. Мислиш, че 'непафкачите' никога не са се питали, к'во е пафкането и 'що 'сички пафкачи така се кефат кат' си палнат? И така са цял един живот, как ли издържат, не мога да ги мисля, бедните души. 'Девствени' били непафкачите по отношение на тютюна - трънки, пробвали са доста от тях, но не са имали достатъчно проблеми със социлизацията си, та да бъдат по-упорити и да се набият в лайната. Мислиш, че тези, които никога не са пафкали са в по-изгодна позиция, 'щото някакси са имунизирани срещу пропушване? Ха! Мислиш, че колкото по-дълго време не пушиш, толкова по-резистентна към цигарите ще ставаш - няма такова нещо. Просто се отказваш от цигарите - избор, защото вероятно имаш много повече аргументи от кой да е непафкач . . .

Гледай каква проста конструкция:
'никога не ми е тежало, че не пуша' (да се и в Конфуцио дет' се извъ'дих) - четеш и се усмихваш, ебати безмислицата, а?

Успех, лесно е, просто не пафкаш.



Тема Re: бройкаме..пакнови [re: мyшkaтo]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано23.10.06 18:59



И аз преди малко дръпнах от една цигара....един път. Исках да си спомня вкуса. Врътна ми се главата и ми стана лошо. Внуших си, че косата и дрехите ми миришат на цигари. В устата ми е кенееееф.... Трябва да ги забравя тези л...на.



Carpe diem! Volente deo!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.