Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:30 26.05.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема КОУЕГА, ИМАМ ПРОБЛЕМ!  
Авторnovavkluba (Нерегистриран)
Публикувано21.10.06 22:37



Мили мои след два месеца непушене ( две изпушени цигари в моменти на дива ярост и истерия) установих.
- Когато съм много ядосана най- естественото нещо на света си остава да запаля цигара?!! Божке, кога ще мине това, всеки път ли трябва да се "спирам " от пушенето. Кога ще стане естествено непушенето, по дяволите!Когато живота си тече нормално всичко е ок, когато обаче дойде проблем става малко- трудно- влече ме към цигарите.
Емчо, баце ти си спец в тая работа, кажи кога шсъ оправят нещата и ще спра да се напъвам да не пуша.
Хареса ми твоето изказване, че не трябва да забравяме цигарите и именно спомена за периода в който сме пушили ни помага сега да не пушим.
Обаче аз питам- кога ще станат по- естествени нещата, т.е. кога като психика ще се приближим до девственото и непознало тютюн съзнание на непушилия.



Тема Re: КОУЕГА, ИМАМ ПРОБЛЕМ!нови [re: novavkluba]  
АвторAzz (Нерегистриран)
Публикувано22.10.06 10:34



Не че съм за пример :>, но до 6-тия месец нещата се уталожват. И след това чат-пат ще полагаш усилие, но повярвай МНОГО ПО-ЛЕСНО е.
Дръж се, че ти остана най-вярна в групата.
А мен ме е СРАМ, ама МНОООООГО ме е срам.

Стискам палци и помни, че този ден скоро ще дойде и няма да се сещаш дори.



Тема Re: КОУЕГА, ИМАМ ПРОБЛЕМ!нови [re: Azz]  
Авторnovavkluba (Нерегистриран)
Публикувано22.10.06 21:23



Мерси Азз, наистина ми подействаха успокояващо твоите думи. Точно от това имам нужда. Пътеводна светлина. А ти като толкова окуражаваш другите не може ли така и себе си малко.
Айде действай!
Знаем, че можеш!
Не се измъквай като мокра връв- аре малко и на теб да ти е гадничко:))



Тема Re: КОУЕГА, ИМАМ ПРОБЛЕМ!нови [re: novavkluba]  
Авторcъпpичacтниk (Нерегистриран)
Публикувано23.10.06 02:11



Коуежке,
ей, така както те чета и изведнъж някакво прозрение цапардоса девственото ми съзнание и то не как да е, ами, аха да изпуши от съпричастност.

За тва, коуежке, не съм безразличен, съчувствам ти и те разбирам, дори много повече отколкото ти самата разбираш себе си.

Коуежке, повярвай ми, това, което ще ти кажа, е продиктувано от прозрението, а не от мене, сиреч обективно или още абсолютно истинско.

Аритметиката е много проста - една цигара дива ярост плюс една цигара истерия се равняват на две много ядосани цигари. За теб този резултат е най-естественото нещо, но за света - едва ли. Проблема си остава само твой и той не е в цигарите, в това че ги има, а....

в търсенето на повод да се пушат.

Поводи, Божке, много - дори да ги няма, ще се измислят, но пак ще ги има.



Тема Re: КОУЕГА, ИМАМ ПРОБЛЕМ!нови [re: Azz]  
Автор:)) (Нерегистриран)
Публикувано23.10.06 09:10



бах, мен ме забравихте!
а аз си подготвям подаръчето за 3-тия месец пълно въздържание.
само че - двама приятели сега пушат след 5 месеца непушене. сигурно тогаваа става по - трудно, знам ли...
nova, и аз го задавах този въпрос - кога непушещият става непушач... май никога, или поне - след 7години :((



Тема Re: КОУЕГА, ИМАМ ПРОБЛЕМ!нови [re: novavkluba]  
Автор:)) (Нерегистриран)
Публикувано23.10.06 09:16



а при теб как се получава, че като избеснееш си намираш цигара? да не си държиш някъде вкъщи? това ми изглежда гадничко, щото "изкушението" ти е под носа.
обичаш ли пури? на мен са ми адски противни. когато спрях да пуша си държах една пурета с идеята, че ако адски ми се припуши ще взема да я запаля. ама като си представя гадния вкус изобщо няма "сила тъй могъща"...
накрая майка ми я изпуши след една прекрасна вечеря (моя заслуга ;)) ). сега тутун има само гаджето, но той като е наблизо се успокоявам ъъъ... от само себе си...



Тема бройкаме..пакнови [re: novavkluba]  
Автор мyшkaтo ((препикано))
Публикувано23.10.06 10:14



аз бутам пак 6 ти ден май ..
вчера имаше издънка на един пикник с бира ...
даиба имаше много пушачи и запалих накрая една - не ми стана по-добре..

начи не го броя



"If you cannot be alone then be in the company of good people."

Тема Re: бройкаме..пакнови [re: мyшkaтo]  
Авторazz (Нерегистриран)
Публикувано23.10.06 10:26



Oooo, и не си се обозначил, браво на теб, пак стискам палци.
Пък аз пак като се навия ще драсна някой ред :>



Тема нау ор невърнови [re: novavkluba]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано23.10.06 11:50



Аха, абсолютно всеки път ще правиш този избор, в който никаква воля не помага, а само здрав разум, но ако ти действа успокоително, под секрет ще споделя, че по-голямата част от човечеството живее в тази 'драма' без дори да подозира. Мислиш, че 'непафкачите' никога не са се питали, к'во е пафкането и 'що 'сички пафкачи така се кефат кат' си палнат? И така са цял един живот, как ли издържат, не мога да ги мисля, бедните души. 'Девствени' били непафкачите по отношение на тютюна - трънки, пробвали са доста от тях, но не са имали достатъчно проблеми със социлизацията си, та да бъдат по-упорити и да се набият в лайната. Мислиш, че тези, които никога не са пафкали са в по-изгодна позиция, 'щото някакси са имунизирани срещу пропушване? Ха! Мислиш, че колкото по-дълго време не пушиш, толкова по-резистентна към цигарите ще ставаш - няма такова нещо. Просто се отказваш от цигарите - избор, защото вероятно имаш много повече аргументи от кой да е непафкач . . .

Гледай каква проста конструкция:
'никога не ми е тежало, че не пуша' (да се и в Конфуцио дет' се извъ'дих) - четеш и се усмихваш, ебати безмислицата, а?

Успех, лесно е, просто не пафкаш.



Тема Re: бройкаме..пакнови [re: мyшkaтo]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано23.10.06 18:59



И аз преди малко дръпнах от една цигара....един път. Исках да си спомня вкуса. Врътна ми се главата и ми стана лошо. Внуших си, че косата и дрехите ми миришат на цигари. В устата ми е кенееееф.... Трябва да ги забравя тези л...на.



Carpe diem! Volente deo!

Тема Re: КОУЕГА, ИМАМ ПРОБЛЕМ!нови [re: novavkluba]  
Автор 7karina ()
Публикувано25.10.06 16:42



аз много се изложих! пак пафкам и вече не знам какво да правя...
чудя се кой е най-работещия начин да ги откажа, за да го приложа веднага!
успелите и вече бивши пушачи, давайте идеи, моля ви!



Не се обръщай назад, може би нещо те настига!

Тема Re: КОУЕГА, ИМАМ ПРОБЛЕМ!нови [re: 7karina]  
Автор VANDAL (арийски герой)
Публикувано26.10.06 08:51



ох не е лесно.ако нямаш силна воля поне на първо време избягвай компании на пушачи и разни кафенета.носи си цигари и запалка в себе си,за да не се притесняваш че нямаш цигари.носи си ги и като ти се припуши си казвай "сега не мога, ще запаля след малко" и ще си забравил/а че ти се пуши.като пак ти се припуши по същия начин.важното е да си спокойна че имаш цигари и всичко е наред.въпроса е да издържиш на не запалиш.

my next?

Тема Re: КОУЕГА, ИМАМ ПРОБЛЕМ!нови [re: VANDAL]  
Автор:)) (Нерегистриран)
Публикувано26.10.06 09:13



при мен това не работи - с цигарите на разположение... ама всичко си е толкова идивидуално. аз вкъщи държах една пурета, бях си казала, че ако много ми се пуши ще я запаля. ама само като си представя гадния вкус и всякакви тютюно-ориентирани мисли изчезват.
постепенно развих едно такова отношение към цигарите - мразя ги, гади ми се при мисълта за поемането на дим, а ако ми се припуши си представям, че ям цигарата - хартията, после тютюна. ей това е в състояние да ме спре винаги. от време на време се поглеждам в огледалото и си казвам "ей, как не пуша от три месеца, кеф, кеф". воля дали имам не знам, но инат - доста ;))



Тема Re: КОУЕГА, ИМАМ ПРОБЛЕМ!нови [re: VANDAL]  
Автор7karina (Нерегистриран)
Публикувано26.10.06 09:47



и така ще пробвам...
не разбирам, уж съм силен характер, а едни цигари не мога да откажа!





Тема Re: КОУЕГА, ИМАМ ПРОБЛЕМ!нови [re: 7karina]  
Автор мyшkaтo ((препикано))
Публикувано26.10.06 20:28



щото пиле това е наркозависимост...

"If you cannot be alone then be in the company of good people."


Тема Re: КОУЕГА, ИМАМ ПРОБЛЕМ!нови [re: 7karina]  
Автор:)) (Нерегистриран)
Публикувано27.10.06 09:00



явно още не е дошъл моментът. на мен ми изглеждаше доста странно, когато някой познат кажеше "не ми се пуши, гади ми се, не искам да пуша. спирам ги."
е как така не ти се пуши?! аз спирах точно два пъти за по 6 дни и едва издържах. това беше преди няколко години. тази година просто изведнъж не исках да пуша.
сигурна съм, че наистина си силен характер и проявяваш воля и твърдост когато е необходимо. това, че в момента си решила да запалиш не е толкова важно. взела си решение за спиране на цигарите и това е важното. поздравявам те :))
надявам се скоро да се похвалиш с няколко неизпушени кутии...
ей сега се сещам и друго - можеш ли да си представиш какво количество цигари пушиш, например за два месеца - ей така физически как изглеждат - дали са колкото един двд плейър? представи си за една година - колкото пералнята? а за 7 (аз толкова пуших)? дали ще запълнят банята? а твоето мъничко дробче е филтрирало всичко това... и защо? дали някой си е казал - тая е готина мацка, виж как държи цигарата? едва ли. или пък ти самата се справяш с проблемите, защото имаш какво да държиш между пръстите?
ей, спирам, стана дълго...



Тема Re: КОУЕГА, ИМАМ ПРОБЛЕМ!нови [re: novavkluba]  
Авторbobi (Нерегистриран)
Публикувано27.10.06 23:42



Да се включа и аз в вашата дискусия. от 25 години съм пушач и от 14 дни съм непушач. Ако знаете колко пъти съм се опитвал да ги спира безуспешно , и как посред нощ съм търсил отворено заведвение да си купя. Но сега се получи толкова лесно че не е за вярване. Става въпрос за ТАБЕКС. Купих си ги и ги носих в себеси 15 дни преди да ги почна и то на маитап. На всички който знаеха и ме бъзикаха им казвах че няма да спирам цигарите а ще видя дали тези хабчета работят. И се оказа че след 7-8 дни хем ги пия хем си пуша но по естествен път съм слязъл от 1.5 кутии на 7-8 цигари дневно. Просто с малко воля на 9 ден не запалих и о-господи не умрях. още взимзм от хапчетата но по 1 на ден. След 3-4 дни ще ги спирам и тях. Иначе пез първите дни ми се гадеше, ковти ми беше ,но то си го пишат в упътването и не се шашках.



Тема Re: КОУЕГА, ИМАМ ПРОБЛЕМ!нови [re: bobi]  
Автор:)) (Нерегистриран)
Публикувано28.10.06 17:48



поздравления :))
много се радвам за теб. скоро ще почнеш да откриваш ефектите от непушенето, които са толкова много, че не знам от къде да започна. ще си имаш и трудни моменти, но когато дойдат - влизай тук и пиши как се чувстваш, по - добре си ангажирай пръстите с клавиатурата, отколкото с цигарите.
успех в едно прекрасно начинание.



Тема Re: КОУЕГА, ИМАМ ПРОБЛЕМ!нови [re: :))]  
Авторbobi (Нерегистриран)
Публикувано28.10.06 18:20



Кажи кои са наи-гадните моменти и как според теб да ги преборя. По добре отсега да съм подготвен психически. Благодаря предварително.



Тема Re: КОУЕГА, ИМАМ ПРОБЛЕМ!нови [re: bobi]  
Автор мyшkaтo ((препикано))
Публикувано28.10.06 22:31



депресия, умора и сънливост, редуваща се с приливи на нервност и изблици на гняв и агресивност придружено с болка в гърдите и интересни на цвят храчки..

бе приказка



"If you cannot be alone then be in the company of good people."

Тема Re: КОУЕГА, ИМАМ ПРОБЛЕМ!нови [re: :))]  
Автор 7karina ()
Публикувано29.10.06 18:13



поредният опит за отказване на цигарите

започна сега!
ще ви държа в течение...дано само не се изложа..за пореден път

Не се обръщай назад, може би нещо те настига!

Тема Re: КОУЕГА, ИМАМ ПРОБЛЕМ!нови [re: 7karina]  
Автор мyшkaтo ((препикано))
Публикувано29.10.06 21:03



айде да видим

и аз пак съм на линия - 2ли 3 ти ден пак ми е днес

съм леко злобен



“It is not a sign of good health to be well adjusted to a sick society”

Тема Re: КОУЕГА, ИМАМ ПРОБЛЕМ!нови [re: bobi]  
Автор:)) (Нерегистриран)
Публикувано30.10.06 08:33



"трудните моменти" са доста индивидуални. при мен най - трудно е като съм "на чист въздух" на излет. като се намяташ порядъчно, най - естественото е да си запалиш една. вчера ми се ревеше направо. и това - по случай 3-тия ми месец въздържание :((
други - сериозна стресова ситуация, скандал напр.
аз депресия нямам, т.е. имам от скоро, ама не е заради цигарите, а нещо, което се случва при хората веднъж годишно ;)) тя ще мине скоро.
как го боря - просто не държа цигари "на разположение". вчера като ми се пушеше и нямаше от къде да си купя цигари не пуших. ей така, малки битки печеля :))



Тема Re: Начи да ви кажа....нови [re: novavkluba]  
Автор novavkluba (непознат )
Публикувано30.10.06 15:14



явно всеки има стил в отказването на цигарите. На мен като че ли най ми допада този дето не живееш с мисълта, че проявяваш някаква нечовешки силна воля (дори и на практика да е така), не пречупваш или побеждаваш себе си, не се надмогваш.
Простото "не пушиш" най ми допада.
Знаете ли обаче какво установих. Винаги съм отричала, че съм била физически пристрастена към цигарите.
Тази обаче необуздана дива ярост и злоба към всички и всичко в първите дни на отказването си е била чиста никотонова абстиненция.
Установих го сега, защото едва след два месеца непушене тия периодди на неспособност да контролираш негативните си емоции, яда, злобата взеха да се разреждат ( а дано до година минат).
Тука един съпричастен се опитва да обясни, че като сме били ядосани успокоението немало нищо общо с цигарата.
Е, според мен има, ама това е сигурно, защото още не съм се отървала от физическата зависимост.
Добре де, питам аз, тия непушачи като се ядосат и ги стегне и под лъжичка и в стомаха и за гърлото кво правят да му се незнае та се оправят.
Аз засега си крещя най- редовно в къщи, ама къде ще му излезе края





Тема Re: Начи да ви кажа....нови [re: novavkluba]  
Автор VANDAL (арийски герой)
Публикувано30.10.06 17:22



еми или раташ стената,мяташ нещо,псуваш,биеш тупаници на масата.помага



my next?

Тема Re: КОУЕГА, ИМАМ ПРОБЛЕМ!нови [re: мyшkaтo]  
Автор 7karina ()
Публикувано30.10.06 19:53



какво значи, че 2-3 ден пак ти е днес? от 2-3 не пушиш, така ли?

Не се обръщай назад, може би нещо те настига!



Тема данови [re: 7karina]  
Автор мyшkaтo ((препикано))
Публикувано30.10.06 21:50



днес май е 3 ти ден или 4 ти , и аз вече не знам

само е доста зле положението



“It is not a sign of good health to be well adjusted to a sick society”

Тема ти си кат' един . . .нови [re: мyшkaтo]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано31.10.06 10:56



Марк Твен, бе!



Тема Re: данови [re: мyшkaтo]  
Автор Azzcъм ()
Публикувано31.10.06 12:09



Малиииииииии, ние с теб трябва да основен дружинка на най-ЧЕСТО отказващи цигарите. Аз последните 2-3 седмици си дадох почивка, че по едно време се обърках яко - пуша ли? не пуша ли?





Тема Re: данови [re: Azzcъм]  
Автор мyшkaтo ((препикано))
Публикувано31.10.06 16:37



ужасен ужас да
Марк Твен ряпа да яде

не знам направо

а и както съм спрял сега - почва един дискомфорт - не е истина,ама ще търпя и ще мине...

писнало ми е от е от тез лайна , ама да видим докога ще стискам



“It is not a sign of good health to be well adjusted to a sick society”

Тема Нямам сили веченови [re: мyшkaтo]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано31.10.06 16:49



да я гледам тая мъка, направо да идвам аз да ги изпушвам тия цигари бе, да се в алтруистина дет' се извъдих.

Успех




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.