Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:01 02.06.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Тя пуши и ме трови на работното място!  
АвторHeпyшaч (Нерегистриран)
Публикувано05.05.06 18:57



Започнах нова работа и около мен две от колежките са пушачки. Успях да убедя едната да пуши навън, но с другата не мога да се преборя - постоянно пуши и макар дима да не идва директно към мен, отвсякъде съм си пасивен пушач. Това че вентилацията успява да проветри е пълна заблуда - отвън като се влезе в помещението се усеща гадния цигарен мириз и ми се насълзяват очите. Опитах се да говоря с нея, а тя ми казва: "Забрави! Много ми е нервно и не мога да пуша навън, не виждаш ли, че имам клиенти и много работа?! Освен това дима не идва директно към теб, кво повече искаш?" Кучка мръсна! Тя си е извоювала място в йерархията, близка е с шефа и се чувства недосегаема.
Накой може ли да ми препоръча какви действия да предприема? Щото аз нямам намерение да си съсипвам здравето заради пороците на останалите.
Пък и съм си в пълното право. Някакви препоръки и съвети?



Тема Re: Тя пуши и ме трови на работното място!нови [re: Heпyшaч]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано05.05.06 21:07



Почвай да пафкаш и я трови и ти. Близка била с шефа, ако тя имаше грип ти к'во щеше да направиш. Тя е болна и ти нищо не можеш да направиш, защото имаш щастието да не познаваш точно тази болест. Това е! Имаш избор - можеш да го приемеш, докато си 'извоювш място в йерархията', можеш и да им ебеш мамата и да напуснеш. Всичко е в твоите ръце. Гуд бай, май френд, гледай да имаш повечко 'клиенти', другото е ветер.

И умната.



Тема Re: Тя пуши и ме трови на работното място!нови [re: Heпyшaч]  
АвторPинo (Нерегистриран)
Публикувано09.05.06 14:05



На твое място щях да направя скандал. Явно тая гадна кучка не разбира с добро. Така или иначе виждаш, че няма да излезеш сам на глава с нея, така че отнеси нещата до шефа.

И какво като си е извоювала място в йерархията? Ти избий яростта си, пък да видим шефа дали ще се занимава да защитава няква мърла заради цигарите й.

Личното ми мнение е, че най-добрпто в случая е подхода с лошо - като я сплашиш да ти има страха, ще видиш как ще започне да се съобразява, че даже и да ти се мазни.

Мекушав си и затова тая открито ти се подиграва.



Тема Re: Тя пуши и ме трови на работното място!нови [re: Pинo]  
АвторDrone (Нерегистриран)
Публикувано09.05.06 15:25



Мекушав си, батенце, не пушиш, сигурно и по жени не ходиш , а само им намираш кусури, защото гроздето на шефа е кисело



Тема Re: Тя пуши и ме трови на работното място!нови [re: Drone]  
Автор джy (една такава)
Публикувано09.05.06 16:17



Разбери кой мъжки парфюм мрази и си го купи.
Парфюмирай се както никога досега не си го правил.
Отрови я!
Ама и днес е един хубав ден...




Тема Re: Тя пуши и ме трови на работното място!нови [re: Pинo]  
АвторHeпyшaч (Нерегистриран)
Публикувано09.05.06 18:26



Рино, виждам че единственият смислен отговор е от теб за това и аз отговарям само на теб. Ами не, няма да има смисъл да се оплача на шефа, защото той е мекушав и ще каже: "Ами разберете се", а на нея най-много да й направи забележка, което нищо няма да промени, разбира се.
Затова от тук нататък има 2 варианта:
1. Примирявам се и продължавам да си работя както досега.
2. Напускам работа.

Като че ли по-вероятен е 2-рия вариант. Все пак здравето ми не струва 300 лв.
Е, ако се бях родил в цивилизована държава оплакванията щяха да имат ефект, но в БГ определено не става. А и аз назаем бял дроб не мога да си взема отникъде.



Тема МЕТОДИКА ЗА ПОСТИГАНЕ НА ЦЕЛИТЕнови [re: Heпyшaч]  
АвторPинo (Нерегистриран)
Публикувано10.05.06 00:53



Това, че шефът ти е мекушав и би ти казал 'оправете се сами" , като се замисля, е може би нелош вариант. Аз бих го използвал, за да тормозя психически тази кучка - уверявам те има много начини да й вгорчиш настроението и дори да я депресираш.

Разбери от какво се дразни, какво я разконцентрира, особено по време на работа и всячески се опитавай да й пречиш да си я върши на спокойствие.
Най-леките неща, с които можеш да започнеш:

- пускай радио, което не харесва;

- носи си храна от вкъщи за обедната почивка и скришом ръси трохи хляб върху нейното бюро; леки петна от домати, лютеница, горчица, кетчуп по нейните книжа също са препоръчителни;

- разливай малки петна кафе върху нейни бумаги;

- разбери неща от личния й живот, които й тежат и злоупотребявай с намеци за тях или й се хвали с точно противоположни успехи;

- пей на средно висок глас, дрезгаво, фалшиво особено когато тя си върши работата и най-вече музика, която тя не харесва;

- оригвай се тихичко, но често, все едно е без да искаш, но така че тя да го чува. На моменти и по-силно, като й се извинявай сконфузено, че си ял нещо мазно - винаги цитирай храна от която й се повдига;

- придърпай едно от кошчетата в стаята до стола си и честичко се изплювай средно шумно в него;

- след обедната почивка си набави клечки за зъби и звучно си чисти зъбите, преглъщайки слюнка между зъбите - това да се прави до самия край на работния ден, за да стане звукът от свистена на слюнка между зъбите дразнещо непоносим;

- когато си в близост до нея, говори така, че от устата ти дискретно да хвърка слюнка към лицето й. Съответно старай се при всяка възможност да говориш с нея отблизо.

Може още много неща да се измислят, НО НЕ СЕ ПРЕДАВАЙ. КАК ТАКА ЩЕ НАПУСКАШ ЗАРАДИ НЯКАКВА МЪРЛА? ТЯ Е ТАЗИ ДЕТО ИМА ПРОБЛЕМ, НЕ ТИ!

Накрая може да помоли за разместване по стаите.



Тема Re: Тя пуши и ме трови на работното място!нови [re: Heпyшaч]  
Автор джy (една такава)
Публикувано10.05.06 11:49



Абе как ще напускаш, ти луд ли си?!
Много кофти, че шефа ти е мекица.
И на практика какво се оказва - че тя е шефът?!
Говори с него все пак - нали нищо не губиш? Може пък да не те прати да се оправяте, а да си мръдне ръката, особено ако правилно проумее, че в неговата фирма решенията, включително за вътрешния ред, трябва да излизат от него.
Да избягаш не е най-доброто решение. Много пораженческо ми звучи някак си...
Пушачите са нахални в онзи смисъл, че не схващат изобщо колко пречат на непушачите около себе си. Даже и през ум не им минава, вервай ми, нали и аз съм била на същия акъл. Просто съм си казвала винаги: Тия пък сега какво драматизират толкова, с нищо кой знае какво не им преча.
Е, разбира се, има и друго - въпросът опира до отговорността да се съобразиш с другия до теб. Ако тя е оперирана от това чувство, ...
В крайна сметка проблема ти е решим единствено от теб, ти какво се надяваш да чуеш тук? Не може никой да ти каже какво точно да направиш, за да има ефект, защото само ти си в онази обстановка.
Как точно си разговарял с колежката си, по какъв начин да поднесеш проблема си на шефа и с какви думи, така че да има ефект от разговора ви,, дали изобщо има начин да се преместиш в друга стая, това са все неща, които ти си знаеш най-добре.
Конфронтацията, ако трябва да говорим сериозно, не е най-добрия начин да се излиза от ситуации. Още повече, че в твоя случай ти си новият и това няма да говори добре за теб.
Божке, колко съм психоаналитично-консултантски сериозна в днешния ден!...

Сериозно, още в този миг захвърляй бумагите и тичкай при шефа да му обясниш всичко и да търсите решение, аз ти желая късмет.



Тема Re: Тя пуши и ме трови на работното място!нови [re: Heпyшaч]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано10.05.06 22:26



> " Някакви препоръки и съвети?"
иди на психоаналитик.

не е лесно да бъдеш злодей-психопат! иска се толкова много работа...


Тема Re: Тя пуши и ме трови на работното място!нови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор джy (една такава)
Публикувано11.05.06 12:23




При психоаналитик - непушач трябва да иде...

Абе неприятен е проблема, ама ти, Непушач, нали си голямо момче и се бръснеш, значи ще се справиш сам.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.