Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:31 28.09.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Не пуша от почти 4 месеца  
Автор Enchantress (чаровница)
Публикувано25.04.06 20:38



но качих 5кг., като почти не съм си променила хранителния режим и вече изпадам в ужас.
Кажете ми при вас как беше. До кога ще качвам килограми? Има ли преломен момент, след който ще си нормализирам теглото?

Защото, ако трябва да бъда дебела НЕпушачка - мерси!



Тема Re: Не пуша от почти 4 месецанови [re: Enchantress]  
Автор Beco_ (Boogie chillun)
Публикувано25.04.06 21:13



Ами и аз не пуша от 15.12.2005. Преди месец бях свалил 3-4 кг. от теглото си преди да откажа цигарите, но сега отново съм си на същите килограми. Това, че не качих 10-15 кг е защото спортувам редовно.
Но определено не мога да се съглася с теб. Отказването от цигарите не е процес продължаващ няколко месеца. Аз лично не се притеснявам от зверският си апетит и алкохолните изцепки, които станаха обичайни. Знам, че това е временно явление и ще го преодолея. Имам план и се старая да го спазвам. Надявам се 1 г. след отказването ми да тежа -10 кг.
Определено непушенето ти дава повече възможности, поради простата причина, че като непушач можеш да пробваш каквато и да е зверска диета без да си навлечеш гастрит, язва или нещо подобно. Или пък да станеш заклет спортен фен. И това май е най хубавото на непушенето - отваря нови възможности. В твоите ръце е да се възползваш от тях, ако искаш.



Тема Re: Не пуша от почти 4 месецанови [re: Enchantress]  
АвторMapия (Нерегистриран)
Публикувано26.04.06 12:03



и аз така за четири месеца - пет килограма. Ама като чета от другите хора че стигат до 15, сигурно ще продължи още осем месеца и край.



Тема Прогнозата тинови [re: Mapия]  
Автор Enchantress (чаровница)
Публикувано26.04.06 18:37



не ми прозвуча никак обнадеждаващо
Дано не е еднакво при всички!

Ще устискам още един месец и после ще ви кажа дали съм пропушила или отслабнала



Тема Re: Прогнозата тинови [re: Enchantress]  
Авторdss (Нерегистриран)
Публикувано30.04.06 12:10



Защо всеки който отказва цигарите се притеснява толкова много от напълняване!? Не е ли това някакво "оравдание" пред себеси да не ги спира?
Аз лично повече не искам да водя живот на пушач и вече почти месец цигарите не управляват моето ежедневие.Това е решение продиктувано от множество опити за отказване и душевна нагласа.Май се престараваме в това колко сме пристрастени към един противен и доста вреден навик.
Мисля, че всеки пушач трябва да си напрви равносметка за истински ценните неща в живота си(едно от които е здравето) и да сложи на везната това което получава от цигарите и това което те му отнемат.



Тема Re: Прогнозата тинови [re: dss]  
Автор Enchantress (чаровница)
Публикувано01.05.06 18:31



Да, прав/а си dss. И мотивацията е много важна, а аз имам такава .
Не мисля да пропушвам, но понякога изпадам в моменти на слабост и ми се ще да ги споделя с хора, които ще ме разберат. А кое е по- подходящото място от този клуб?

Успех на всички!



Тема Re: Прогнозата тинови [re: Enchantress]  
Авторdss (Нерегистриран)
Публикувано01.05.06 21:32



При мен също има моменти на слабост но до момента ги преодолявам.
Мисли зи за това колко добре ще се чустваш вечер преди да си легнеш,и си кажеш 'и днес не пуших'!
На мен като ми се допуши се сещам точно за такива моменти когато поддавам, и най вече си мисля за гадното чувство на слабост и вина което ме обзема след като загася цигарата.Със сигурност колкото по малко мислиш за цигари толкова по добре





Тема Re: Прогнозата тинови [re: dss]  
Авторsarabia (Нерегистриран)
Публикувано02.05.06 17:08



Искам и аз да споделя.Не пуших изобщо почти 2 месеца,после започнах отвреме навреме по 1-2 цигари,сега почти всеки ден по 1-2.Мисля си-защо да се тормозя -само 1 ще си изпуша.Не се чувствам удовлетворена от този вариант обаче.Един ден обаче ще ги спра завинаги,даи Боже.



Тема Re: Не пуша от почти 4 месецанови [re: Enchantress]  
Автор easy (wanderer)
Публикувано02.05.06 17:56



И аз ги спрях в началото на годината. Тогава бях 95 кг.
През втората половина на февруари се бях докарал до 107.
Минах на диета и с част от спестените от цигари пари си купих велоергометър.
В момента съм 94 кг. и смятам да ги сваля до 85-87 - толкова, колкото бях в края на миналото хилядолетие.
С други думи - спирането на цигарите е само част от цялостната промяна на начина ти на живот. Поне аз го възприемам така.



Тема Re: Не пуша от почти 4 месецанови [re: easy]  
Автор amadina (новак)
Публикувано12.05.06 19:32



А бе и аз пушех като комин, да ме прощавате за клишето. Веднъж една ме жегна като рече:"Ти никога няма да откажеш цигарите". И то даже не с лошо чувство. Просто искам да ви кажа какво са мислели за мен моите познати и близки.
Но аз отказах цигарите. Не беше лесно. Но ги отказах. Аз успях, както се казва традиционно в американските филми. За килограмите - все още ми се хапва сладичко.
Но усещането е друго. Толкова съм доволна, че успях! Съжалявам само, че по-рано не се пробвах. Че позволих да си вкарам в кръвта никотин колкото да убие не един кон, ами цяло хергеле...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.