Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:41 28.09.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
*Кратък преглед

Тема За гърлото и някои' други части на тялотонови  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано17.04.06 23:38



Болки в гърлото около 16-18 часа, след това леки болки в дроба около 6-8 часа, кашлица 2-3 денонощия и край, това беше при щастливия пафкач.

Сега като пресен непушач от няколко дни ме мъчи зверски гърлобол, нищо не помага, изгниха ми зъбите от трахизан, пастилите на доктор тайс, неоангин, прополки, ефизол, снощи се поддадох дори на хомепатични реверберации, издържах до 04:08 да си пъхам коризалия и тонзилотрен под езика през час. В тази последователност не бива да забравяме ракията и шала. Също така преди малко изпих 12 пъдпъдъчи яйца и нищо, 'ше излеза да изпея нещо на балкона ('ше влеза в историята като масов убиец - не става). Нищо, ни-що! А гърлото е между телото и главата, много неудобно място, ако беше така по-открая, вече да съм го махнал.

Глупостите на страна, ама започвам да мисля за цигаретките като за ДДТ-то на гърлото, кат' за 'раунд ъп'. Като че ли бая работа вършеше тая отрова с болестотворните микроорганизми.
Имате ли таквиз наблюдения?

Сега 'ше лягам, че имам остеохондроза на цервикалните прешлени (шипове на 'врътът').



Тема Re: За гърлото и някои' други части на тялотонови [re: Eмo]  
Автор Beco_ (Boogie chillun)
Публикувано18.04.06 13:18



Емо, при едно от отказванията ми всяка вечер се будех. Имах чувството, че се задушавам и не мога да дишам. През 2004 когато издържах 6 м. пиех Табекс и нямах такива симптоми. Но не съм убеден, че причината е в него. Всеки път когато реша да откажа цигарите има нещо ново което ме изненадва неприятно. Успех !
И защо "пресен непушач" ?

Veso - Free and Healing for Four Months, Three Days, 13 Hours and 17 Minutes, while extending my life expectancy 9 Days and 22 Hours, by avoiding the use of 2865 nicotine delivery devices that would have cost me 374.33 лв.



Тема Re: За гърлото и някои' други части на тялото [re: Beco_]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано18.04.06 16:37



мда, аз пък не знам дали от табекса, или от шока като цяло, но имаше 2-3 вечери, в които сънувах такива кошмарни кошмари, че се събуждах облян в под, скачайки направо от леглото, и после не исках да заспивам, за да не продължи кошмара... но както казах, беше 2-3 вечери само

Just a genius



Тема Re: За гърлото и някои' други части на тялотонови [re: Blake]  
Автор Beco_ (Boogie chillun)
Публикувано18.04.06 20:54



Не съм много убеден, но Табекс-а наистина може да помогне в началните дни на абстиненцията, не на желанието за пушене.



Тема Re: Диагнозата се оказа тривиалнанови [re: Beco_]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано19.04.06 00:16



Бях на 'консултация'. Проблема се оказа 'механичен'. Хъркам кат' разпран и зат'ва сутрин 'се едно са ме ритали по гушата. Чак към седем осем вечер преставам да си преглъщам 'мъжеца' (онова висящото, което се вижда в огледалото, като си отвориш устата, не като си свалиш гащите) и се успокоявам до следващото хъркочене. 'Баси що 'бамбони' изручах за две седмици хъркане.

Т'ва кошмарите са малкия дявол, минават и заминават, аз от т'ва хъркане (ерго гърлобол) за последните четири дни отслабнах около три килограма (т'ва е чиста истина). До обед не мога да си преглътна слюнката, много се изкушавам да я изплювам, докато намествам скъпоценните си камъни в единствения вече панталон, който ми става, така поне ще съм завършен простак. И след всичко това 'пушачите били простаци', как не!

Вечно гладен - добре, дебел - ааайде, но хъркането преля чашата, 'ше го спирам и него! Страничен ефект (нежелан, разбира се), след известно време кат' се 'зема на сериозно 'ше разправям не непосветените, до третия месец 'сичко е ток, но след т'ва 'почва едно хъркане, мамата си трака. Издържат само най-коравите. Ти плебея (не се оглеждай) с пожълтели пръсти как мислиш, 'ше издържиш ли три седмици хъркане, докато ти се разпори хастара, а, 'ше устоиш ли на поривите, които произволно и неконтролируемо 'ше подмятат главата в опасна близост до таблите на леглото тъй както бурното море играе с откъснатата шамандура в прибоя, а, готов ли си да откажеш цигарите.

Успехи на всички.



Тема Re: Диагнозата се оказа тривиалнанови [re: Eмo]  
Автор Beco_ (Boogie chillun)
Публикувано19.04.06 01:48



Емо, ся мой човек ша си говорим откровенни истини:
- туй че си откровенно градско чедо жувеещо в голям град ти личи отвсякъде. Мисълта ми тук е, че требе да се върнеш към природата или в краен случай да четеш Жан Жак Русо. Щото само зеленото може да те направи щастлифф.
- Нумеро дуе: Като решиш да правиш нещо - давай смело напред тъпо и упорито, и недей расъждава много. Щото расъжденията затриха великата западна цивилизация на Кенет Кларк.
- Като правиш нещо мисли в переспектива. Туй значи да расъждаваш за Хеопсовата пирамида не от гледна точка на стереометрията, а от гледна точка на времето. Всички кахъри са бели след няколко месеца. Важна е целта. Или казано с други думи - голяма планина се изкачва с малки крачки.
- Нумеро куатро: След 4 месеца и кусур графомания , сам разбираш, че последното нещо, което искам е .......

тук тока спре, пък повня до 2 мин. кво исках да кажа

Редактирано от Beco_ на 19.04.06 01:50.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.