Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:19 22.05.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Спрях ги преди 2 месеца.  
АвторKoцeтo (Нерегистриран)
Публикувано14.04.06 09:45



Искам да споделя усещания на клетник-непушач. Пафках си по над две кутии дневно (за последно бе син ММ) от кажи-речи 18 години.
На 6-ти февруари ги спрях. Лапах табекс през два часа една седмица и т.н. - успях. Сега просто не мисля за цигари.
Работата е във физическото ми състояние. Нещо не се чувствам много-много като щастливия дългокос серсемин разперил ръце към слънцето с дебилска усмивка от билбордовете на "Табекс".
Обонянието на отказалия тютюна се изостряло и се оправяли вкусови рецептори. Чушки - носът ми е постоянно запушен и едва дишам. Айде, това, че съм се закръглил понеже лапах гризинки, семки, бонбонки без мярка е бял кахър. Въпросът е, че нещо хич не се чувствам бодър и преливащ от енергия - яваш-яваш се тътрузя, уморявам се много бързо и др. Парадокс, но докато димях постоянно като Серж Гинзбур и Висоцки, се чувствах много по-пълен със живец и пъргавост.
Въпросът ми е към колеги, отказали цигарите след дългогодишно и изобилно пушене - при вас има ли подобни следтютюнни симптоми?
Благодаря. Поздрави и хубав ден на всички.
Коце



Тема Re: Спрях ги преди 2 месеца.нови [re: Koцeтo]  
Автор bratovcheda (специалист)
Публикувано14.04.06 11:11



Коце, може и да е "пролетна умора". Забрави ги тия цигари. Не всичко е от тях. Може да си настинал, може някоя депресийка да те е налегнала и така.
Аз не пуша от 1год. и 4 месеца и съм позабравил как беше в началото, но не се предавай най-страшното е минало. Дръж се.
Успех!



Тема Re: Спрях ги преди 2 месеца.нови [re: bratovcheda]  
АвторlRA (Нерегистриран)
Публикувано14.04.06 16:08



И аз ги спрях от 1 февруари. Същите симптоми. Нито обоняние, нито кожата ми стана по-хубава. Не ми се пуши, но тези няколко килограма вповече, ми тежат дори и на психиката. Така се чувствах когато бях бременна, но накрая родих и се оправих. Сега незнам какво очаквам, но сигурно няма да раждам Сигурно е още рано, но не мисля да пропушвам пак. Много е гадно



Тема Re: Спрях ги преди 2 месеца.нови [re: lRA]  
АвторИckaм и aз (Нерегистриран)
Публикувано14.04.06 20:26



Много искам и аз да ги откажа и все не успявам. Табексът ли ти помогна или и нещо друго, за сега финансово не ме събарят, но чух че щели да стават 4-5лева, тогава съм жива-умряла, ако не ги спра. Дай съвет.



Тема Re: Спрях ги преди 2 месеца.нови [re: Koцeтo]  
Автор Beco_ (новак)
Публикувано14.04.06 22:57



Коце, първо-напърво ти не си клетник-непушач. Ти си щастливец. Туй което пишеш - тези мрънкания колко кофти е животът без цигари и т.н. сме ги чували и ги знаем от собствен опит.
Знаеш ли колко хора искат да са като теб ? Знаеш ли колко нови възможности се разкриват пред теб ? Ами давай смело напред и по мъжки ако обичаш !

My name is Veso, and I am a nicotine addict. I have stopped nicotine for 3 months, 30 days, 22 hours, 57 minutes and 44 seconds (121 days).
I've not smoked 2782 death sticks, and saved 363.46 лв. I've saved 9 day(s), 16 hour(s) of my life.



Тема Re: Спрях ги преди 2 месеца.нови [re: lRA]  
Автор Beco_ (Boogie chillun)
Публикувано14.04.06 23:13



Ами давай, почвай пак. И оти ручахме жабето ? И след време пак да повтаряме всичко отначало ? Не, благодаря. След 10-ина подобни опита се надявам, че все пак нещо съм научил.

My name is Veso, and I am a nicotine addict. I have stopped nicotine for 3 months, 30 days, 23 hours, 14 minutes and 37 seconds (121 days).
I've not smoked 2782 death sticks, and saved 363.50 лв. I've saved 9 day(s), 16 hour(s) of my life.



Тема Re: Спрях ги преди 2 месеца.нови [re: Иckaм и aз]  
АвторKoцeтo (Нерегистриран)
Публикувано17.04.06 20:18



Най-странното е, че въобще не употребих воля - все същия плазмодий и малеби съм си. Почнах на шега. Бях си купил табекс и се гласях да опитам, когато се изчерпят старите партиди евтини цигари. Не вярвах никак, че ще свърша нещо, но пък заплатицата ми (с извинение, че я наричам "заплата") е такава, че 4-5 лева дневно за тютюн ми идват пряко сили.
Просто не мога да разбера как стана. Не помня въобще да съм стискал юмруци, изпотен в абстиненция и да мантрувам "Не трябва! Дръж се!". Пак повтарям - не се отличавам с особена воля. Опитвал съм два пъти да ги спирам, успокоявал съм се, че то лесна работа - щом съм издаянил пет дена, винаги мога да го направя и айде да запалим по тоя повод. Позната картинка.
Ей така, ден за ден - лапах тия хапченца, люпех семки като разпран, дъвчех дъвки, смучех тик-так....дните си минаваха, не бях нервен (много), справях се криво-ляво. Чак след две седмици, когато се престраших да отида на кръчма, да пия три ракии всред стари приятели, дразнещи ме постоянно с цигари....разбрах, че май ще стане нещо от това.
Та това са тежките стъпки - да изсърбаш кафето си без цигара сутринта и да пийнеш питие, салатка и други на сладка приказка без да те сърбят ръцете да щракнеш запалка.
Късмет желая на всички колеги. Явно има нещо в тоя прехвален табекс. Година преди мен ги спря приятел - стара кримка в пиенето и пушенето, та той ме кандардисваше за табекса.
Да чукна на дърво - дотук добре, както рекъл падналия от 20-ия етаж, прелитайки край 10-ия.



Тема Re: Спрях ги преди 2 месеца.нови [re: Koцeтo]  
Автор lg_sfbg (непознат )
Публикувано18.04.06 15:02



Само не се шашкай, при всеки е различно. Аз пуша от 20 години и ги спрях преди 2 месеца без Табекс, без нищо. Наистина надебелях сериозно- 8 кг. В момента ми се появява обонянието с разни призрачни миризми / на изгоряло например/.Правя си експерименти- ходя всяка неделя в планината и там, където преди спирах по 3 пъти сега тичам. Дори не забелязвам, когато някой пуши до мен- не ме дразни.Все още има моменти,в които ми липсват фасовете, даже ги сънувам.
Със сигурност знам едно- всичко опира до мотивацията и психиката. Успех, не се предавай, най-трудното вече си го минал!



Тема Re: Спрях ги преди 2 месеца.нови [re: lg_sfbg]  
Авторaмeбoвa (Нерегистриран)
Публикувано19.04.06 10:00



Коце, ако знаеш колко много ти завиждам? Аз съм еба си плазмодия- чета и пафкам, пафкам и си чета как да ги откажа.....ех, как ми се иска една сутрин да се събудя непушач, ама дали ще е в този живот??



Тема Re: Спрях ги преди 2 месеца.нови [re: aмeбoвa]  
Авторsarabia (Нерегистриран)
Публикувано19.04.06 12:53



Аз маи пак пропуших.От няколко дни си пуша по 2 цигари на ден и нещо хич не ми прави впечатление.Е това е най-гадното,чудя се защо ли се мъчих да ги спирам.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.