Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:33 23.09.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Абе тва за надебеляването верно ли е?нови [re: dido_1983]  
АвторЛopa (Нерегистриран)
Публикувано18.03.06 20:12



Благодаря за оптимизама, само че аз от 58 вече съм 73 - и тренирам и почти не ям. Не се чувствам по-добре обаче от преди - сега се задъхвам като ходя от дебелина, преди се задъхвах от цигарите - почти не знам къде е разликата, ала просто се надявам да е за добро всичко ... Не искам да кажа, че не бива да се отказват цигарите - ала нека повечето са наясно с последствията след това, защото това и е наистина радикална промяна в живота.



Тема Re: Абе тва за надебеляването верно ли е?нови [re: Лopa]  
Автор dido_1983 ()
Публикувано18.03.06 20:24



Между другото риска от прегряване на организма (хипертермия) при велоергометъра е много по-голям отколкото при колелото навън, поради липсата на въздушна струя (или не?). Затова можеш да караш часове наред байка, но на велоергометъра ще
"изпушиш" много по-скоро. Предполагам, че идеята на ергометъра е да го ползваш често, но по малко време.



Тема Re: Абе тва за надебеляването верно ли е?нови [re: Лopa]  
Автор dido_1983 ()
Публикувано18.03.06 20:45



Ами... как се храниш и колко; какво спортуваш и по колко...? Тези неща имат значение.



Тема Re: Абе тва за надебеляването верно ли е?нови [re: Лopa]  
Автор dido_1983 ()
Публикувано18.03.06 20:48



Пък и преди си била кльощава, а сега си пухкава и сочна!

Редактирано от dido_1983 на 18.03.06 20:59.



Тема Re: Абе тва за надебеляването верно ли е?нови [re: Лopa]  
Автор easy (wanderer)
Публикувано19.03.06 13:43



Иди на диетолог, ще те прегледа и ще ти състави индивидуален план на хранене. Ще свалиш килограмите за няколко месеца. Трябва да си промениш режима на хранене - а това сигурно е по-трудно от отказването на цигарите.



Тема Re: Абе тва за надебеляването верно ли е?нови [re: easy]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано20.03.06 10:31



ебаси, тва винаги ми е било гърч номер 1 - за да живееш здравословно, трябва да полагаш 20 пъти повече усилия, време и средства... Пита се в задачата - трябва ли да се подлага човек на подобни жертви???

Just a genius



Тема Re: Абе тва за надебеляването верно ли е?нови [re: Rhythm]  
Автор lg_sfbg (непознат )
Публикувано20.03.06 19:35



Не пуша от 3.02.06г. и качих поне 6 кг.Явно зависи и от възрастта / на 45 г. с 30 г. стаж като пушач по 1 1/2 кутия/. Въпреки всичко е супер- парите вече ми стигат за всякякви глезотии, сменям си монитора , карам си колата с кеф и се чувствам " чист".



Тема Re: Абе тва за надебеляването верно ли е?нови [re: lg_sfbg]  
Автор dido_1983 ()
Публикувано20.03.06 22:43



Браво, моите поздравления!

Баща ми е на 48 с около 25 годишен "стаж"; как да го отуча от вредния навик?



Тема Re: Абе тва за надебеляването верно ли е?нови [re: dido_1983]  
Автор lg_sfbg (непознат )
Публикувано21.03.06 14:11



Признавам си- много се страхувах от кризи, абстиненция, нерви , но всичко мина неочаквано лесно. Просто седнахме един ден семейно и направихме една сметка , че пушим към 4 кутии дневно = 8 лева = 240 на месец. Не че особено ни бъркат, но е ТЪПО да плащаш толкова, за да се утрепваш / и още много за да се лекуваш после/. Решихме, че спираме и спряхме. Много ми липсваше не дима, а навика да държа цигарата, усещах празнота като липса на много близък човек, но това чувство връхлита за около 30 секунди и изчезва. Ако издържиш седмица нататък е по-лесно. Много се разприказвах, но това е отговора- мотивация и инат.



Тема Re: Абе тва за надебеляването верно ли е?нови [re: lg_sfbg]  
Автор dido_1983 ()
Публикувано23.03.06 22:54



Благодаря за "изповеданието"! Сега ще му пратя по пощата това което си написал, дано да му помогне да ги спре.

Между другото той ги беше спрял за около пет (5) години, но после пак ги почна. Давам си сметка, че това да не си пушач е изпитание за цял живот!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.