Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:18 05.06.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Уффф!нови  
АвторAtchie (Нерегистриран)
Публикувано11.01.06 15:23



Аз съм страстен пушач - по около кутия дневно. От три дни не бях палила - нито една. И днес, тъпата му патица, позволих на един идиот да ме ядоса служебно. И още по-тъпата патица изпуши две цигари. Адски съм ядосана на себе си, но няма да позволя това отклонение да ми попречи да ги откажа.
Стискайте палци!



Тема Re: Уффф!нови [re: Atchie]  
Автор Scheewa (*hallucinogen*)
Публикувано11.01.06 15:42



Аз не паля цигара от яд.
Ако някой ме ядоса служебно съм по-склонна да го цапардосам с тухла - при нас има много
Адски съм ядосана на себе си, но няма да позволя това отклонение да ми попречи да ги откажа. - това е важното. Щом си си дала сметка, значи вече си ги отказала.



Тема Re: Уффф!нови [re: Scheewa]  
АвторAtchie (Нерегистриран)
Публикувано12.01.06 10:15



10х за подкрепата!
Така, днес денят започна спокойно. Опитах сутринта да запаля. След първото дръпване начинаещата ми настинка се развихри и започнах да кашлям като полудяла. Изводът - чайче, чайче и пак чайче.... И без цигари. Засега ми е спокойно. Даже първия чай си го изпих в пушалнята, където моите колеги "кадяха" като за световно. И малкото ми отмъщение към ядосващите ме - отворих широооко балконската врата....



Тема Re: Уффф!нови [re: Atchie]  
Автор Scheewa (*hallucinogen*)
Публикувано13.01.06 03:35



Ох, ще видиш на мен какво ще ми се случва, когато никъде вече не могат да се намерят цигари на старите цени:)
Не съм правила опити до сега да отказвам цигарите, предполагам, че ще е доста забавно...
Пожелавам ти успех и когато оздравееш



Тема Re: Уффф!нови [re: Scheewa]  
АвторAtchie (Нерегистриран)
Публикувано13.01.06 10:28



Благодаря! Предполагам, че част от тънкия момент на отказването от цигарите е да превърнеш пушенето в удоволствие. Например - цигара (ама една!!!) с чаша хубаво мерло... или с чаша ароматно кафе...
За себе си си дадох сметка, че пафкам по навик - от нерви, от скука, от сутринта... и вече съм загубила способността да усещам прекрасния аромат на хубав тютюн, който ме накара да пропуша преди години. Не зная, дали ще ги откажа, но много ми се иска да си върна удоволствието от това простичко действие... да запалиш цигара "Давидоф" в петък вечер... и да я усетиш до дъното на душата си, щото ти е първата за седмицата...
Баси лириката ми изби!!!



Тема Мотиви за отказваненови [re: Atchie]  
Автор dido_1983 ()
Публикувано13.01.06 13:41



Явно нямаш достатъчно желание да ги спреш. Смятам, че още не е късно да го направиш.
Излагам ти няколко причини поради които да спреш цигарите.
Пушейки, поемаш много въглероден диоксид. После, в кръвта ти той заема част от мястото на кислородът. Ефектът върху мозъка е замайване, доспиване и понижена дейност. Сърце - учестен ритъм и повишено кръвно налягане, тоест то започва да бие по силно и повече пъти за 1-ца време. Мускули - понижена дейност, понеже ползват кислородът...
Като пафкаш, вкарваш доста катрани в белият си дроб. Това води до т.нар. "никотинова кашлица" - започваш да се покашлюваш постоянно, кашлянето става част от твоят живот. Това е така понеже по този начин организмът ти "изчиства" белият дроб от катраните. Те освен, че са вредни са и още канцерогенни, тоест причиняват рак - на белите дробове, на стомахът (последното защото често си гълташ...секретът); изобщо навсякъде от където минават. До колкото знам имат и други вредни ефекти.
Цигарите стават, ако не са станали вече около 2,50.
Никотинките... понижават самочувствието, а не обратното! Това си го докажи сама, след като ги спреш за повече от три дена. Просто виж как ще те гледат всички пушачи, като им кажеш, че вече не пушиш.
Според мен тънкият момент от отказването е да превърнеш пушенето от удоволствие в... обратното. Пожелавам ти успех и не се огъвай повече!




Тема Re: Уффф!нови [re: Atchie]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано13.01.06 17:18



Бравос, бе Athcie, бравос!
Права си, има едни много кефски цигаретки, сутрин с кафенцето, на вечерна разходка със сабаката, първата след като се отпуснеш след тежък ден с напитка в ръка (без значение каква) и много други. Като вземеш думата на шепа лаици и после акъла - всички те чакат без да мигат да си палнеш, даже по-нетърпеливите ти подават и огънче, подминаваш жеста, оправдавайки се с очевидно самовглъбение, дръпваш дълбоко с поглед надолу, оглеждаш всички, изпускаш дима и продължаваш да ги вардаляш.

Тези цигарки вървят с едни други цигарки, при мен останалите другарки баха между 25 и 55 на денонощие, те менакараха да спра да пуша, не първите.

Успех.



Тема Re: Уффф!нови [re: Atchie]  
Автор Scheewa (*hallucinogen*)
Публикувано13.01.06 20:39



Това на мен ми се вижда много трудно постижимо. Знам, че човека е алчно същество и винаги иска още и още, дори да няма на къде:) В случая с аромата на "Давидоф" петък вечерта - няма ли да искаш това да се повтори и в събота? Хубава цигара с хубаво кафе? Ами след обяд - като хапнеш, мм, как влиза само, а? Ами събота вечерта, като пийнеш хубав 'ред лейбър' от "Ванко Пешеходеца"...Тогава как мислиш, няма ли да ти се иска да запалиш?:) Пък после можеш да стигнеш и до фазата на т.нар 'Ококорен бухал' постоянно търсещ поводи да запалва цигара, защото просто така му харесва на него - да има причина пред самия себе си да пуши постоянно:) Накрая се оказваш заобиколен от "хубави" поводи, които заслужават цигара...Такива например ще се превърнат : събуждането, изпращането на децата към училище, сготвянето на вкусно ястие, 186754-ма серия на любимия сериал, разходка с кучето и прочее все важни неща:)

Ебавам се:)



Тема Re: Мотиви за отказваненови [re: dido_1983]  
АвторAtchie (Нерегистриран)
Публикувано15.01.06 08:45



Единствения ми мотив да ги спра е, че не се чувствам толкова добре, колкото би трябвало да се чувствам на 29 години. Прав си на 100% за вредите от цигарите.



Тема Re: Уффф!нови [re: Eмo]  
АвторAtchie (Нерегистриран)
Публикувано15.01.06 08:47



Мнооого точно казано
Изненадващо за мен, напълно постижимо през последните 6 от общо 7 дни




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.