Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:19 30.05.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
*Кратък преглед

Тема И аз съм разтревожен  
Автор easy (wanderer)
Публикувано15.01.06 22:55



Здрасти.
Нямах намерение да пиша тук, но явно ми се налга.
Бях решил да ги спирам от началото на миналата година. Просто си обещах, че 2005 г. ще ми бъде последната като пушач. Посрещнах новата година, допуших си кутията, загасих последния фас в 4:00 сутринта и оттогава не съм палил. Имах проблеми първите три дни, после ми мина. Сега ми е шантаво, че съм си мислел, че не мога да ги откажа. Но факт. Не ми се пуши и това е.

Проблемът е, че ми се налагаше да компенсирам с нещо липсата на цигари.
Зная, че много хора нагъват какво ли не.
Е, аз започнах да се наливам с вода като за световно.
Изпивам по 3-4 литра на ден. Ям толкова, колкото и преди. Може би дори по-малко.
Днес стана половин месец, откакто не пуша. От любопитство се претеглих.
Не повярвах.
Претеглих се пак.
7 килограма отгоре.
Не че ги чувставм.
Ама ми идва да пропуша отново

Малка справка - пуша от 21 години, последните 2-3 - по 50-60 цигари на ден. Отказването не е проблем - колкото и да не ми се вярваше.



Тема Re: И аз съм разтревоженнови [re: easy]  
Автор Scheewa (*hallucinogen*)
Публикувано15.01.06 23:01



Ако изключим влиянието на отровата ти е трябвало да тежиш точно толкова, колкото ще натежиш сега, след като вече си чист.:)
Просто повече енергия отива там, където й е мястото.
Имам чувството, че този организъм няма много воля за живот, ако няма някаква отрова, която да обезврежда.




Тема Re: И аз съм разтревоженнови [re: Scheewa]  
Автор easy (wanderer)
Публикувано15.01.06 23:35



В отговор на:

Имам чувството, че този организъм няма много воля за живот, ако няма някаква отрова, която да обезврежда.




Като изключим принципа Mind over Matter - на телОто му се живее, и още как. Доказва го както с прищевките си, така и със събудените сетива, а най-вече - със склонността си да помогне на волята да се откаже от отровата.
В грешка си.
Всъщност, просто ми се искаше да споделя шашването си от тази неусетна за самия мен промяна. Килограмите ще ги смъкна за месец, просто ми дойде изненадващо.



Тема Споко...нови [re: easy]  
Автор dido_1983 ()
Публикувано16.01.06 01:47



...това да ти е най-малкият проблем; важото е, че си ги спрял!
Забелязъл съм, че физическото пристрастяване е много мощен, но общо взето кратък процес. За около 2 седмици и не ти се пуши.
Лошото е когато започнеш да се срещаш с други пушачи, особено ако са ти приятели и сте в задимена атмосфера. Тогава рискът да запалиш отново е най-голям.
Успех!



Тема Да да ...нови [re: easy]  
Автор bratovcheda (спорт)
Публикувано16.01.06 09:59



Ще ги смъкнеш килограмите за месец, ама някой друг път .
Направих същото като теб, но миналата година. До края на февруари (просто тогава се претеглих) бях +10кг, а сега година по-късно съм +17кг. Не се понасям, обаче НЕ ПУША.
Успех.



Тема Re: И аз съм разтревоженнови [re: easy]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано16.01.06 14:56



И аз слезнах от 30-60 цигари на 0 и заковах около 3.5 килограма плюс. Много, малко - от мен толкоз!

Странно, на мен пък в началото въобще не ми се пафкаше.

Между другото в първите 45 дни от военната си служба се засилих с 23 килограма (хем бях дърт и отлежал) и пафках във всеки удобен случай. Тогава не ми се струваше много тревожно, сега също, к'во толкоз. Изчезнаха неусетно за окло 3-4 месеца.



Успех.



Тема Re: И аз съм разтревоженнови [re: Eмo]  
АвторBeco (Нерегистриран)
Публикувано16.01.06 21:35



И моята скромна статистика - за 1 месец без цигари свалих 2,5 кг.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.