Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:05 25.05.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
*Кратък преглед

Тема Вече 24 часа...нови  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано14.10.05 16:12



...не съм палила. От гадно по-гадно ми е. Не толкова физически, колкото психически. Затова дойдох тук - да се оплача и да прочета другите. Защото съм решила, че трябва да спра и точка. А много пуша, мамка му - 3 кутии дневно.



Тема Re: Вече 24 часа...нови [re: Джeйн]  
Автор Shiba (KMFDM)
Публикувано14.10.05 19:39



Щом се съмняваш в способностите си защо не започна по стандартната процедура - минаване на по-леки цигари,намаляване броя им дневно и т.н.?
От раз е риск печели,риск губи.Много е важно какво ще си докажеш първия път,когато ги отказваш.
Ако сега не успееш това може да попречи и на бъдещите ти опити за отказване,за които ще вадиш изводи от този провал.
Все пак - успех.

Не искам ни Бог,ни Дявол да спори за моята душа...>>


Тема Re: Вече 24 часа...нови [re: Shiba]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано17.10.05 10:42



от опит - минаването на по-леки цигари винаги ми е качвало разхода ако мога така да се изразя - т.е. почвах да пуша по повече... отделно, че винаги ми е било по-гадно с по-леките цигари - опъваш като компресор, а файда нихтс... намаляването на бройката също не върши никаква работа, щото както разбрах в последствие, проблема не е в никотиновата зависимост, а в навика - при такова положение дали ще пушиш 1 цигара или 10 - все тая - пушиш, а малкия брой цигари на ден отделно те натоварва психически, и почваш да броиш минутите до момента, когато ще си запалиш следващата...

точно рязкото спиране е най-добрата стратегия - тогава си проличава дали ще ги спреш или не... ако не можеш да издаяниш 2-3 седмици, по-добре не се мъчи...

абе, мотивация му е майката, всичко останало (табекси, дъвки и т.н.) са само помощни средства, за да ти улеснят живота в този така напрегнат и стресов период...

Just a genius



Тема Re: Вече 24 часа...нови [re: Джeйн]  
АвторEkcмokep (Нерегистриран)
Публикувано18.10.05 16:52



Днес трябва да ти е 4-я ден. Как е?



Тема Re: Вече 24 часа... [re: Джeйн]  
Автор brouillard (enfant perdu)
Публикувано19.10.05 16:00



все още ли не палиш?
и аз пробвах ( макар че далеч не пуша много) издържах 3 месеца

Редактирано от brouillard на 19.10.05 16:00.



Тема Re: Вече 24 часа...нови [re: brouillard]  
Авторsmoker_fucker (Нерегистриран)
Публикувано19.10.05 19:14



Значи имаш слаба воля...



Тема Re: Вече 24 часа...нови [re: Blake]  
Автор Scheewa (*A*N*A*R*C*H*Y*)
Публикувано20.10.05 18:58



Говорим за психическа,не физическа зависимост към никотина,нали така.
Респективно ако имаш тази нагласа защо минаването на по-леки цигари или по-малък брой да не те улесни,вместо да те натовари.
Аз лично се чувствам нормално,когато си кажа - днес ще пуша по-малко.
И пуша една-две цигари.Или си казвам - днес ще пуша не синьо,както обикновено,а ню супер.И го правя без проблеми.Пак зависи от нагласата.Не забравяй,че говорим за психика.При всеки е различна.Това,което отвращава теб може да действа като афродизиак на други и обратното.Никой никога не знае
Все едно.
Аз никога не съм била на мнение,че да отказваш цигарите е нещо чак толкова хубаво и полезно.След като ти се пуши не виждам причината да спираш.Имам известен афинитет към лекарската професия (о,да) и може би аз съм единствената такава,която защитава навици,които водят до непоправими (в повечето случаи) вреди на организма.Може би,защото се занимавам специално с човешкия мозък и знам какво го натоварва и какво не.При всички обстоятелства обаче ти не можеш да си прав изцяло.Все ще има някой,който да намери друг начин,противоположен на това,което ти си казал,повярвай ми.

Не искам ни Бог,ни Дявол да спори за моята душа...>>


Тема мииинови [re: Scheewa]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано21.10.05 10:25



такааа - да започнем оттам, че на света има два вида пушачи - едните са тези, които докато пушат поне по 1 цигара на ден - нямат отказване (като мене). Другите (като жена ми) - могат да пушат когато и колкото си поискат - случва се примерно днеска да изпушат една кутия, а после един месец да не пушат. Ако бях от втория тип, никога нямаше да ги откажа, но за съжаление съм от първия, и ако продължа да пуша - няма спиране...

Като говорим за психическа зависимост, предполагам ти е ясно, че тя е по-силна от физическата. Физическата зависимост трае 1-2 седмици, психическата може и цял живот да не те пусне... за съжаление (по мои наблюдения), ако не се отървеш от физическата зависимост, няма да се отървеш и от психическата...

Относно това дали има или няма причина да се спира пушенето - повярвай ми ИМА... не ти пожелавам да наблюдаваш отблизо как близък твой човек умира бавно от рак на белия дроб... ужасно е, повярвай ми!!!

Just a genius



Тема Re: Вече 24 часа...нови [re: smoker_fucker]  
Автор brouillard (un cygne perdu)
Публикувано21.10.05 11:06



това и сама го знам, но живея с пушачи и това не ми помага много, много

If you hate me, I'll show you how to blame me


Тема миии?нови [re: Blake]  
Автор Scheewa (*A*N*A*R*C*H*Y*)
Публикувано21.10.05 22:40



Не ми пожелавай да гледам как втори човек умира от рак на белите дробове.Но мога да ти кажа,че не престана да пуши до самия неизбежен край.
Нека да ти кажа нещо..доста е клиширано,но е толкова вярно,че ми иде да вия - По-добре да живееш 50 години като лъв,от колкото 100 години като овца.
Наскоро най-добрия ми приятел почина от свръхдоза само на 35 години.Жалко,нали?Ще ти кажа,че имаше проблеми със сърцето.И ще ти кажа,че знаеше за тях.И ще ти кажа и,че осъзнаваше,че всяка една дозичка може да го убие.Но не спря.Не защото не можеше,а защото не искаше.Прави си изводите.
Тази тема е дъвкана,дъвкана...
Цигарите ще откаже човек,който ИСКА или НЕ МОЖЕ да пуши.Това е положението.

Не искам ни Бог,ни Дявол да спори за моята душа...>>



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.