Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:39 04.07.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Отказах ги :)))))нови [re: Blake]  
АвторBeco (Нерегистриран)
Публикувано30.12.05 17:22



Blake, чета и уважавам усилията ти да помагаш и на други да се откажат от цигарите, но не мислиш ли че след като си постигнал най важната победа - да не вредиш на здравето си с пушене си готов и на следващата стъпка - да направиш нещо и с килограмите в повече ?
През 2004 г. не пуших около 6 м. и отслабнах със 7 килограма. Без майтап.Причината за това е само една - спорт, спорт, спорт. Лично за мен през този период спортът бе основният фактор за поддържане на нормално психическо ниво и мерител за това, как отказването от цигарите наистина ти помага да живееш по пълноценен живот. Защото тогава наистина виждах положителният ефект от отказването на цигарите. Имах точно определен маршрут през пресечен терен, който пробягвах поне 5-6 пъти седмично, като си засичах резултата и след всяко бягане ги нанасях в Хекселски файл. От 1 час и 10 мин. слязох на 56 мин. Това разбира се е далеч от топ постижението ми през 1997 г. от 43 мин. когато отново не пуших за 1 мес. и тежах около 75 кг., но това лично за мен е начина да разбереш какви са предимствата на активният живот след отказването от цигарите.
От 2 седмици отново не пуша, бягам почти всеки ден и смятам след година и половина - две да тежа отново 75 кг. при положение, че не пуша де.
По мое скромно мнение най бързи и видими резултати се постигат със спортове от групата на "хамалските" - крос, плуване, колоездене. За хора с тегло над нормалното велосипедът и/или плуването са най добрият вариант според мен. Нека не само ти а и другите разберат, че има полза от непушенето
Проблемът с качването на килограмите "от самосебе си" според мен е нещо пак дълбоко скрито в главите (ни). Спортът според мен връща "усещането за живот" - вкусът на храната е по друг, по лесно преодоляваш проблемите в работата, и може би най важното - спортът дисциплинира. Да наистина се изисква усилие да, но то се връща.



Тема Re: Отказах ги :)))))нови [re: Beco]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано30.12.05 17:46



мда, тва със спорта всеки го знае, както и с диетите, ма ми се струва, че не си заслужава да си живея живота по такъв начин - с ограничения имах предвид (да, за мене спорта НЕ Е нещо, което носи удоволствие).

Относно бягането - мисля че имаш идея как ще изглеждам с моите 130 кг бягайки по 1 час . А относно всякакъв спорт по принцип - нямам НИКАКВО ИЗЛИШНО свободно време за да спортувам и/или да се движа въобще, отделно че както вече казах НЕ МЕ КЕФИ...

Иначе определено виждам както позитивите от спирането на цигарите, така и огромни негативи - например повишено тегло, проблеми с кръвното и т.н. (все неща, от които не страдах, докато пушех)...

Just a genius



Тема Re: Отказах ги :)))))нови [re: Blake]  
АвторBeco (Нерегистриран)
Публикувано30.12.05 20:41



А пробвал ли си за да кажеш, че си сигурен, че не те кефи ? Не говоря за инцидентно усилие от което остава само неприятните спомени за хамалогията и мускулната треска. През 1988 бягах 42-то километра на софийският маратон. Как пушач като мен с 10-15 цигари дневно тогава може да пробяга маратона е интересна тема, но я оставям за друг път. 5 мин. след мен завърши един, който сигурно тежеше 2 пъти колкото мен при еднакъв ръст - нещо като Meatloaf от най лошите му години. Познай кого аплодираше и насърчаваше публиката. Въпреки, че беше нещо като атракцията на маратона ,този човек ме удиви с упоритоста и непукизма си. Да, бягането не най добрият вариант за теб - това го знаех и преди отговора ти, но определено можеш да пробваш с плуване или каране на велосипед. Травмите и натоварването в ставите са значително по малко при тези спортове. Виж, никой не те кара да бягаш 1 час още утре. На дълъг път се тръгва с малки крачки. Мисли с переспектива от няколко години напред. Можеш да почнеш с 15 мин. ходене в парка.
Няма да те агитирам повече, ти сам решаваш. В този клуб евтините агитации са най тъпото и безполезно нещо



Тема Re: Отказах ги :)))))нови [re: Beco]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано03.01.06 10:16



Явно не съм се изразил достатъчно ясно... ще пробвам пак - ДА, спортувал съм преди години, и гарантирано мога да ти кажа, че спорта не ме кефи! НИКАК! Не говоря за инцидентни усилия - тренирал съм плуване и баскетбол, и съм играл доста тенис на маса (любителски) - може би това е единствения спорт дето ме кефи малко, но както вече споменах, (в момента) НЯМАМ НИКАКВО свободно време, за да практикувам който и да е спорт!!!

А перспективите да спортувам и да пазя диета до края на живота си, ама хич не ме радват!!!

Just a genius



Тема Re: Отказах ги :)))))нови [re: Blake]  
АвторBeco (Нерегистриран)
Публикувано03.01.06 11:13



ок, разбрах какво имаш впредвид още първия път.



Тема Re: Отказах ги :)))))нови [re: Beco]  
Автор bratovcheda (спорт)
Публикувано03.01.06 16:27



И какво стана накрая, че вие се разбрахте, а аз не можах да схвана какъв е извода. Блейк си е щастлив с 130те си килограми, а Весо със спирането на цигарите? Така ли?
Аз съм от натежалите ветерани на "спрялите пушачи" и изобщо не съм съгласен със сегашното състояние на тялото ми.

Милен - Непушач от One Year, Two Days, 11 Hours and 6 Minutes, удължил живота си с 25 Days and 12 Hours, чрез въздържането от 7349 цигари, които биха ми стрували 596,91 лв.

(.... и качил 15 кг и в момента съм 95кг.)

Аз сега търся начин за редуцирането на тези килограми до "нормалните" според мен 80 или по-малко.

Весо защо според теб бягането да не е подходящо за "нас"?
Вярно че последния път (миналата пролет) успях да направя от четвъртия ден 4 обиколки на стадиона (по 400м.), но все пак мисля че това е правилния път и мисля след като се пооправят температурите да започна отново, този път по-продължителни усилия.
Защо колоезденето е по-добрия вариант според теб. Наистина ще ми е по-лесно да карам колело отколкото д абягам, но джогинга не е ли по-натоварващо и резултатите няма ли да дойдат по-скоро?
Съжалявам за дългия пост. Дано някой да го прочете все пак



Тема Re: Отказах ги :)))))нови [re: bratovcheda]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано03.01.06 17:48



грешно си разбрал, брат'чед... Весо е щастлив със спирането на цигарите, аз СЪЩО... И също като теб НЕ СЪМ щастлив със 130-те си килограма, но заедно с това НЕ СЪМ щастлив и с факта, че се появиха след като спрях да пуша...
И тъй като не се чувствам никак щастлив с диети и спорт, търся по-алтернативен начин да редуцирам теглото си до нормалните ми към 100-105 кг.
Сега за колелото - мога да карам "колело" в къщи когато намеря време за това (дори в 23:30 например), вместо да се съобразявам с астрономическото и метеорологичното такова, когато мога да бягам на стадиона... и не знам ти как си, но аз преди да стана 130 кг съм се пробвал да бягам, и освен че не съм красива картинка, не ми е и никак приятно лично на мене...
А колкото до резултатите от бягането - жената обича да бяга и бяга по много (10-15 обиколки по 400 м) - вярно, има резултат, но само докато бяга, след 1-2 седмици не си личи хич... точно затова казах, че нямам намерение да бягам цял живот, за да съм във форма...
Според мен този, който намери лесен и безопасен начин за отслабване, би трябвало да получи поне 5 нобелови награди

Just a genius



Тема Re: Отказах ги :)))))нови [re: bratovcheda]  
АвторBeco (Нерегистриран)
Публикувано04.01.06 03:44



Четем, четем.
Я, първо да те питам ти да не би случайно да си онзи Милен, който пише и в клуб стз ?
Та на въпросите ти. Бягането, практикувано от човек с наднормено тегло ,особенно на асфалт или друга твърда настилка си е малко убийство за коленете и ставите. Представи си да бягаш с 2 гири * 10 кг. ако теглото ти е в повече с 20 кг. За мен е много спорен въпроса как да се постъпи в този случай(наднормено тегло и желание за бягане) - дали да се почне с малки разтояния но редовно или да се пази някаква диета и след това да се бяга.
Но при всички случаи да се почне с малки дистанции и никога да не се бяга на твърда настилка. Каквато и да е физическата ти подготовка, никога не се пренатоварвай. По добре два дена * 5 обиколки, отколкото 10 за един ден. Никога не започвай с високо темпо. Достигай максимална скорост на половината от дистанцията. След като привършиш направи още 1 обиколка за тонус, но във възможно най бавното темпо.
В момента бягам по следната схема. Започнах от 5 обиколки по 400 м. и бягам поне 6 пъти в седмицата. Всяка седмица увеличавам бр. на обиколките с една - в момента съм на 9 обиколки. Като стигнеш седмицата с 20-те обиколки имаш два варианта пред себе си:
- запазваш броя и гониш по добро време
- продължаваш да увеличаваш бройката всяка седмица и си готов за маратон.

Най подходящ за хора с наднормено тегло спорт според мен е плуването - първо защото те изтласкват по голям обем вода и се чувстват по леки, майтап бе Уили и второ защото няма това натоварване на ставите и колената като при бягането. Колоезденето също е добър вариант според мен, но изисква и подходящи метеорологични условия. Да не говорим, че не мога да карам велосипед след работно време. А и колоезденето изисква повече време. Ефектът от 20 мин. бягане се равнява на 40 мин. каране на колело. Мисля, че това е идеалният вариант за прекарване на няколко часа през топлите почивни дни.
Аз лично бягам всеки ден - не е много приятно в тази мъгла тук, но за мен това е спасителният пояс в момента да преодолея желанието за пушене. За да не си навлечеш простудно заболяване дишай и издишвай само през носа ! Даа изглежда много неестествено на пръв поглед, но зимата не е време за поставяне на рекорди. И след като се прибереш - два аспирина с чай и мааалко коняк.
Виж, това е мое лично мнение. Споделям ти неща в които съм се убедил от личен опит. Дано и ти си имал търпението да прочетеш .....



Тема Re: Отказах ги :)))))нови [re: Beco]  
Автор bratovcheda (спорт)
Публикувано04.01.06 09:29



Благодаря ти за дългия пост
Да, пиша от време на време в клуб Стара Загора, но пак като братовчеда.
Успех на всички борещи се с тютюна.



Тема Амиии....нови [re: Beco]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано04.01.06 11:29



Колоезденето също е добър вариант според мен, но изисква и подходящи метеорологични условия. Да не говорим, че не мога да карам велосипед след работно време.

А замислял ли си се над варианта да велосипедираш когато си поискаш? Имам предвид устройството Велоергометър - вярно, не е като да караш в парка, но можеш да го правиш пред телевозора, или пък в 23:30 например - т.е. когато и както ти е кеф...

Just a genius




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.