Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:40 30.06.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Въпросче...нови  
Автор everlasting (desire)
Публикувано06.06.05 19:51



В случай че реша да спирам гнусните цигари доста ме вълнува 1 въпросче...
Хората все се оплакват че качвали много кг. след това.
Но това би трябвало да е резултат от постоянното тъпчене като заместител на цигарките.
Ами ако не се тъпчеш а примерно правиш някви диети или просто си ядеш нормално-пак ли се напълнява тогава?


Ще ме извинявате за глупавия въпрос ама....аз да си питам все пак

For every sleepless night.Forever in Ur arms,for every hour spent..lost in the revelry


Тема Re: Въпросче...нови [re: everlasting]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано07.06.05 09:32



ако ядеш нормално - пак се напълнява, а като отказваш цигарите, гарантирано се яде по повече... не искам да те плаша или отказвам, ама да си знаеш... освен това напълняването започва около месец след отказването... а да отказваш цигарите и да спазваш диета едновременно - трябва да си доста устойчива личност, за да издържиш на два такива големи стреса...

Just a genius



Тема Re: Въпросче...нови [re: everlasting]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано07.06.05 10:39



Няма физиологически доказана връзка между отказването на цигарите и напълняването. Много от бившите пушачи напълняват, но причините са другаде. Ако водиш активен начин на живот и спазваш умерена диета, няма да имаш проблеми.



Тема Не е таканови [re: Boby_]  
Автор Trendi ()
Публикувано07.06.05 11:52



Точно активен живот водих и не се хранех повече. По-скоро обратното - повече в пъти движения и по-малко храна.

Въобще всичко за цигарите си е чиста измислица на "учените" глави. Че не са полезни е така, но обясненията за тяхната вреда са изсмукани от пръстите. Аз казвам каквото е при мене, а не съм извънземен.

Скапана клавиатура - гълта букви.
Ха!!! Ама тя и пише ...!!!


Тема Re: Не е таканови [re: Trendi]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано07.06.05 12:13



Статистиката е безмилостна. 80% от заболелите от рак на белите дробове са пушачи. Но не това е най-трагичното, а сърдечно-съдовите заболявания.
Има данни за това още от 30-те години, когато американски тютюневи компании правят собствени проучвания. Поради притеснението си, че резултатите ще повлияят негативно на продажбите им обаче тези изследвания се потулват. От тогава насам има достатъчно много данни в подкрепа на тезата, че цигарите убиват.



Тема Не оспорвам, че цигарите не са полезни, но...нови [re: Boby_]  
Автор Trendi ()
Публикувано07.06.05 12:51



...така дадена "статистика" няма никаква стойност. Примерно за рака на белият дроб - 80 % са били пушачи, но от колко участвали в изследването непушачи? Възможно е да се окаже точно обратното - 100% от участвалите непушачи са се разболели (аз познавам 2 такива случая - непушачи да имат рак на белият дроб) и само 80% от пушачите.

Освен това подобни цифри имат зависимост и от количеството хора, които са изследвани.Не е все едно дали се прави извод на базата на 100 души или на 10 000.

Статистиката е наука, с която много се спекулира. За мене до момента няма пряко доказателство, че цигарите водят до рак. Може единствено с логически разсъждения да се заключи, че те в това отношение биха могли да бъдат катализатор на раковите процеси. Статистиката до момента не е дала абсолютно нищо по този въпрос или не е публикувано.

Скапана клавиатура - гълта букви.
Ха!!! Ама тя и пише ...!!!


Тема Re: Не оспорвам, че цигарите не са полезни, но...нови [re: Trendi]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано07.06.05 13:04



Неее, бъркаш много дълбоко. Всички такива проучвания се правят и с контролна група, т. е. непушачи. Описаният от теб сценарий е невъзможен. Но щом си решил да търсиш под вола теле, продължавай - прав ти път. Имаш си дробове, сърце, кръвоносни съдове - прави с тях каквото ти душа иска.
Аз лично мога да кажа, че откакто отказах цигарите, качеството ми на живот категорично се повиши. Не желая да убеждавам никого нито в ползата от отказването, нито във вредата на цигарите - в крайна сметка големи хора сме, имаме глави на раменете, всеки може да си намери оправдание за липсата на малко воля да спре цигарите.



Тема Re: Въпросче...нови [re: Blake]  
АвторДAPA (Нерегистриран)
Публикувано10.07.05 00:38



не е вярно,аз като спрях цигарите свалих 2 кг.като ги пропуших отново (след около 1 год.) си ги качих наново.но при мен няма проблем,аз съм си слаба и без това



Тема Re: Въпросче...нови [re: everlasting]  
Автор SesilO1 (new)
Публикувано15.09.05 13:55



Всичко е много индивидуално. Познавам хора, които напълняха въпреки, че не са си променяли начина на живот и диетата и такива, които запазиха теглото си същото. Когато лично аз 3 години не пушех, отслабнах с 2 кг., но това е нищожна разлика. Когато отново ги пропуших, положението с килограмите не мръдна изобщо, така че никой не може да ти каже как ще бъде положението при теб. Аз може би отслабнах от нерви, защото си бе голям стрес, а аз когато съм под стрес отслабвам, та...



Тема Re: Въпросче...нови [re: Blake]  
АвторXexo (Нерегистриран)
Публикувано15.09.05 18:48



"Urban Legends". Не се напълнява ако не ядеш повече. Ако ядеш нормално и не напълняваш докато пушиш, като спреш няма да напълнееш ако ядеш толкова колкото преди. Пълнее се ако ядеш повече. Всичко е до заместването на никотина с ядене - така се пълнее. Ако го заместиш със спорт например - няма да напълнееш, със сигурност дори ще отслабнеш.

Цигарите не помагат на човек да отслабне. Не се дебелее от спиране на цигарите (ако ядеш нормално). Бившите пушачи не са дебелаци. Това всичкото са "Urban Legends".




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.