Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:20 25.04.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Абстиненция  
Автор tinaO98 (турист)
Публикувано13.06.05 11:33



Здравейте
Пушач съм вече 10 години, че и отгоре. Чувствам дробовете си задръстени, сутрин имам храчки. Решила съм да ги откажа. Имам психическата настройка. Купих си вече и "Табекс". Това което ме интересува обаче е: КАКВИ СА АБСТИНЕНТНИТЕ ПОСЛЕДИЦИ???

Моля ви, кажете ми, защото смятам, че трябва да съм подготвена и за тях, ако искам да успея в отказването.

Благодаря :)

Редактирано от tinaO98 на 13.06.05 11:41.



Тема Re: Абстиненциянови [re: tinaO98]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано13.06.05 11:49



с Табекс не са много големи - 1-2 седмици максимум ще си нервен, изпотяване, ще се чудиш къде да си денеш ръцете и т.н. поне при мене беше така...

Just a genius



Тема Re: Абстиненциянови [re: Blake]  
Автор tinaO98 (турист)
Публикувано13.06.05 12:29



Четох някаде за: болки в гърдите, храчки, сърдечни смущения, отпадналост, главоболие - има ли такова нещо???
Интересуват ме такива по-сериозни смущения/последици. За това че се пълнеело и че ставаш нервен, чувала съм и не ме притеснява чак толкова :)



Тема Re: Абстиненциянови [re: tinaO98]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано13.06.05 13:27



е храчки има, ама те не са към абстиненцията, а са по-скоро резултат от "прочистването" на дроба... главоболие не съм имал, отпадналост - не знам, май не беше нещо сериозно...

само че (като гледам май си женско) - от много познати жени съм чувал, че при тях се получава гадене, повръщане и т.н. (май не познавам жена дето е опитала табекс и да не е споделила подобно нещо), така че внимавай - ако получиш подобни гадости, по-добре спри и опитай пак по-късно...

Just a genius



Тема Re: Абстиненциянови [re: tinaO98]  
Автор bratovcheda (спорт)
Публикувано13.06.05 16:39



Аз бях превъзбуден първата седмица и имах проблеми със съня - имах кошмари и се събуждах рано сутрин.
Успех!



Тема Re: Абстиненциянови [re: bratovcheda]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано13.06.05 18:00



да, това с кошмарите е вярно, ама се преживява... при мене беше 2-3 дена...
ама честно казано - по-страшни сънища не съм сънувал... единия път през нощта се събудих и направо не исках да заспивам, без майтап...

Just a genius



Тема Re: Абстиненциянови [re: tinaO98]  
Автор * ()
Публикувано14.06.05 13:39



Могат да се откажат спокойно без никакви помощни средства. Когато имаш пълната сигурност, че приключваш с цигарите, дори абстиненцията е много слаба. Казвам го от опит. Скоро ще станат 5 месеца откакто ги отказах и почти нямаше симптоми на абстиненция, освен това отзвучаха изключително бързо (а "стажът" ми е над 30 години пушене). Преди, когато отказвах цигарите, нямах нужната мотивация - и наистина си беше жива мъка, така че пропушвах отново.

Редактирано от * на 14.06.05 13:42.



Тема Re: Абстиненциянови [re: Blake]  
АвторEйвън (Нерегистриран)
Публикувано15.06.05 07:52



А при Джена как беше Блейк?
Търъръръръм
Търъръмтъдъм [image]http://www.hermit.org/Blakes7/Images/LibTR.jpeg[/image]



Тема Re: Абстиненциянови [re: Eйвън]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано15.06.05 09:30



виж, кво путьо маринкин, като не можеш да помагаш на хората и няма кво полезно да споделиш, по-добре не хаби ток и интернет... няма смисъл... само показваш колко застреляна мижитурка си... абе направо скочи от някой по-виско блок...

Just a genius



Тема Re: Абстиненциянови [re: tinaO98]  
АвторHaнa (Нерегистриран)
Публикувано16.06.05 10:47



Здравей Тина! Какво да ти кажа, не се притеснявай от "абстиненция". Ето аз съм жена с около 13 годишен стаж на пушачка, отказала цигарите с мотивация и Табекс преди 5 месеца.
Две неща ме съпътстваха съвсем кратко време при спирането на цигарите:
1. Сънувах че пуша И даже в съня си се обвинявах как пак съм се провалила при поредното спиране на цигарите Сутрин като се събуждах си отдъхвах, че е било само сън
2. За да запълня липсата на цигари ядях всякакви неща - ядки, вафли, чипсове и т.н. В следствие на това понапълнях с няколко килограма, но тези килограми както лесно са се качили - лесно се и свалят. В момента тежа дори по-малко отколкото като пушех

Така, че смело давай - не се отказвай Не е никак тръдно да се откажат цигарите, даже напротив

Успех ти желая от сърце




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.