Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:14 16.04.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Спрях цигарите преди 9 месеца. Ето резултата:нови  
Автор Trendi ()
Публикувано30.05.05 12:29



Спрях изцяло цигарите преди 9 месеца. Ето резултата:

1. За половин година вдигнах 15 кг.
2. Само след 2 месеца се започнаха сърдечни проблеми, които сега са прекалено сериозни.
3. Не ми се пуши, но какво от това...
4. Познавам само един лекар, който не пуши.

Не съм убеден, че спирането на цигарите ще доведе до по-добро здраве. Иначе е удобно за кесията.

Въпреки всичко призовавам за спиране или поне намаляване на цигарите. Напълно възможно е - въпрос на мотивация. При мене беше финансова мотивацията. Сега мога с парите, които давах за цигари да си пълна резервоара и да скитам повече.

Скапана клавиатура - гълта букви.
Ха!!! Ама тя и пише ...!!!


Тема Re: Спрях цигарите преди 9 месеца. Ето резултата:нови [re: Trendi]  
Автор !HA-KOЙ-MУ-ПУKA™ (НаКойМуПука?!?!)
Публикувано02.06.05 17:44



сърдечни проблеми? Бах,маа му....

knock out yourself


Тема Re: Спрях цигарите преди 9 месеца. Ето резултата:нови [re: Trendi]  
Авторkyбинeцa (Нерегистриран)
Публикувано03.06.05 10:03



това със сърдечните проблеми наистина беше много яко,мисля че малко ни послъгваш



Тема Не лъжанови [re: kyбинeцa]  
Автор Trendi ()
Публикувано03.06.05 10:43



В нета съм напълно легитимен. В момента съм изцяло на лекарства за сърцето - исхимична болест на сърцето.

Аз съм за отказване на цигарите, но не си мислете, че те са причина за влошаване на здравето. Те могат само да провокират и това даже е съмнително. Просто не си струва да се пуши.

Скапана клавиатура - гълта букви.
Ха!!! Ама тя и пише ...!!!


Тема Re: Спрях цигарите преди 9 месеца. Ето резултата:нови [re: Trendi]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано03.06.05 12:16



Аз съм бивш пушач. В най-лошите моменти (т. е. точно преди да откажа цигарите преди 3 години) пушех по 3 кутии на ден. Ето какво мога да кажа за проблемите ти:
1. За половин година вдигнах 15 кг. - Има връзка между нивото на инсулин и никотина, но тя не е чак толкова силно изразена. Наддаването се дължи най-вече на компенсиране на психическата абстиненция с ядене. Не обвинявай само отказването за това.
2. Само след 2 месеца се започнаха сърдечни проблеми, които сега са прекалено сериозни. - По-вероятно е тези проблеми да не са заради отказването, а защото си го направил много късно. Стресът при отказването е само спусък, който ги е активирал, а истинският проблем е причинен именно от цигарите, а не от спирането им.
3. Не ми се пуши, но какво от това... - И това не е малко само по себе си.
4. Познавам само един лекар, който не пуши. - Според статистиката 60% от лекарите пушат. Но не съм попадал на статистика за сърдечно-съдовите заболявания и продължителността на живот на лекарите. Все пак не мисял, че тя е по-голяма от средната.

Отказването на цигарите е важно нещо, но не е решение само по себе си. Ако искаш да промениш здравословното си състояние, трябва да коригираш храненето си (например да минеш на НВД), да започнеш да водиш по-активен живот (дори да спортуваш активно, ако здравето ти позволява това), да намалиш стреса, доколкото е възможно. Всичко това е в ръцете ти и докато дишаш и имаш воля за промяна, не е късно.



Тема какво е НВД?нови [re: Boby_]  
Автор !HA-KOЙ-MУ-ПУKA™ (НаКойМуПука?!?!)
Публикувано05.06.05 13:42





knock out yourself


Тема Re: Спрях цигарите преди 9 месеца. Ето резултата:нови [re: Trendi]  
Автор Cлaв (справедлив)
Публикувано05.06.05 15:04



всъщност, това са нормални неща, когато отказваш цигарите.

При много мои приятели и познати имаше същия ефект.
После си отслабнаха пак. Нямат грижи със сърцето...

И един ден като стане време да се умира на 55... поне ще са сигурни, че не цигарите са причина за бързата кончина



Тема Чакай бре човек!!!!!!нови [re: Cлaв]  
Автор Trendi ()
Публикувано05.06.05 20:27



Та аз съм на 50....!!!!
Само още 5 годинки ли имам......?

=====
Все пак е по-добре без цигари. Може да се живее и без тях.

Скапана клавиатура - гълта букви.
Ха!!! Ама тя и пише ...!!!


Тема Re: какво е НВД?нови [re: !HA-KOЙ-MУ-ПУKA™]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано06.06.05 09:28



Нисковъглехидратна диета. Хапваш си смело месце и мазнини, сирене, зеленчуци, но избягваш въглехидратните храни (сладко, хляб и хлебни изделия, картофи, ориз, царевица и др.).



Тема Re: какво е НВД? [re: Boby_]  
Автор !HA-KOЙ-MУ-ПУKA™ (НаКойМуПука?!?!)
Публикувано06.06.05 14:45



е, че вредмп ли е да ядеж ориз и картофи?З атестемните и сладки изделяи съм съгласен,че е хубаво да се ограничават.Но ориз и картофи - може би раделно от месото

knock out yourself



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.