Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:50 25.04.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Спрях цигарите преди 9 месеца. Ето резултата:  
Автор Trendi ()
Публикувано30.05.05 12:29



Спрях изцяло цигарите преди 9 месеца. Ето резултата:

1. За половин година вдигнах 15 кг.
2. Само след 2 месеца се започнаха сърдечни проблеми, които сега са прекалено сериозни.
3. Не ми се пуши, но какво от това...
4. Познавам само един лекар, който не пуши.

Не съм убеден, че спирането на цигарите ще доведе до по-добро здраве. Иначе е удобно за кесията.

Въпреки всичко призовавам за спиране или поне намаляване на цигарите. Напълно възможно е - въпрос на мотивация. При мене беше финансова мотивацията. Сега мога с парите, които давах за цигари да си пълна резервоара и да скитам повече.

Скапана клавиатура - гълта букви.
Ха!!! Ама тя и пише ...!!!


Тема Re: Спрях цигарите преди 9 месеца. Ето резултата:нови [re: Trendi]  
Автор !HA-KOЙ-MУ-ПУKA™ (НаКойМуПука?!?!)
Публикувано02.06.05 17:44



сърдечни проблеми? Бах,маа му....

knock out yourself


Тема Re: Спрях цигарите преди 9 месеца. Ето резултата:нови [re: Trendi]  
Авторkyбинeцa (Нерегистриран)
Публикувано03.06.05 10:03



това със сърдечните проблеми наистина беше много яко,мисля че малко ни послъгваш



Тема Не лъжанови [re: kyбинeцa]  
Автор Trendi ()
Публикувано03.06.05 10:43



В нета съм напълно легитимен. В момента съм изцяло на лекарства за сърцето - исхимична болест на сърцето.

Аз съм за отказване на цигарите, но не си мислете, че те са причина за влошаване на здравето. Те могат само да провокират и това даже е съмнително. Просто не си струва да се пуши.

Скапана клавиатура - гълта букви.
Ха!!! Ама тя и пише ...!!!


Тема Re: Спрях цигарите преди 9 месеца. Ето резултата:нови [re: Trendi]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано03.06.05 12:16



Аз съм бивш пушач. В най-лошите моменти (т. е. точно преди да откажа цигарите преди 3 години) пушех по 3 кутии на ден. Ето какво мога да кажа за проблемите ти:
1. За половин година вдигнах 15 кг. - Има връзка между нивото на инсулин и никотина, но тя не е чак толкова силно изразена. Наддаването се дължи най-вече на компенсиране на психическата абстиненция с ядене. Не обвинявай само отказването за това.
2. Само след 2 месеца се започнаха сърдечни проблеми, които сега са прекалено сериозни. - По-вероятно е тези проблеми да не са заради отказването, а защото си го направил много късно. Стресът при отказването е само спусък, който ги е активирал, а истинският проблем е причинен именно от цигарите, а не от спирането им.
3. Не ми се пуши, но какво от това... - И това не е малко само по себе си.
4. Познавам само един лекар, който не пуши. - Според статистиката 60% от лекарите пушат. Но не съм попадал на статистика за сърдечно-съдовите заболявания и продължителността на живот на лекарите. Все пак не мисял, че тя е по-голяма от средната.

Отказването на цигарите е важно нещо, но не е решение само по себе си. Ако искаш да промениш здравословното си състояние, трябва да коригираш храненето си (например да минеш на НВД), да започнеш да водиш по-активен живот (дори да спортуваш активно, ако здравето ти позволява това), да намалиш стреса, доколкото е възможно. Всичко това е в ръцете ти и докато дишаш и имаш воля за промяна, не е късно.



Тема какво е НВД?нови [re: Boby_]  
Автор !HA-KOЙ-MУ-ПУKA™ (НаКойМуПука?!?!)
Публикувано05.06.05 13:42





knock out yourself


Тема Re: Спрях цигарите преди 9 месеца. Ето резултата:нови [re: Trendi]  
Автор Cлaв (справедлив)
Публикувано05.06.05 15:04



всъщност, това са нормални неща, когато отказваш цигарите.

При много мои приятели и познати имаше същия ефект.
После си отслабнаха пак. Нямат грижи със сърцето...

И един ден като стане време да се умира на 55... поне ще са сигурни, че не цигарите са причина за бързата кончина



Тема Чакай бре човек!!!!!!нови [re: Cлaв]  
Автор Trendi ()
Публикувано05.06.05 20:27



Та аз съм на 50....!!!!
Само още 5 годинки ли имам......?

=====
Все пак е по-добре без цигари. Може да се живее и без тях.

Скапана клавиатура - гълта букви.
Ха!!! Ама тя и пише ...!!!


Тема Re: какво е НВД?нови [re: !HA-KOЙ-MУ-ПУKA™]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано06.06.05 09:28



Нисковъглехидратна диета. Хапваш си смело месце и мазнини, сирене, зеленчуци, но избягваш въглехидратните храни (сладко, хляб и хлебни изделия, картофи, ориз, царевица и др.).



Тема Re: какво е НВД?нови [re: Boby_]  
Автор !HA-KOЙ-MУ-ПУKA™ (НаКойМуПука?!?!)
Публикувано06.06.05 14:45



е, че вредмп ли е да ядеж ориз и картофи?З атестемните и сладки изделяи съм съгласен,че е хубаво да се ограничават.Но ориз и картофи - може би раделно от месото

knock out yourself


Тема Re: какво е НВД?нови [re: !HA-KOЙ-MУ-ПУKA™]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано06.06.05 15:18



Не му е мястото на този разговор в този форум, но ще кажа две думи.
Не вреди да ядеш ориз и картофи, но ако искаш да отслабнеш и да се храниш здравословно, няма да стане с тях. Причината е в скоростта на разграждане на въглехидратите, сравнена с тази на мазнините. Въглехидратите се разграждат много бързо, рецепторите се насищат за нула време и съответно организмът не успява да усвои отделената енергия, а излишъкът се отлага директно във вид на мазнини. При мазнините ситуацията е малко по-различна - разграждат се значително по-бавно, не задръстват рецепторите и съответно много по-малка част от тях се отлагат във вид на телесни мазнини. Белтъчнините пък съдържат сравнително малко калории и не са "страшни". Всичко това важи, разбира се, само в случай на умерено хранене - ако поемеш твърде много калории във вид на мазнини, тогава дори бавното им разграждане няма да те спаси от напълняване.
Тайна няма - истината е в умерено хранене по разумни правила (без глад и строги диети) и усилена физическа активност - трябва да се търси отрицателен калориен баланс, като в същото време не се позволява на организма да премине на нискоенергиен режим, което се случва при гладуване. Аз лично свалих с фитнес (редовен) и НВД над 30 кг. за 10 месеца - сега се чувствам страхотно, преборих се с хипертония и на всичко отгоре изглеждам с 10 години по-млад.

А разделното хранене го зарежи - няма и капка истина в него.



Тема Re: Чакай бре човек!!!!!!нови [re: Trendi]  
Автор Cлaв (справедлив)
Публикувано06.06.05 19:16



така е думата. Не го приемай лично.

на който, колкото му е писано.
баба ми е на 94 години.. и се е разбързала да умира само защото краката не я държат. иначе е здрава като камък. нищо болно няма по нея.

е, не пуши и не пие. само по 20-30 грама ракийка преди сън...

ха дано съм на нея де



Тема Re: Чакай бре човек!!!!!!нови [re: Cлaв]  
АвторБeни (Нерегистриран)
Публикувано07.06.05 11:58



Подкрепям препоръката на "На-кой-му-пука"

Аз спрях цигарите преди 2 години.
Отначало се понапълнява,но после теглото успешно се коригира- малко фитнес,спортуване на открито,работа на вилата...
Нито за миг не съжалявам,че съм ги отказала.
Желая на всички успех и "устискаване" да не ви се припуши



Тема Re:най-важната крачка по пътя към здраветонови [re: Бeни]  
Авторaroma (Нерегистриран)
Публикувано07.06.05 12:51



Направил сте най-важната крачка по пътя към здравето си! И Ви поздравявам!!
Вредите, които нанася тютюнопушенето на организма са огромни - обмяна, кръвоносни съдове, сърце, бял дроб, нервна система, кости, зъби и т.н.
Най-доброто нещо е, че нашият жив организъм се самооздравява непрекъснато. Чудесно нещо е и, че склерозата на кръвоносните съдове претърпява обратно развитие. Настъпва и изчистване на белия дроб. Свободните радикали намаляват. Черният дроб подобрява функциите си. Кръвооросяването на мозъка и крайниците се подобрява. Дихателният капацитет на белия дроб се увеличава. Функцията на жлезите с вътрешна секреция се хармонизира. Не може да се изброят всички големи плюсове.
Другата важна крачка по пътя към здравето Ви е да започнете да се храните правилно. Десетки диети са измислени и се измислят непрекъснато. Но най-важното е да знаете какво не трябва да ядете изобщо, какво трябва да ограничите и какво да ядете. Защото храната е нашето лекарство! Най-добрата храна е проста и пъстра. Това е голяма тема.
Но, ако направите и втората крачка щи изхвърлите и лекарствата, защото ще станат излишни!
Ще Ви се нормализират всички показатели!
Ще се подмладите!
Ще удължите продължителноста на живота си до естествената му закодираност!
Ще имате енергия и настроение за живот!
Ще Ви върви в живота!
А какво по-хубаво от това.
Разбира се двигателният режим е неразделно свързан със здравословния начин на живот.



Тема Re: Спрях цигарите преди 9 месеца. Ето резултата:нови [re: Trendi]  
Автор White Raven (grachesht)
Публикувано08.07.05 21:38



Със спестените парички можете да отидете при Емилова и на направите един разтоварителен режим под лекарски контрол. Убедена съм, че непушенето е най-добрия ви избор!
Аз не пуша вече близо 10 години. Не само, че не съм напълняла- напротив. Поддържам си "младежкото" тегло и мисля, че даже ми отрази разхубавяващо.

Така, че не съжалявайте. Нещата ще дойдат на мястото си!



Тема Re: Спрях цигарите преди 9 месеца. Ето резултата:нови [re: Trendi]  
АвторJondalar (Нерегистриран)
Публикувано15.02.07 15:11



Желая и аз да споделя своя опит.Аз съм доста по-млад от Вас (23),но въпреки това имам добър опит като пушач-почти 11 години,през последните 7 пушех по 2 кутии и нещо.Въпреки че съм толкова млад, започнах да осещам негативните последици от този вреден навик(аз съм си кекав).Особено последната половин година- болки в гръдната област, изключително понижение на издръжливостта и мускулният тонус(аз си спортувах по малко), обща отпадналост.Не пуша само от 4 месеца, но още ое първата седмица бях като пружинка- пълен с енергия.Пулсът ми беше около 70, сега е около 55.
По отношение на Вашият случай с ИБС, аз не съм лекар, но съм убеден, че спирането на цигарите леко е ускорило процесите, довели до това заболяване.Както знаете, никотинът действа като стимулатор(ускорява сърдечната дейност).След като сте спрели да пушите,Вие все пак до известна степен сте стресирали сърцето си.Тютюнопушенето и хранителните навици са основна причина за коронарни заболявания.
Моят съвет:Спортувайте:дайте на сърцето си възможност да се приспособи към нов начин на работа.Но го правете внимателно и след консултация.
Внимавайте с избора на диети,задължително се консултирайте със специалист.Доколкото аз знам, при ИБС се препоръчва средиземноморска, а не НВ диета.
Поздрави.
П.С.:Както казах,аз не съм специалист



Тема Re: Спрях цигарите преди 9 месеца. Ето резултата:нови [re: White Raven]  
Автор 7karina ()
Публикувано17.02.07 10:17



точно при Емилова

наясно ли си на колко хора е навредила...ефектът йо-йо след временното намаляване на теглото се проявява с пълна сила! не само ще навакса килограмите, а ще добави още и то трайно.

За да има нови срещи, първо трябва да има сбогуване

Тема Re: Не лъжанови [re: Trendi]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано20.02.07 09:18



Исхимичната болест на сърцето не е ли вродена по принцип?

Не мисля, че спирането на цигарите би могло да разболее някого...освен може би в началото, докато мине абстиненцията.

Килограмите е нормално да ги вдигнеш, защото сигурно, като не пушиш - ядеш. Като намалиш яденето и увеличиш спорта, друга песен ще запееш :) а без цигари ще можеш и повече да тичаш.



Тема Re: Не съм съгласна.....нови [re: Trendi]  
Авторnovavkluba (Нерегистриран)
Публикувано21.02.07 00:21



След 6 месеца ето моя резултат
- нито кило отгоре
- оправяне на дългогодишен здравословен проблем- като по чудо всички изследвания са в нормата, което преди беше невъзможно ( и без да пия никакви медикаменти)

, а преди жулех хапчета и нищо
- мога да плувам цял час без да се задъхам или да тичам час без да ме късат дробовете и да ми се гади.
- зъбите се белнаха някак си
- ръцете не ми смърдят на цигари непрекъснато
- всички празници карам спокойно, като не търча непрекъснато на балкона или да се чудя дали някой от родата ( дето не знае, че пуша) е в къщи и трябва ли да се крия и т.н ( колкото и смешно да звучи)
- не ме притеснява мисълта за второ дете, с оглед на това, че няма да ми се налага да отказвам цигарите.
- гледам на себе си с малко повече уважение
Смятам, че и това е повече от достатъчно........




Тема Re: Спрях цигарите преди 1,5 годинанови [re: Trendi]  
Автор Дpoм (непознат )
Публикувано22.02.07 10:38



Спрях цигарите преди година и половина. Не качих килограми, нито получих някакви други проблеми, освен, че се чувствах много по - добре и не си изплювах дробовете като тичам за влака!

Дори отслабнах 4 килограма, чувствам се в страхотна форма, свежа съм, не смърдя, по - активна съм.

С една дума, голям кеф, че не пуша!

Желая успех на всички! Аз ги спрях с книгата на Алън Кар "Не пуша вече".



Тема Re: Спрях цигарите преди 9 месеца. Ето резултата:нови [re: Trendi]  
Автор dido_1983 (Полуатлет)
Публикувано25.02.07 19:01



По-старите "кучета" в този клуб ще ме прощават, че все повтарям едно и също нещо, но...

Захванете се с някакъв лек спорт. Най-добре плуване, и гимнастика. Плуването примерно събота и/или (най-добре "и") неделя, гимнастиката - през седмицата. Не само, че ще подобрите фигурата си, но и това ще повлияе положително върху здравето ви. За сърдечни проблеми леката сутрешна гимнастика и плуването са може би най-доброто. Гимнастика... просто разгрявка на тялото, наклони напред, настрани... спомнете си какво сте правили по физкултура в училище. Никога не се претоварвайте, никога не се упражнявайте до толкова, че пулсът ви да надхвърли 140-150 bpm. Това последното се усеща с външната страна на пръстите на дясната ръка, когато я поставите от дясната част на вашият врат, на около 5-10см под брадичката (въпрос на намиране е сънната артерия).

Успех!!!

Редактирано от dido_1983 на 25.02.07 21:19.



Тема добър съвет дидо :) бравонови [re: dido_1983]  
Автор Hani_G (член)
Публикувано25.02.07 20:40



добър съвет дидо :) браво



Тема Re: добър съвет дидо :) бравонови [re: Hani_G]  
Автор dido_1983 (Полуатлет)
Публикувано25.02.07 21:19



Е, незнам. При мен работи.



Тема Re: Спрях цигарите преди 9 месеца. Ето резултата:нови [re: Trendi]  
Автор esprit (zelenooka.....)
Публикувано08.03.07 16:12



Аз ти вярвам:-))))това с 15-те кила не ми харесва:-))Намали мазнините.Имам списък за позволени,забранени и допустими храни за намаляване на холестерола.:-)


22 страница виж

Редактирано от esprit на 08.03.07 16:13.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.