Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:19 28.06.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Нов начин да се откажат цигаритенови  
АвторHaдeтo (Нерегистриран)
Публикувано30.03.05 10:00



Много ми се ще на всички да се похваля как отказах цигарите.
Моят челен опит се надявам да помогне и на други желаещи да се откажат от тази смърдяща, скъпоплатена отрова.
Преди 10-тина години си имах съкровенна мечта (всеки си има такава) и за да ми се сбъдне си обещах, когато това се случи да спра да пуша. Поминалата година на бас с приятели една малка групичка не пушехме около 4 месеца. Обаче не беше честно, защото всеки от другите като си отидеше в къщи пушеше, а аз пушех по една като отида (а това рядко ми се случваще) на кафе. Месец след като приключи баса мечтата ми се сбъдна, което си беше направо невероятно. Обаче аз съм си глупачка и си продължих да пуша, по малко, ама пушене. След около шест месеца започнаха да ми се случват нещастия до един момент, в който осъзнах защо ми се случват - защото не бях удържала обещанието си. Сега не пуша, и много изненадващо за мен (защото не съм някоя силно волева личност) не ми се пуши даже като съм на маса в компания. Страничният ефект е, че много ям, но и с това ще се справя.
ОПИТАЙТЕ - МОЖЕ И НА ВАС ДА ПОМОГНЕ МОЯТ ОПИТ.
Желая на всички Ви успех




Тема Re: Нов начин да се откажат цигаритенови [re: Haдeтo]  
Автор Издpaзнeн Okcиypaн (Микролептиран)
Публикувано30.03.05 10:03



значи возиш се ти в градският транспорт и те хващат контрольори че си без билет. ае и хоп тютюна е виновен. навремето си си купила шофьорската книжка , пермаментно минаваш на червено. правиш едно ПТП на оживено кръстовище. нищо сериозно , но блокираш движението в пиков час и отвсекъде те заливат с "патка нещастна" , " да ти го начукам кранто" и други подобни и оп тютюна ти е виновен. вървиш си в един неосветен изоставен подлез някъде по цариградско ... и оп тютюна ти е виновен.
е са откак спре тютюна тресна ли му една шестица от тотото ?

July 15th, YR11 Dir.bg Admins TDC has surrendered to us! Our flooders rejoice at our victory!


Тема Re: Нов начин да се откажат цигаритенови [re: Издpaзнeн Okcиypaн]  
АвторHaдeтo (Нерегистриран)
Публикувано30.03.05 13:04



Ти нищо не си разбрал. ЗА НЕРАЗБРАЛИТЕ:
Като става въпрос за "нещастия", - разбирай неща, които не зависят от твоята некадърност или некомпетентност. Пример за заядливите циници - тежка форам на инсулт на майка, брат болен в чужбина, частична слепота и други такива.
НО за да стане още по-ясно на злобарите - не тютюна ми е бил виновен, а неспазеното обещание. Този, който е страдал не само физически, но и духовно, (а циниците нямат душа) мисля, че много добре е разбрал посланието на моята тема.



Тема Re: Нов начин да се откажат цигаритенови [re: Haдeтo]  
Автор * ()
Публикувано30.03.05 14:23



Обяснила си го твърде емоционално, чисто по женски и човекът не те е разбрал. Струва ми се обаче, че темата ти е твърде сериозна за този форум.
Ами то и аз така - все се заричам да не пиша из форуми, току виж взема да пропуша отново. Радвай се, темата ти проработи.
От сега отказвам форумите на дир.бг. Дойде ми в повече четенето, а най-вече писането тука, и ги отказвам - клубовете - също като цигарите. Благодаря ти за хубавата тема, Надето, жива и здрава!




Тема Re: Нов начин да се откажат цигаритенови [re: Haдeтo]  
Авторelenna (Нерегистриран)
Публикувано30.03.05 22:45



Поздравявам те!
Всеки има свой начин да се справя и ти може би си избрала правилния за теб.
Аз не пуша от два месеца. Преодолях вече всички кризи свързани с никотиновия глад - химически, психични и т.н. )Все пак пуших активно над 20 години последните от които по 2 кутии дневно!).
Затова сега се чувствам чудесно. Тялото ми се обновява от дългите години на обгазяване на което го бях подложила.
Единствената неприятна последица от спирането на цигарите е че за тези два месеца качих три килограма.
Като човек, който винаги е държал на външния си вид правя всичко възможно да преодолея по-нататъшно увеличаване на килограмите.
Но е трудно. Ограничих храненето, като се старая да спазвам принципите на разделното хранене, спортувам по един час три пъти седмично и не мога да сваля нито грам.
Надявам се, че това е временно и след известно време ще си възвърна килограмите от времето, когато пушех и което искам да изтрия от живота си.
Така, че не се отчайвай. Млада си и не си толко зависими от тези цигари. Спри ги сега, защото след време, когато наистина ще си принудена да ги откажеш, както и на мен ми се наложи, страничните ефекти ще са по-големи и по-трудно ще се справиш.
Успех ти пожелава една от най-заклетите пушачки успяла да откаже цигарите.



Тема Наде, Надеееееееееее....нови [re: Haдeтo]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано30.03.05 23:05



нищо общо няма обещанието със случките, ама нейсе.
като видях темата имах друго наум. има един много стар метод за отказване. смучеш цигара, обаче без да я палиш. така с една цигара можеш не 4, ами и 8 месеца да изкараш по кафетата.



Тема Re: Нов начин да се откажат цигаритенови [re: elenna]  
АвторHaдeтo (Нерегистриран)
Публикувано31.03.05 09:48



Знаеш ли, че твоите думички написани в пространството са най-силното потупване по рамото, което някога съм получавала (без значение за какво). Също като тебе аз пушех от 12 години и бях стигнала до 2 кутии синьо виктори, а то имало съставки, които ми увредиха очите. И до ден днешен познавам, че някой пуши по това, че ми люти на очите, а не по самата им гадна миризма. След като се поразболях, докторите ми забраниха категорично да пуша, ама кой ти слуша. Само намалих броя (около 20 -25 бр. дневно) и смених марката. Обаче ефекта е същия. Сега ми дойде акъла и се надявам скоро да не си тръгне.
Сигурно и аз ще кача някой килограм, обаче съм готова да го понеса (качих около 20 кг. за една година при боледуването ми), защото вече си имам изградена, проверена схема за преборване на шкембетата и тлъстите дупета. Ако те интересува ще пусна тема в съседния форум за диети.



Тема Re: Нов начин да се откажат цигаритенови [re: *]  
АвторHaдeтo (Нерегистриран)
Публикувано31.03.05 10:11



Не мисля, че писането по форуми и пушенето са еднакво вредни за здравето. Обаче щом мислиш, че писането вреди - спри го. Знам, че можеш.
Още съм новичка в писането по форуми и ми е "чистичък" мозъка та затова може би ми харесваш темата. Всичко можеш да направиш, стига да поискаш. Една позната кава, че малко е неудобно да си обуеш бикините през главата, обаче и това може да се направи.



Тема Re: Нов начин да се откажат цигаритенови [re: Haдeтo]  
Автор * ()
Публикувано31.03.05 11:43



Знаеш ли, потресе ме това, което си написала, че пушенето е увредило очите ти. Моля те от сърце да ги откажеш - аз пък знам, че ти можеш това.

Не мога да си позволя повече лукса да пиша из форуми, но понякога защо пък не. Крайностите са добри само при отказването на цигарите и подобни случаи.
Желая ти успех и хубав ден.



Тема Re: Нов начин да се откажат цигаритенови [re: Haдeтo]  
Автор * ()
Публикувано31.03.05 14:38



Понеже си ми изключително симпатична, пък и темата ти ме накара сериозно да помисля за нещата от живота, за мотивацията, ще ти дам един отличен жокер за отказването на цигарите. Цигарите не са само здраве и пари, цигарите са бездна изгубено, “пропушено” време. Помисли си само каква зависимост е това – и в един момент може пък да се мотивираш така, че повече да не посегнеш към цигара.
Накрая ти благодаря, защото благодарение на теб открих желязната мотивация за себе си да “откажа” интернета – на моята възраст /над петдесетака съм/ най-ценното е времето и не мога да си позволя лукса да си губя повече времето във виртуални разговори.
От сърце ти желая здраве, късмет и успех.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.