Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:02 17.06.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Защо пушачите не се съобразяват с непушачите?нови  
Автор ex-man (дървен философ)
Публикувано01.04.05 23:25



Здрасти.
Тука гледам всички отказвате цигарите. Ами успех! (надявам се, щото за това ми е и темата, друг е въпроса че въобще не е трябвало да почвате...).

Та иска ми се да попитам, ей така, без надявам се да засегна фините ви чувства, защо пушачите по подразбиране, като им доде (желанието) и запалват, без оглед на това къде се намират и дали на околните им е (не)приятно или пък вредно? Ще се сърди ли един пушач, ако седна до него на пейката (на вън, на открито, що пък не) и почна да си попръцквам ей така фино с леки нотки на разстройство? Амчи то не е вредно за него. Кво толкоз. А защо не и на работното място, или пък на спирката или в асансьора. А защо не взема да ходя и по голяма нужда ей така пак на същите места, или пък по етажните площадки или пред и зад блока... Амчи то екологично даже. Ми да. Даже на местата означени с 00 няма да си пускам водата и като изляза щедро ще оставя вратата отворена. Що се цупите - нали съм с**л на определеното за това място?!? М?

Не се сърдете ами помислете какво причинявате на околните и какво оставяте след себе си! Няма нищо по-отвратително от стая в която е пушено няколко часа и непроветрено (а и фасовете в буркан с вода).
Да не говорим на какво ви миришат дрехите или пък дъха...
Ако един ке**ф го полееш с парфюм нещо променя ли се - пак е к***ф.

Помислете и ще е хубаво да си отговорите на себе си дали сте прави!

______________
На всеки на пук!


Тема Re: Защо пушачите не се съобразяват с непушачите?нови [re: ex-man]  
Авторбeбe (Нерегистриран)
Публикувано02.04.05 11:04



ами, има си наредбаби трябвало да се съобразяват...



Тема Re: Защо пушачите не се съобразяват с непушачите?нови [re: ex-man]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано02.04.05 20:05



не се спичай толкова - заради лейки като теб нацепиха кръчмите на две. седи си на маса за непушачи и си пърди колко ти черво дава.



Тема Re: Защо пушачите не се съобразяват с непушачите?нови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор ex-man (дървен философ)
Публикувано02.04.05 21:00



Май се обърка нещо, а?
Това стана заради пушачите, а не заради непушачите. Като не знаете къде да смърдите така става. И по-зле ще стане (за вас де).

______________
На всеки на пук!


Тема Crazy Goat Incorporatedнови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор Cлaв ()
Публикувано03.04.05 08:49



Абе Пръч...

Най-голямата лейка тука си ти, батка. Без да се сърдиш.
Да твърдиш че пушенето е безвредно... а сега започна да говориш, че заради непушачите са разделили заведенията.

Лошо няма де. Пафкай си колкото искаш, ама защо трябва да ми тровиш живота? Твоята отрова минава през филтър, а аз дишам директно. Къде е справедливостта? Да си чувал нещо за пасивни пушачи? Или и това е поредната лекарска измислица, а?

Ама това за пърденето много ми хареса. Еййй, имам едни такива приятелчета, ама те едно че пушат, и, второ, пърдят като за световно

В "просташкия" американски свят по заведенията не се пуши. И е много логично. Защо аз с моите вредни навици да вредя и на друг, нали? Ама тук защото сме всички много умни, батка... Все някой трябва да ни е виновен за нещо и първата забрана започва да се възприема като посегателство върху личния ни живот.

Пафкаш си цигарките, псуваш Царя, жулиш белот... и другия ти виновен.. не и ти!


ПУШЕШЕ КАТО КОМИН. АМИН!

Тази година завод за полупроводници, догодина завод за цели проводници


Тема До някъде си прав...нови [re: Cлaв]  
Автор Bewitching Mermaid (infatuated)
Публикувано03.04.05 17:17



но в момента мисля, че това разделяне на заведенията няма никъв смисъл, защото маса за пушачи е до маса за непушачи. И ми е много интересно аз като пуша дали между двете маси няма невидима преграда-забрана, който не позволява на дима да отиде при непушача? Да не говорим, че в бая заведения само дето има табелки, че определена маса е за непушачи, а като помолиш ти предлагат пепелник.
Искам да подчертая, че да пуша си е мой избор и с това не искам да вредя на околните, затова би било наистина хубаво да си е напълно разделено заведението. Но кажи ми в колко компании няма никакви пушачи или достатъчно малко, за да трябва пушачът да се съобразява за масата.
Срещала съм заведения, в които абсолютно се спазва забраната и половината маси са за непушачи, но като влезеш в тях виждаш, че само макс. 1/3 от масите за непушачи са заети(а няма свободни места за пушачи). Така съответното заведение губи клиентелата си и решава да нарашу забраната
За пушенето на работните места съм абсолютно съгласна, защото съм била някога и в отстрешния лагер



Тема тц, заради непушачите стана така :)нови [re: ex-man]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано03.04.05 22:35



а на мен му е през кура за тая забрана. не ме лови :)



Тема Re: Crazy Goat Incorporatedнови [re: Cлaв]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано03.04.05 22:39



> Без да се сърдиш.
няма да се разсърдя.

> Да си чувал нещо за пасивни пушачи?
да. но пасивните пушачи "пушат" в много по-малка степен от активните. нали си учил математика в началното училище? елементарна сметка е.


американците не е нужно да ги хвалиш. нема да хване дикиш.



Тема Re: Защо пушачите не се съобразяват с непушачите?нови [re: ex-man]  
Авторgabanka (Нерегистриран)
Публикувано04.04.05 09:08



ще отговоря на въпросите ти, като бих искала обчае да отбележа, че примера ти с wc-нуждите не е особено подходящ. и дори заради примера ти първоначално нямах желание въобще да се чключа в темата ти...

аз съм пушач. и винаги съм се съобразявала с хората около мен, както и с местата за пушене. дори когато съм с пушачи и хапваме някъде, ако на мен ми се пуши, а те все още се хранят - преди да запаля ги питам дали няма да им преча. така че не е правилно да обобщаваш, че всички пушачи не се съобразяват, защото това определено не е така (не визирам само себе си). това е просто въпрос на възпитание, а на на делене на пушачиш-непушчи.

аз искам също да попитам: защо пък непушачите понякога прекаляват с натякванията си към пушачите? имам приятели непушачи, които вярвай ми - понякога стават ужасно досадни когато решат че аз трябва да отказвам цигарите... аз се съобразвам с непушачите, и бих искала и ПОНЕ ПОНЯКОГА и непушач да се съборази с мен...



Тема Re: Защо пушачите не се съобразяват с непушачите?нови [re: gabanka]  
Авторex-man (Нерегистриран)
Публикувано04.04.05 09:45



Ами виж сега, WC нуждите ги използвах за да обясня по-цветущо как се чувства един непушач, когато наоколо му димят (еднакво неприятно е, да не говорим че и миризмите съвпадат понякога...). Усещам че се засегна, но това е положението - миризмата е гадна. И вредна.

Има пушачи, които се съобразяват, има и непушачи, на които не им пука. Но те не са единствени.

На мен лично ми е все тая дали някой ще пуши, стига да не ми усмърдява въздуха (както един комшия, дето за да не му е студено, и за да не пуши у тях си, пуши на стълбището - кво толкоз - у тях нали не мирише, да ама аз съм два етажа по-горе и всичко се събира при мен.)




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.