Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:27 23.05.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Интересно...нови  
Авторjanso (Нерегистриран)
Публикувано02.02.05 21:15



Ето и нещо от мен:

http://merlin-magic.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=2809


http://tabex.sopharma.bg/tabex.html

4-ти ден без цигари , ве4е отхра4вам...



Тема Re: Интересно...нови [re: janso]  
Автор bratovcheda (спорт)
Публикувано03.02.05 09:13



ЕЕЕее най-накрая още един отказващ се. След големия наплив от Нова Година си мислех че никой няма да се присъедини скоро. Продължавай колега, аз се чувствам много по-добре от преди а съм само от 1 месец непушач. Пий си табекса редовно и нама да имаш никакви проблеми.
Успех.



Тема Re: Интересно...нови [re: janso]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано03.02.05 09:35



мдам, дръж положението...
аз съм вече на последния блистер - имам останали 3-4 таблетки, и си ги пия ако се сетя изобщо по 1 на ден...

не че не ми се допушва на моменти, ама си представях положението доста по-тежко... за справка - от 3-тия ден на табекс си пия кафето без цигара и нямам проблеми с това (преди с 1 кафе изпушвах по 3-4-5 цигари)... освен това за този почти месец поне 6-7 пъти съм се събирал с по цяла компания пушачи - не че не ми е малко тегаво, ама не се поддадох (т.е. не е болка за умиране)...

за справка - преди това пушех от 15 години (по 1-1.5 кутии дневно)

Just a genius



Тема Re: Интересно...нови [re: janso]  
Авторhelp! (Нерегистриран)
Публикувано03.02.05 19:49



Днес ми беше девети ден - без цигара, без кафе дори. Всичко се развиваше много добре до момента, в който получих тревожни новини...След близо час безумна борба със себе си - най-съзнателно реших, че не може повече така, сварих си малка доза кафе, с голямо удоволствие отпих няколко ароматни глътки...с 2-3 дълбоки дръпвания от цигара...Загасих я, намразих се. Сега вече мисля за нова...
Не мога да си намеря място от разочарование и безпомощност.
Дори ме е яд, че пиша всичко това - знам, че никой не може да ми помогне ако аз не си помогна.
Не правете като мен - никога!



Тема Re: Интересно...нови [re: help!]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано04.02.05 09:00



мда, направил си голяма грешка като си запалил въобще... ама щом се е налагало (един вид) - ти е простено... просто не продължавай да палиш...

за съжаление пушенето е (като) наркомания - ако си чувал лафа - бивши наркомани няма, щом веднъж си спрял това не значи нищо... просто всеки момент можеш да почнеш пак...

Чувал съм дори от хора, които са бивши пушачи от 10 и повече години, че пак им се допушва от време на време - ако нямаш воля, си заминал :)

Just a genius



Тема Re: Интересно...нови [re: Blake]  
Авторindra (Нерегистриран)
Публикувано06.02.05 16:20



ти си героят на мача. издържах два дни с хапчетата. после ги спрях. хапчетата. цигарите също. 37-ми ден. не го разглеждам като голямо постижение.
но сериозно - поздравявам те, че не си се изнервих от безумните интервали на пиене на табекс.




Тема Re: Интересно...нови [re: indra]  
АвторJanso (Нерегистриран)
Публикувано06.02.05 17:22



Абе помага си табекса, ве4е са 8 дни , а аз не съм запалил, като съм пушач от 10 години по над 1,5 кутии на ден доскоро /бяло Виктори/. Всеки ми се 4уди, но по-важното е , 4е аз самия се 4увствам много по-добре. Страничните ефекти са:
1. Табекс симулира никотин / цитизина в жълтата акация/, но това удовлетворява физи4еската зависимост до голяма степен , психи4еската е много по-страшната , а там си играеш на воля и мотивация, прекалено много са моментите когато си палил преди цигара и ежедневието ти го напомня непрекаснато...
2. Непрекъсната нервност /лесна избухливост/, заядлив съм дори с шефовете ми , което не е добър признак...въпреки 4е и те не са цвете за мирисане...
3. Смущения в съня, може би ефект от нервността ,
4. За 8 дена не съм мръднал в килограмите, горчив вкус в устата, леки болки в гърдите и
ако 4овек има напрегната работа свързана с много хора, като 4е ли е по-лесно
След няколко дни пак ще ви пиша



Тема Re: Интересно...нови [re: Janso]  
Автор indra (macondo)
Публикувано06.02.05 20:15



аз не бях абстинентна. обаче на моменти така ми се пуши... специално за тези моменти си взех хубава хартия и правя оригами. върши работа. първите дни оставях след себе си в заведенията ята от жерави. сега минавам с по едно цвете на вечер. а 80% от хората, с които се виждам са пушачи.

esto no es tan simple como parece


Тема Re: Интересно...нови [re: indra]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано07.02.05 09:47



ми то от втората седмица нататък много-много не спазвах графика :)
пиех като се сетя, +/- 1 час отклонение...

иначе днес сутринта изпих последната таблетка от последния блистер - днеска ми е 29-ти ден... ама последните 7-8 таблетки спокоино можех да не ги пия - пропускал съм и дни даже, ама се тая...

абе не е като да не ми се пуши, ама се издържа - все пак "пристъпите" са по 1-2-3 на ден...

колкото до килограмите - първите 2 седмици нямаше промяна, ама преди 3-4 дена се теглих, и резултата е +4-5 кила...на фона на старите ми 114 не е много, ама си е нещо все пак...

Just a genius



Тема Re: Интересно...нови [re: indra]  
Авторeвexxь (Нерегистриран)
Публикувано09.02.05 22:29



Никой не ми отговаря, дали е възможно да не се напълнее ако откажеш цигарите как се постига.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.