Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:56 27.05.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: нови килограми?нови [re: elenna]  
Автор * ()
Публикувано13.03.05 09:58



Много удобен претекст за пропушване. Изборът е твой, разбира се.



Тема Re: нови килограми?нови [re: *]  
Авторelenna (Нерегистриран)
Публикувано15.03.05 17:28



Да не съм луда!
След като изживях всички кризи при отказването, никотинов глад, депресии, нервни кризи - не бих си позволила.
Странно е, че навика не може да се преодолее толко бързо. Няколко пъти се улавям, че вземам пепелника и изведнъж се сещам, че вече не пуша. Или пък след хубаво похапване посягам към чантата за да извадя кутията с цигари, каквито за щастие вече не нося.
За едно съжалявам - че не спрях преди години! Оказа се, че могло.... ама....



Тема Re: нови килограми?нови [re: elenna]  
Автор * ()
Публикувано15.03.05 17:36



И аз също съжалявам, че не ги спрях отдавна. Но нищо. Можело значи, казвам си и аз. Много е приятно да не пуши човек, не очаквах.
Иначе всичко, което казваш, ми е добре познато:) Колкото повече време минава обаче, толкова по-рядко се случва.
Много се радвам за теб. И за себе си, то е ясно.






Тема Re: нови килограми?нови [re: *]  
Авторelenna (Нерегистриран)
Публикувано15.03.05 21:07



Важното е, че успяхме и дано не попаднеме в ситуации, които могат да ни провокират да започнем отново да пушиме. Трябва да се контролираме и ще успеем.
А сега ни остава да очакваме само хубави неща от живота, намаляваме риска от заболявания, ще станем по-красиви, по-независими, а защо не и по-богати (защото, спомни си по колко си давала за цигари на ден. Аз за себе си изчислих, че съм изпушила един доста голям апартамент. Но - здраве да е!)



Тема Re: нови килограми?нови [re: elenna]  
Автор * ()
Публикувано16.03.05 11:02



Дори провокиращите ситуации не бива да са по-силни от нас. Що се отнася до ефектите, не мога да се надишам:)



Тема има иманови [re: elenna]  
Автор ППP тaпa c peзбa 1/2 (Дивомер)
Публикувано22.03.05 12:27



абе качват се спор нема. аз качих към 20 кила като ги спрях за 7-8 месеца, после пак започнах да пуша и свалих 14 кила. Мисля че мога да ги спра пак ама ме е шубе вече... С тия килограми..... ужас! За сега си продължавам да си пафкам пък след време ще видиме



Тема Re: нови килограми?нови [re: elenna]  
Автор 61O318 (преброен)
Публикувано22.03.05 13:28



И аз ги отказах от 05.01.05.за близо три месеца качих 7кг.,отначало започнах да ям по често но в последстви се върнах на храненето когато пушех.Сега
свалих 3-4кг.и съм около 89-90кг.малко са ми много но със спорт мисля да сваля
още3-4кг.По добре някой и друг кг.отгоре отколкото цигара.

Докога комунизъм????


Тема Re: нови килограми?нови [re: elenna]  
Автор bratovcheda (спорт)
Публикувано22.03.05 13:35



Не пуша от 01.януари. До към края на февруари качих 10 (десет) килограма и сега съм 90кг. От тогава всячески се опитвам да ги смъкна - ходя пеш, бягам, не ям хляб, ограничавам се в храната и не съм свалил нито грам. Поне спрях да качвам. УЖАС, но НЕ ПУША.



Тема Re: нови килограми?нови [re: elenna]  
Авторelenna (Нерегистриран)
Публикувано22.03.05 20:34



Прави ми впечатление, че почти всички след отказване на цигарите които споделят в клуба, качват килограми. Но както изглежда този неприятен факт засяга в по-голяма степен мъжете. Не знам каква е причината, но ако жена качи 10-15 килограма, както споделят представителите на силния пол, сигурно ще се чувства ужасно. Може би сме по-суетни и това ни помага да се ограничаваме и контролираме теглото си.
А дали някой може да каже, кога отказалия цигарите възвръща нормалното си тегло (без да се ограничава в храненето) от времето, когато е пушил?



Тема Re: нови килограми?нови [re: elenna]  
Автор tihin (seeleend)
Публикувано23.03.05 10:26



моето тегло не се промени нито грам, след като спрях цигарите.
това зависи от няколко фактора:
- воля
- начин на живот
- желание да не качиш килограми
- не-примирение с въпроса: ще кача ли 5-10 кг или няма?

всъщност, качването на килограми зависи от самия човек. ако спре да пуши, апетита му се засилва, да. но никой не е казал, че това е задължително. ето защо е волята.
когато спреш да пушиш, подсъзнателно заместваш цигарата с нещо, да. но това не значи, че трябва да мушкаш солети като луд.
моят метод беше елементарен, дори мисля, че тук в този форум прочетох за него, за което благодаря. спираш цигарите, след това в моментите когато си пушил си намираш други занимания.
обикновено се пуши по едно и също време. в едни и същи моменти. с кафе, в напрегнат момент, и пр.

аз съм доволна, че ги спрях. сега имам друг проблем :-), не ми харесва как ми миришат дрехите след като съм била в близост до цигари. ужасно е.
но нямам нищо против хората, които пушат. на някои им отива, на други не.
но продължавам да мразя синьото виктори ;-)))))




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.