Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:48 21.06.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Интересно...  
Авторjanso (Нерегистриран)
Публикувано02.02.05 21:15



Ето и нещо от мен:

http://merlin-magic.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=2809


http://tabex.sopharma.bg/tabex.html

4-ти ден без цигари , ве4е отхра4вам...



Тема Re: Интересно...нови [re: janso]  
Автор bratovcheda (спорт)
Публикувано03.02.05 09:13



ЕЕЕее най-накрая още един отказващ се. След големия наплив от Нова Година си мислех че никой няма да се присъедини скоро. Продължавай колега, аз се чувствам много по-добре от преди а съм само от 1 месец непушач. Пий си табекса редовно и нама да имаш никакви проблеми.
Успех.



Тема Re: Интересно...нови [re: janso]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано03.02.05 09:35



мдам, дръж положението...
аз съм вече на последния блистер - имам останали 3-4 таблетки, и си ги пия ако се сетя изобщо по 1 на ден...

не че не ми се допушва на моменти, ама си представях положението доста по-тежко... за справка - от 3-тия ден на табекс си пия кафето без цигара и нямам проблеми с това (преди с 1 кафе изпушвах по 3-4-5 цигари)... освен това за този почти месец поне 6-7 пъти съм се събирал с по цяла компания пушачи - не че не ми е малко тегаво, ама не се поддадох (т.е. не е болка за умиране)...

за справка - преди това пушех от 15 години (по 1-1.5 кутии дневно)

Just a genius



Тема Re: Интересно...нови [re: janso]  
Авторhelp! (Нерегистриран)
Публикувано03.02.05 19:49



Днес ми беше девети ден - без цигара, без кафе дори. Всичко се развиваше много добре до момента, в който получих тревожни новини...След близо час безумна борба със себе си - най-съзнателно реших, че не може повече така, сварих си малка доза кафе, с голямо удоволствие отпих няколко ароматни глътки...с 2-3 дълбоки дръпвания от цигара...Загасих я, намразих се. Сега вече мисля за нова...
Не мога да си намеря място от разочарование и безпомощност.
Дори ме е яд, че пиша всичко това - знам, че никой не може да ми помогне ако аз не си помогна.
Не правете като мен - никога!



Тема Re: Интересно...нови [re: help!]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано04.02.05 09:00



мда, направил си голяма грешка като си запалил въобще... ама щом се е налагало (един вид) - ти е простено... просто не продължавай да палиш...

за съжаление пушенето е (като) наркомания - ако си чувал лафа - бивши наркомани няма, щом веднъж си спрял това не значи нищо... просто всеки момент можеш да почнеш пак...

Чувал съм дори от хора, които са бивши пушачи от 10 и повече години, че пак им се допушва от време на време - ако нямаш воля, си заминал :)

Just a genius



Тема Re: Интересно...нови [re: Blake]  
Авторindra (Нерегистриран)
Публикувано06.02.05 16:20



ти си героят на мача. издържах два дни с хапчетата. после ги спрях. хапчетата. цигарите също. 37-ми ден. не го разглеждам като голямо постижение.
но сериозно - поздравявам те, че не си се изнервих от безумните интервали на пиене на табекс.




Тема Re: Интересно...нови [re: indra]  
АвторJanso (Нерегистриран)
Публикувано06.02.05 17:22



Абе помага си табекса, ве4е са 8 дни , а аз не съм запалил, като съм пушач от 10 години по над 1,5 кутии на ден доскоро /бяло Виктори/. Всеки ми се 4уди, но по-важното е , 4е аз самия се 4увствам много по-добре. Страничните ефекти са:
1. Табекс симулира никотин / цитизина в жълтата акация/, но това удовлетворява физи4еската зависимост до голяма степен , психи4еската е много по-страшната , а там си играеш на воля и мотивация, прекалено много са моментите когато си палил преди цигара и ежедневието ти го напомня непрекаснато...
2. Непрекъсната нервност /лесна избухливост/, заядлив съм дори с шефовете ми , което не е добър признак...въпреки 4е и те не са цвете за мирисане...
3. Смущения в съня, може би ефект от нервността ,
4. За 8 дена не съм мръднал в килограмите, горчив вкус в устата, леки болки в гърдите и
ако 4овек има напрегната работа свързана с много хора, като 4е ли е по-лесно
След няколко дни пак ще ви пиша



Тема Re: Интересно...нови [re: Janso]  
Автор indra (macondo)
Публикувано06.02.05 20:15



аз не бях абстинентна. обаче на моменти така ми се пуши... специално за тези моменти си взех хубава хартия и правя оригами. върши работа. първите дни оставях след себе си в заведенията ята от жерави. сега минавам с по едно цвете на вечер. а 80% от хората, с които се виждам са пушачи.

esto no es tan simple como parece


Тема Re: Интересно...нови [re: indra]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано07.02.05 09:47



ми то от втората седмица нататък много-много не спазвах графика :)
пиех като се сетя, +/- 1 час отклонение...

иначе днес сутринта изпих последната таблетка от последния блистер - днеска ми е 29-ти ден... ама последните 7-8 таблетки спокоино можех да не ги пия - пропускал съм и дни даже, ама се тая...

абе не е като да не ми се пуши, ама се издържа - все пак "пристъпите" са по 1-2-3 на ден...

колкото до килограмите - първите 2 седмици нямаше промяна, ама преди 3-4 дена се теглих, и резултата е +4-5 кила...на фона на старите ми 114 не е много, ама си е нещо все пак...

Just a genius



Тема Re: Интересно...нови [re: indra]  
Авторeвexxь (Нерегистриран)
Публикувано09.02.05 22:29



Никой не ми отговаря, дали е възможно да не се напълнее ако откажеш цигарите как се постига.



Тема Re: Интересно...нови [re: janso]  
Автор elenna (непознат )
Публикувано09.02.05 22:38



Аз вече 10 дни не пуша, ане кашлям и нямам храчки. Нормално ли е това?



Тема Re: Интересно...нови [re: elenna]  
Авторjanso (Нерегистриран)
Публикувано10.02.05 00:00



Незнам кое е нормално, зависи от организма, аз също съм 10-ти ден и мисля да спирам от утре табекса. Явно след една седмица на мене спря да ми действа и ми се пуши , независимо дали го пия или не. За щастие все по-рядко са кризите за цигара,но още са много силни на моменти. При мене явно избива на нервна основа, защото чувствам, че на моменти губя реален разсъдък и се заяждам с колеги и приятели ей така-за спорта. Но се надявам още една седмица и това да отмине. Все пак повечето от съзнателния си живот съм пушил цигара и сега ми е доста криво. Но пък сутрин се събуждам с кеф, без гаден вкус в устата и болки, и хрип в дробовете.



Тема Re: Интересно...нови [re: janso]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано10.02.05 09:13



не го спирай бе... а без него знаеш ли как е???
аз също имах по 1-2 "пристъпа" на ден - зверски ми се допушваше... ама не е като да си така по цял ден в продължение на седмици (изпитвал съм го, не е хич яко)...

Just a genius



Тема Re: Интересно...нови [re: eвexxь]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано10.02.05 09:14



ми възможно е естествено...
спираш да ядеш и готово...
просто няма начин брато, то напълняването не се получава само от яденето, а и от други промени (химични) в организма ти - дори и да ядеш същото количество храна, тя се усвоява по-добре от организма и пак си дебелееш...

Just a genius



Тема Re: Интересно...нови [re: janso]  
Авторelenna (Нерегистриран)
Публикувано10.02.05 13:35



Дръж се! Иска ми се и на мен да заспя и да се събудя след два месеца и да съм забравила, че някога съм пушила. За едно съжалявам, че не ги отказах пред много години. Сега не знам дали не съм увредила организма си безвъзвратно. Затова пожелавам на всички успех в отказването и ако не пушите никога не започвайте.



Тема Re: Интересно...нови [re: janso]  
Авторelenna (Нерегистриран)
Публикувано10.02.05 15:48



11 ден! Днес съм в ужасна депресия. Нямам желание за нищо, защото каквото и да реша да направя не ми се удава. Хубаво е, че поне нямам и голям апетит. С усилия поддържам 54 кг. Като пушех си хапвах всичко без ограничение и нищо не ми се е лепило, но сега ще видим.



Тема Re: Интересно...нови [re: elenna]  
Авторjanso (Нерегистриран)
Публикувано13.02.05 22:23



S tebe elenna mai varvime zaedno kam otkazvaneto , ve4e minah dve sedmici i daje prestavam da gi broia, interesen fakt pri mene e 4e sled kato spriah tabexa na 10-tia den , malko se pouspokoih, vapreki 4e sania mi oshte ne e kakto predi, i imam pristapi na valchi glad otvreme navreme + poemam vazduh kato riba na suho. Inache to4noto 4uvstvo koeto izpitvam e 4e vse po-dale4na mi e vazmojnostta da propusha pak . S vseki sledvasht den e po-lesno da se spravish, no oshte e rano da govorim...



Тема Re: Интересно...нови [re: janso]  
АвторRin (Нерегистриран)
Публикувано14.02.05 16:01



Да се присъединя и аз към клуба на отказващите. 13 ден - адски се радвам След 11 години пушене по близо 2 кутии на ден се чувствам превъзходно без цигара и все още не мога да повярвам, че е така. Очаквах всякакви нежелани реакции и чудесии, но до момента нищо подобно, освен лекото замайване първите 2 дни от започването на табекса. Сънищата ми са по-интензивни, но за щастие нито един кошмар и нито един, включващ дори и блед намек за пушене до този момент. Качих и 2 кг до сега, което също ме радва - така и така исках да кача 4-5, така че са ми добре дошли. Имам, разбира се, по 2-3 силни пристъпа на ден да запаля, но удържам фронта и така и мисля да я карам. Бих се намразила ако дори си дръпна, а пък някакси по ми е кеф да се обичам .
Успех на всички отказващи/имащи намерение да откажат цигарите.
Весело изкарване на празника /който и от двата да празнувате/



Тема Re: Интересно...нови [re: Blake]  
АвторJanso (Нерегистриран)
Публикувано19.02.05 18:27



Mnogo mi se pushi, sega sled dosta izpito uiski se 4udia dali 4ovek si zaslujava da se mu4i v toia kratak jivot s otkazvane ili vsi4ko tva e muka za dushata, mamka mu neznam, daite kuraj malko....



Тема Re: Интересно...нови [re: Janso]  
Авторjanso (Нерегистриран)
Публикувано21.02.05 19:49



KURAJ iavno niama otnikade, no az vapreki vsi4ko pak ne propushih, vapreki 4e biahme pili dosta , shtom pri tova gosti ne propushih zna4i sam gi otkazal...



Тема Re: Интересно...нови [re: janso]  
Авторelenna (Нерегистриран)
Публикувано22.02.05 16:52



Най-тежко е в компания и на маса с алкохол. Всяка вечер пия по 1-2 чаши вино и тогава цигарите най-много ми липсват. Не си позволявм да паля, но си спомням колко приятно беше - хубаво червено вино с хубава цигара. Знам, че това усещане е измамно, но то съществува (все пак са изминали само три седмици). Дано не се изкуша. Ти как се справяш с алкохол без цигара? Не наблягаш ли повече на мезетата?.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.