Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:50 02.07.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема миии... :)нови [re: Oxyuranus microlepid]  
Автор Cлaв ()
Публикувано27.03.05 10:48



... какво очакваш да ти кажа?

Предполагам си голям човек.
Можеш да си пушиш колкото искаш.
Никой не ти е казал, че трябва да го направиш на всяка цена.
А това за глобализацията беше просто пример.

Въздухът е достатъчно замърсен в България, та и още лайна да дишаш... Решението си е твое.

Тази година завод за полупроводници, догодина завод за цели проводници


Тема Re: :))нови [re: Cлaв]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано29.03.05 20:56



> Колко отрова слагаш с една цигара в тебе?
колко?
а ти колко отрова слагаш хапвайки кентъки фраид шиттн, мкдоналдс, пици, китайци, зимни домати, моркови и краставици, козунак от близката фурна?

и т.н. (в такива случаи не може без "и т.н.")

> А никотина от белия ти дроб колкото и да бягаш на ден не се маха от там.
да не би да имаш предвид катрана?

> Зет ми като пушач в САЩ знаеш ли колко е плащал застраховка? Ами, да не назовавам цифра, но с 35% повече от един непушач. Те там може да са прости, но не са балъци.

подобно на масовото употребяване напоследък на думата цифра - знаеш ли какво значи тази дума? и не, не е верно, че нема връзка с пушенето. журналистите пуснаха това чудо на чудесата в действие. както и за вредата на цигарите. мдаа.

сега за балъците. не са. т.е., застрахователите не са. просто това е чудесен повод да вдигнат цените за застраховки без да се налага да си измислят причини. щото те, Учените, ги измислиха вместо тях. само че вместо да се разпространи, че вредата не е кой знае каква (както е в действителност), жалките промили, с които евентуално би се увеличил риска за заболяване, се представят за десетки проценти. след неколко години навярно ще са стотици пъти.

за колата какво да коментирам - щом за цигарите правят проблем, какво остава за този червен цвят...

btw, мога да ти разкажа една случка. с бащата на мой колега, който бил пушач и ...



Тема Re: миии... :)нови [re: Cлaв]  
Автор Издpaзнeн Okcиypaн (Микролептиран)
Публикувано30.03.05 10:00



това ми е мисълта. избора си е изцяло мой. не на някой чичко в страсбург , на някой много заглижен , който случайно е попаднал на клуб тютюнопушене в дира и е решил да ме просветли , мен заблудената опушена душа ... това което наистина ме дразни , знаеш ли кое е ? че тези които са отказали тютюна започват да се изживяват като някакви апостоли на антипушенето , отвсякъде се опитват да ми дават акъл и съвети и да ми ограничават личната свобода . ми хубаво. спрели сте тютюна. мъка ви е че живота не толкова хубав както преди и че нещо много важно липсва. мрете си в душевният глад в който живеете. за какво пречите на останалите да живеят?

July 15th, YR11 Dir.bg Admins TDC has surrendered to us! Our flooders rejoice at our victory!


Тема Re: миии... :)нови [re: Издpaзнeн Okcиypaн]  
Автор Cлaв ()
Публикувано30.03.05 18:31



Всичко е правилно...

Може ли да вмъкна нещо?

Не знам до колко ще ми повярваш, но никога не съм пушил.. И не ми се е налагало да отказвам цигарите :)


Хайде, със здраве.

Станислав

Тази година завод за полупроводници, догодина завод за цели проводници


Тема Re: :))нови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор Cлaв ()
Публикувано30.03.05 18:39



Правилнооо... катрана! Грешката е моя

По повод лайната дето ги изброяваш - на макдоналдс не ходя. И много от нещата, които също каза въобще не ги консумирам. Наблягам на натуралните неща.

Обаче друго си мисля. Защо на черното казваш бяло?

Вредата си е доказана, просто ти и още един-двама от клуба не искате да я разберете или да се примирите. Това си е наркомания от където и да го гледаш.

Производителите на цигари са доста влиятелни и богати компании. Ако наистина не беше толкова вредно, все щеше по някакъв начин да се потули.

Виж, наистина смятам този спор за безмислен...


Чакай да те питам нещо... кои двигатели според теб замърсяват най-много атмосферата? Чакам отговор

Тази година завод за полупроводници, догодина завод за цели проводници


Тема да пробваме отзад напред, за разнообразиенови [re: Cлaв]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано30.03.05 22:56



>кои двигатели според теб замърсяват най-много атмосферата?
не знам. не съм компетентен. преди години се твърдеше, че това са двигателите на реактивните самолети.

> смятам този спор за безмислен...
аз не. забавно е.

> Производителите на цигари са доста влиятелни и богати компании.
богати - да. влиятелни - съмнително. ако бяха чак толкова влиятелни нямаше да имат загубено дело ;) просто в сащ има некаф стремеж хора от "народа" да съдят богати чичковци, за да изкрънкат (поне адвокатите на хората от народа) некои долар за няма нищо.

> Вредата си е доказана, просто ти и още един-двама от клуба не искате да я разберете или да се примирите.
защото вредата е твърде малка. не че няма никаква вреда. но е малка. това е. за пример мога да доразкажа за бащата на колегата си. освен ако наистина ти е омръзнало меренето на маркучите.



Тема обоПщение :)нови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор Cлaв ()
Публикувано31.03.05 18:08



Така..

Дай да я подкараме пак старата песен на нов глас в ре-минор

Не визирах двигателите, които се отделят от земната повърхност.
До преди едно извесвестно време спорихме с един образ, който искаше да ме убеди, че бензиновите двигатели са МНОГО по-екологично чисти от дизеловите.
В действителност, дизеловите агрегати отделят с около 40% по-малко вредни емисии. Но човекът имаше нужда да поспори.

Така се получава и с теб.

Хайде сега ми кажи едно нещо. Ако наистина не е вредно, или поне ако не е толкова вредно, защото ще са тези кампании против тютюнопушенето. Едва ли е защото на някой много му се иска.

Тютюнопушенето е доказано вредно. Рискът да пипнеш рак или нещо друго екзотично си е доста по-висок. Няма гаранция, че аз като непушач няма да се разболея от горе споменатата болест, но рискът е доста по-голям.

Когато ти пушиш, аз съм пасивен пушач. Дишам ти отровата. И вредя много на моето здраве. То и затова ги разделиха пушачите от непушачите.

Но как да ти кажа. Сега е модерно да пушиш в България. Мога да дам много страни като пример, в които броят на пушачите рязко е намалял поради една или друга причина. Но да твърдиш, че този навик е безвреден или много малко вреден, мисля че не е сериозно.

Тази година завод за полупроводници, догодина завод за цели проводници


Тема Re: да пробваме отзад напред, за разнообразиенови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Авторex-man (Нерегистриран)
Публикувано04.04.05 10:11



Не е доказано че е вредно? ОК.
Това и ще кажеш като те тръшне инфаркта, като се парализираш наполовина, като посинееш от недостиг на кислород и изцъклиш очите. ОК. Не е вредно. Повтаряй си го. Ще те успокои.

Аз не пуша, никога не съм пушил, ям месо което съм си го отгледал, ям зеления, която също съм си я отгледал. Кръвното ми е 110/70 и не е мръдвало никога. Кафе и алкохол не пия и имам пари да се поглезя когато си поискам. Нямам нужда на 15мин да треперя от нерви, че не съм си дръпнал, не мириша на циганин, не кашлям сутрин като туберколозен. Това е положението. Предпочитам да ме блъсне кола като пресичам или да падна от някой връх в планината или да ми падне нещо на главата. Дотогава ще ми е готино, кокото на теб никога няма да ти стане!

Enjoy тютюнопушенето - то не е вредно!
Ама си го прави у вас, не искам да дишам твоите лайна.
Айде със "здраве".



Тема :)))))))))))))))нови [re: ex-man]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано04.04.05 23:07



> ... и имам пари да се поглезя когато си поискам.
е тва твойто е ебати живота. и секудата не си струва. а аз пари за глезене имам достатчно, че и за цигари, и за алкохол :)

колкото до треперенето през 15 минути - нема такова нещо. писал съм вече нееднократно относно т. нар. "никотинов глад" и липсата му в моя организъм.



Тема Re: :)))))))))))))))нови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор Cлaв (справедлив)
Публикувано05.04.05 18:09



Не бе, пръчле...

Щом така си живеем живота, значи ни е достатъчно добре.
С пушене и пиене няма да се подобри положението, нали? :)

Всеки си го живее според неговите си правила. Ти не можеш да знаеш кое ни прави щастливи и кое не.

Тази година завод за полупроводници, догодина завод за цели проводници



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.