Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:45 27.06.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Отказването!нови  
Автор Shining_ (az :))
Публикувано07.12.04 22:55



Сигурно тук ще намеря нужните хора. Интересуват ме тези, които наистина са отказали пушенето. И не става въпрос от вчера, миналата седмица, миналия месец... Поне няколко месеца и които твърдо са решили да не хванат цигара.

Аз не пуша и никога не съм пушила. Интересуват ме начините на отказване, понеже имам приятели със слаба (или липсваща) воля. И ме интересува дали изобщо има вероятност да им повлияя по някакъв начен? След като те самите досега нищо не са направили или методите им не са дали резултат.

Всякакво мнение по въпроса ще бъде важно. Благодаря Ви!



Тема Re: Отказването!нови [re: Shining_]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано08.12.04 09:10



Отказването не е въпрос на воля, а въпрос на мотивация - именно от мотивацията идва волята за отказване. Лошото е, че тази мотивация трябва да дойде отвътре и не виждам как ще я наложиш отвън - просто няма начин. Докато човекът сам не реши, че му е писнало, нищо на тоя свят не може да го откаже от цигарите.



Тема Re: Отказването!нови [re: Boby_]  
Автор Shining_ (az :))
Публикувано08.12.04 12:06



То май каквото и да им говоря няма да има особен резултат. Опитах с какво ли не... Единственото, което постигнах е да не пушат пред мен - в повечето време.



Тема Re: Отказването!нови [re: Shining_]  
Автор arrows™ (сияйна)
Публикувано08.12.04 22:30



Аz не пуша от 19ти февруари 2002 г. Преди това обаче 8 години си пафках сериоzно по минимум 1 кутия дневно. Спрях ги иzведнъж беz предварителна нагласа zа това.
Какво ме накара ли? Ами един репортаж. Такива неща дадоха там, които трябва да се видят от всеки пушач. Отвратих се тотално.
Е...от тогава не съм zапалвала...





Тема Re: Отказването!нови [re: arrows™]  
Автор Shining_ (az :))
Публикувано09.12.04 18:03



Разполагаш ли и сега с някакъв такъв материал? Или поне къде да си търся. Не е лоша идея да поразгледам и в google какво има по въпроса. Това беше добра идея.

Еротично е, когато използвате перо. Первезно е, когато използвате цялото пиле!


Тема Re: Отказването!нови [re: Shining_]  
Автор Иpeтo (ентусиаст)
Публикувано09.12.04 21:15



Аз не пуша от година и 2-3 месеца. Решението си беше мое и узря в главата ми постепенно, като едновремено със зреенето цигарите постепенно придобиха и друг вкус. Аз също смятам, че докато не решат те самите ти трудно ще ги убедиш.
Чувала съм, обаче да хвалят много книгата на Алън Кар (май така се казваше). На моя колежка свекървата ги отказала, още докато четяла книгата след 40 годишен пушаески опит. Поразрови се назад в архива, имаше откъси от книгата.

"Life is like a box of chocolates, you never know what you're going to get"


Тема Re: Отказването!нови [re: Shining_]  
Автор lssabella (the devil)
Публикувано10.12.04 14:07



Zdravei,
Ami az lichno iskam da gi otkaja,zashtoto v momenta izuchavam rak na beliq drob i vsichki factori doprinasqshti za nego. Okazva se mnogo trudno (da ne kaja nevazmojno) bez lichna motivaciq! Edinstveniq nachin , po koito mojesh da vazdeistavsh na tvoite priqteli ili pone malko da im povliqesh e da im predostavish poveche informaciq za vsichki zabolqvanq asociirani sas pusheneto. Ot lichen opit znam,che e mnogo trudno da nakarash nqkoi pushach da gi otkaja bez sobstveno jelanie. Moq savet kam teb e da im predostavsih kolkoto se moje poveche informaciq po temata. Samo iskam da spomena ,che prez tazi godina 91, 930 maje i 68,510 jeni sa umrqli ot rak na beliq drob samo v USA, a kakva e cifrata v mejdunaroden plan- ne mi se misli. Ako jelaesh moga da ti izpratq materiali po vaprosa.
Jelaq ti uspeh.
Dano uspeesh!!!!



Тема Re: Отказването!нови [re: lssabella]  
Автор Shining_ (az :))
Публикувано13.12.04 12:56



Да, изпрати ми някакви. Ще бъде полезно.
Благодаря.

Еротично е, когато използвате перо. Первезно е, когато използвате цялото пиле!


Тема Re: Отказването! [re: Shining_]  
Автор arrows™ (сияйна)
Публикувано13.12.04 17:11



Аz и никога не съм раzполагала...репортажът го дадоха по ТВто.
Но идеята zа гугъл е добра. Раzрови се...има тонове инфо





Тема Re: Отказването!нови [re: Shining_]  
АвторAlt_E_A (Нерегистриран)
Публикувано14.12.04 23:13



Хм, броя се за непушещ пушач засега... още няма и година от времето, когато кутия цигари за мен беше желан минимум...
Няма такова жУвотнУ някой да накара/принуди/изнуди някого да не пуши. Радвах се за известно време на една млада двойка непушачка-пушач, които не пушеха. Известно време той удържа. Няколко месеца. Но решението не беше негово. Беше от рода "принуди/изнуди".
Личният ми опит бих сложила в графата изключения. Натресох се в този форум случайно, зачетох час-два и измислих, че ми е време да спра. Благодаря ти отново, А.М., ти ми внуши, че мога да спра. Подчеравам дееебело: преди това си пушех с наслада и никакви мърморения на близките не можеха да надникнат през мъглата на зависимост, която ме обгръщаШЕ.
От там насетне е лесно. В сми, когато решението е взето, следва само да бъде изпълнено. Аз си имах и дружинка Антеа, дано и днес да не пушиш, момичето ми, радвам се, че подпирахме рамене в трудни моменти.
Shining_, пожелавам ти никога да не пропушваш. Отнасяй се с толерантност към пушачите около теб и изчаквай момента, в който те ще се нуждаят от подкрепата ти, за да продолеят никотиновата зависимост.
Искрени пожелания за успех на тези, които се опитват да спрат цигарите!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.