Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:57 16.06.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема просто мнениенови  
Автор dmi (Дивомер)
Публикувано09.07.04 18:30



Да ви кажа отказах цигарите преди малко повече от половин година. До тогава пушех от 7 години и средно по две кутии на ден. В редки случаи и три. На втори януари след като бяха обявили, че ще вдигат цените ги спрях удърно. Демек изведнъж. Спор няма, че първите дни ми беше много наудобно и гадно без тях. Основната причина да ги откажа може би беше парите, а не толкова това, че ми вредят. Сега половин година след като ги спрях мога да се похваля, че не съм си слагал цигара в устата, не мога да понасям тия, които пушат покрай мене, дразня се от тях и може би надали ще запаля цигара в моя живот пак. Не че се заричам, ама като знам през какво съм преминал нямам намерение да се излагам пред себе си.
Та с цялата тази пледоария искам да кажа, че се чудя какви са тия хора дето не могат да ги откажат. Толкова ли са безволеви? И още нещо. Пичове моето мнение е, че цигари се отказват само от веднъж. Това днеска 15 утре, 14 други ден, 13, ала бала, дрън дрън, нема такива неща. Всичко е май въпрос на характер.



Тема Re: просто мнениенови [re: dmi]  
Автор Deemer™ (Administrator)
Публикувано10.07.04 19:32



абе аз пък продължавам да съм на мнение, че можеш да ги спреш стига да осъзнаеш, че не си зависим. Ако си кажеш (например както ти) вече 7 години пуша...и няма да можеш...защото ще си мислиш, че за тези 7 години яко си нагазил. Обаче не си! Това тябва да си кажеш най-вече.
Аз пуша само от 2 години, но пуша по кутия синьо виктори на ден. на 16 години съм. Пуша и в къщи...пуша постоянно..., но мога да ги откажа, когато си поискам и съм го правила (сега ще обясня и защо пак съм ги почвала), именно защото си поддържам теорията пред мен - АЗ НЕ СЪМ ЗАВИСИМА! Изкарвала съм 2 седмици без тях - когато бях едно лято на море. Просто си казах, сега няма да пуша тези 2 седмици и после ще се похваля на моите хора, като се върна. и като се върнах както си бях казала им се похвалих с цигарата в уста. Пуша, защото дробовете ми още не са увредени, нямам кашлица и ми се пуши :)) Когато се появят симптомите ще ги спра. Не се съмнявам, че мога, защото аз НЕ СЪМ ЗАВИСИМА



Тема Re: просто мнениенови [re: Deemer™]  
Автор dodo_dodo (трън)
Публикувано11.07.04 17:21



Миличка един от първите и основни симптоми на зависимостта е да вярваш, че не си зависим.
Уви, така е.
А и това да чакаш да ти с увредят дробовете и да ти пожълтее кожата и зъбите е лекомислено, защото тогава последиците могат да се окажат необратими за жалост.
Тъй, че спирай ги овреме....



Тема не се лъжи чадо моенови [re: dodo_dodo]  
Автор dmi (Дивомер)
Публикувано12.07.04 09:49



Като ги спреш за един ден ти си казваш: каква голяма работа съм, аз мога да спра цигарите и т.н.
Само че ти пушиш от 1-2 години. Аре пуши 10 години и тогава ще те питам така ли лесно се отказват.
Освен това според мене проблема не е толкова в никотиновата зависимост, а в времето което ти отива на ден за 1 кутия цигари примерно. Ето ти проста сметка. Ако пушиш по 1 кутия и пушиш средно по 6 мин една цигара какво излиза - 120 мин на ден ти отиват само за цигари. Това са ДВА часа на ден, които като тръгнеш да ги отказваш няма как да уплътниш. И въпроса е точно какво да правиш през тия два часа за да не се сещаш за цигарите. Това според мене е най-големия ужас поне през първите няколко месеца....



Тема просто реакциянови [re: dmi]  
Автор Jimson_Weed (член)
Публикувано12.07.04 13:16



Аха, и на мен ми е познато мнението, че е въпрос на характер и въпрос на воля и в повечето случаи тия бивши пушачи, които го казват, много искат да се покатерят на някоя висока-висока площадка и да започнат да се бият в гърдите: вижте каква силна воля имам, вижте какъв твърд характер; няма да споменавам какво издава такова нездраво желание. А опитът да го маскираш под въпроса "чудя се как другите не могат да ги откажат" е просто смешен. Да не говорим за останалото.



Тема Re: не се лъжи чадо моенови [re: dmi]  
Автор Deemer™ (наркоман)
Публикувано12.07.04 20:46



Аз нямам този проблем...нали не си мислиш, че аз сядам на един стол и казвам - "сега не ме притеснявайте, не ми говорете, не ме търсете и не ме докосвайте, защото ще пуша"???? Аз си налапвам цигарата и започвам...или нещо подреждам, като само периодично се връщам до пепелника за да тръсна или ако съм на кафе - говоря, пия си нещото....въртя кутия...ставам да ходя до тоалетната...играя си с телефона...оправям коси...врзъзвам опашки...или гримирам....същото мога да го правя и без цигара...когато тоя дето е до мен запали, аз си казвам - ей, верно бе! аз забравих да пуша...
В нито една инфарктна ситуация не ми се е искало да пуша...когато мина покрай магазин някой трябва да ми напомни, че нямам цигари и, че трябва да си купа...когато пуша с някой трябва да ми напомня да дърпам от цигарата, защото ще загасне...абе не знам и при вас ли е така или аз съм си льохма



Тема Re: просто мнениенови [re: dodo_dodo]  
Автор Deemer™ (наркоман)
Публикувано12.07.04 20:54



Ами ако си мислиш, че ще постигнеш повече, ако си кажеш - "ЗАВИСИМА СЪМ...ОЛЕЛЕ....НЕ МОГА ДА ГИ ОТКАЖА..." ако това ти е стимул да ги откажеш....хмм...не съм съгласна...
Аз може и да съм зависима...може цигарата да ми липсва, когато не пуша, но никога няма да го призная пред себе си....защото това по никакъв начин няма да ми помогне...(*най-много да започна да се самосъжалявам и вътрешния ми глас да ми каже - "айде от мен да мине - запали си")



Тема Re: просто мнениенови [re: Deemer™]  
Автор Orlie ((запознат:))
Публикувано14.07.04 18:20



Малката, ....извинявай че ти казвам така, ама си си малка още,
Махай ги тия боклуци овреме!
1. При теб не би трябвало да има "инфарктни ситуации" докато си на 16, 18 или дори 20 и няколко... така че цигарите нито ти помагат нито имаш нужда от тях
2. Щом трябва да те подсещат да си дърпаш, значи може би наистина не си още зависима, така че, спирай ги докато е време! Няма да усетиш как ще станеш физически и психически зависима...
3. От какъв келешлък ти е необходимо да пушиш? На твоите години в нормалните държави пушат хора от най-ниския слой, на тях ли искаш да приличаш? Старай се да подражаваш на хората от нормалните държави а не на тези от третия свят...



Тема Re: просто мнениенови [re: Orlie]  
Автор Deemer™ (дилър)
Публикувано19.07.04 01:28



Когато си в Рим прави като римляните...само това мога да ти кажа относно държавите от 3-ти или 4-ти свят.
1. При теб не би трябвало да има "инфарктни ситуации"
Много относително и в случая невярно твърдение.
Няма да усетиш как ще станеш физически и психически зависима...
Ако няма зависимост няма защо да ги "спирам"...аз просто мога да престана да пуша...но не искам...именно защото още няма зависимост. нека това бъде предизвикателство...мое си връхче, което сама ще построя и сама ще премина...
3. От какъв келешлък ти е необходимо да пушиш? На твоите години в нормалните държави пушат хора от най-ниския слой, на тях ли искаш да приличаш? Старай се да подражаваш на хората от нормалните държави а не на тези от третия свят...
Вече се изказах по този въпрос...но и аз имам едно запитване - ти май не си пушач...познах ли?

I wanna be in another place, I hate when you say you don't understand...


Тема linkin_lady [re: Jimson_Weed]  
Автор tigger ()
Публикувано07.08.04 14:43



с linkin_lady не може да общуваш нормално.
с прекалено високо самочувствие е за да чуе мнение на някой друг




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.