Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:53 01.06.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Докарах ги...  
Автор ZiNaldo® (Real de M.)
Публикувано29.06.04 14:26



до 5 на ден !
Почнах от Нова година от 1 кутия боро на ден - средно намалявах с по 1 цигара на 10 дни .... 19,18,17,16,15.......6, и от 20 дена по 5 !
Не искам да ги отказвам шоково - мисля да стигна до 3 - след хранене,просто така за вкус а и спортувам активно , така че 3 на ден мисля че не са проблем - това ми е и въпросът всъщност?
Само да кажа че няма никакъв проблем с намаляването - даже не мога да си представя кога съм ги пушил тия 20 цигари на ден! В момента 5 са ми предостатъчни и след 2 дни минавам на 4...

Btw - мисля , че като система никак не зле - много е гот като си слагам сутрин вече САМО 5 цигари и се викаш и днес като ми остане 1 в повече - е значи можеш вече да минаваш на 4
Та такива ми ти работи.....

" Знаем как да преживяваме, но не знаем как да живеем "


Тема Re: Докарах ги...нови [re: ZiNaldo®]  
Автор Jimson_Weed (минаващ)
Публикувано29.06.04 15:45



Виж, човече, има хора, които си умират от старост на 90 след пушене на два пакета дневно, примерно; има и други, които на 30 откриват, че имат рак на белия дроб. Кой може да ти каже проблем ли ще се окажат за теб, или не, тези три цигари дневно? Дали спортуваш или не няма голямо значение. Катраните и другите токсични вещества все така ще ги приемаш, макар и в силно занижени количества. Все така ще се образуват радиоактивни изотопи в белите ти дробове. Ако се чувстваш добре и ти харесва идеята да пушиш по три цигари дневно - всичко е ок, ако питаш мен; само не се заблуждавай, че няма да имат никакъв ефект върху здравето ти - ще имат, а доколко ще е забележим и/или фатален е вече съвсем отделен въпрос, препоръчвам да питаш онзи горе, ако си вярващ християнин, пък дано ти отговори; друг никой не знае.



Тема Re: Докарах ги...нови [re: Jimson_Weed]  
Автор ZiNaldo® (Real de M.)
Публикувано01.07.04 13:49



Добре ,че ме светна. Мислех че съм тъп ,ама чак пък толкова...

Абе все си мисля че 3 е къде по-добре от 20 на ден.....но.. ти експерт - ще си пуша пак по 20 , така де - то било едно и също!

По-здрави!

" Знаем как да преживяваме, но не знаем как да живеем "


Тема Re: Докарах ги...нови [re: ZiNaldo®]  
Автор Jimson_Weed (минаващ)
Публикувано01.07.04 21:34



Абе пич... Айде отначало: мрън-мрън-мрън, никой не може да гарантира какъв и дали изобщо ефект ще имат 3/20 цигари върху тялото ти, бръм-бръм-бръм. Разликата, статистически погледнато, е доста грамадна. Вероятностите ти да попаднеш в разболяващата се/ умираща или здравата група са много различни. Но това са само вероятности и какво ще стане не е ясно. Схвана ли мисълта ми?



Тема Re: Докарах ги...нови [re: Jimson_Weed]  
Автор ZiNaldo® (Real de M.)
Публикувано08.07.04 13:08



Абе , толуп......вместо много да се обясняваш , просто трябваше да ме подкрепиш , ама явно не си се сетил...

" Знаем как да преживяваме, но не знаем как да живеем "


Тема Re: Докарах ги...нови [re: ZiNaldo®]  
Автор Orlie ((запознат:))
Публикувано08.07.04 18:43



Пич, не знам на колко години си, но изглежда си 20и няколко годишен. Аз съм вече на 40 години и мога да ти кажа следното:
1. Ако пушиш до 3-4 цигари на ден, няма лошо, той организма ги изхвърля тия токсини. Освен това, ако си от София или някой друг голям град, така или иначе поемеш повече токсини, така че... не това е проблема.
2. Няма как да пушиш по толкова малко цигари дълго време. Има много малко хора, които пушат нередовно ( не всеки ден) и по 1-4 цигари на вечер (или ден) най-много. Но те просто не са станали зависими от никотина още. Аз самият, съм се опитвал по твоя начен с намаляването безброй пъти. Само с кафето, само след хранене, само на аванта... само по една на ден... Не става, после или постепенно или изведнъж ги увеличаваш и забравяш, че си ги отказвал.
3. Номера е да ти дойде акъла някой ден и да кажеш СТИГА на тази зависимост! Колкото по-рано толкова по-добре, за да не стане наистина късно.
4. Сам по себе си, факта че искаш да ги намаляваш и спираш е много похвален. И ако наистина искаш, трябва да знаеш че ще можеш!
Казвам ти го като човек, който е пушил 20 години като комин, а вече от седем месеца и половина не си е дръпвал дори И наистина ми е много гот от това!



Тема Re: Докарах ги...нови [re: Orlie]  
АвторAlt_E_A (Нерегистриран)
Публикувано09.07.04 11:25



Може пък да е по-различно при момчето. Хора - разни, зависимостта - различна. Щом може да ограничава количеството.... можем само да му пожелаем успех, много воля и постоянство
Иначе личния ми опит казва, че за мен такава практика е непосилна. На принципа на алкохолиците съм го подкарала явно, без нито една мога, но запаля ли - жална им майка на цигарите.
Пробвах преди години да намаля цигарите, стигнах от 30 на 15 (най-вандалски изрязвах наполовина цигарите). Беше ми смешно и унизително едновременно, удържах една седмица и подкарах старата система. Явно волята ми издиша когато иде реч за ежедневна борба.



Тема Re: Докарах ги...нови [re: Orlie]  
Автор ZiNaldo® (Real de M.)
Публикувано09.07.04 12:51



Мдаа... Пушех по 1 кутия средно , от 17 г. - на 33 съм,мерси за подмладяването
В момента съм на 3 - обикновено след хранене!
Но не ми зор защото системата ми е супер - намалявах с по 1 средно на 10-12 дена - така просто организма сам си свикна! Все пак почнах от нова година - това са 7 месеца и в момента просто нямя как да ги увелича
Никакъв проблем не ми е да ги спра в момента! - написах 1 постинг за да видят хората че има много елегантен начин да се ограничат и ПОСТЕПЕННО да спрат цигарите! Без някакви шокови ситуации - просто така между другото!

Бай...

" Знаем как да преживяваме, но не знаем как да живеем "


Тема Re: Докарах ги...нови [re: ZiNaldo®]  
Автор Orlie ((запознат:))
Публикувано09.07.04 13:40



Браво! Бих ти завидял, ако е така и след една година- да си пушиш по 2-3 на ден без да имаш желание за повече. Аз си мисля, че живот и здраве след 5-6 години бих могъл да си позволя някоя пурета вечер, с подходяща чаша в ръка. А дотогава, просто не си струва да рискувам:)
Мисля си, че годините са си от голямо значение за отказването от това зло. Омразата към цигарите нараства с годините и човек наистина се чувства много по-свеж, ако успее да ги спре, нещо което на тази възраст има значение.



Тема Re: Докарах ги...нови [re: ZiNaldo®]  
Автор Jimson_Weed (член)
Публикувано12.07.04 13:09



Аз предлагам да си изпращаш поздравителни и подкрепителни мейли; в крайна сметка ако няма никакво значение какво мисли човекът от другата страна и кой е той, какво пречи да си самият ти? Пък и много по-предсказуемо е, всичко ще се води точно по "трябваше"-системата и кеф и радост вкъщи.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.