Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:59 25.05.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
*Кратък преглед

Тема Съвет ?!нови  
Автор Brita (непознат)
Публикувано11.06.04 20:41




От скоро се опитвам да откажа цигарите.
Пуших над 12 години, приблизително по по кутия на ден.
Спрях ги от веднъж. не ми се допушва, нито ме дразнят другите като пушат.
Но почнах зверски да пълнея.
За една седмица - 2 кг!!!!!!!!!
Изпадам в паника - не ям повече от преди , напротив - лишавам се много повече.
Някой да се е справил с такъв проблем ?!
МОЛЯ, ПОМОГНЕТЕ !!!!!
Дайте съвет !!!!!!



Тема Re: Съвет ?!нови [re: Brita]  
Автор softy ()
Публикувано12.06.04 11:08



Този проблем стои почти пред всеки ,отказал циигарите.Но поне аз винаги съм мислела ,че напълняването е в резултат на увеличаване на апетита и респективно -приемането на повече храна.Поне при мен е така.А и как ми харесва да си хапвам шокалад ,а слънчогледови семки ям с килограми на ден!!!В резултат на което за месец ,може би ,съм напълняла 1-2 кг.Започнах да се интересувам от диети и разни хапчета за отслабване -неща ,които никога не са ми били на дневен ред.И все пак ,мисля си ,че щом вие си контролирате количеството приемана храна ,нещата ще се нормализират.А иначе -фитнес,ходене пеша и неща от този род.И най-вече с мисълта ,че без цигари се чувстваме по-добре.



Тема Re: Съвет ?!нови [re: softy]  
Автор Brita (непознат)
Публикувано12.06.04 22:20




Благодаря ти за успокоителните думи.
Само дето аз тези 2 кг. ги качих за седмица, а не за месец!
Другото - с фитнеса и ходенето пеша - ще го пробвам.





Тема Re: Съвет ?!нови [re: Brita]  
Автор little_rabbit (добричък)
Публикувано13.06.04 12:48



Опитай с повече течности, чайчета без захар и други такива.
Успех!



Тема Re: Съвет ?!нови [re: Brita]  
АвторAlt_E_A (Нерегистриран)
Публикувано14.06.04 10:34



Уфф, съжалявам, че няма да кажа нищо успокоително, но според мен фактите (такива, каквито си ги написала) са тревожни.
Ако искаш, отскочи до "Диети" - момичетата там са по-запознати с материята.
При условие, че не си се претеглила единия път гладна-прегладняла, а втория път - току що ставайки от масата.... 2 кг за седмица са си стряскащи. А казваш, че дори си ограничила храната. Други промент в хранителния ти режим? Или по-скоро в дневния? Прием на някакви лекарства? Помисли си! Все трябва да има нещо. Иначе всички си знаем, че напълняване/отслабване е резултат от положителен или отрицателен баланс на приети/изразходени калории.
Пиши пак как се развиват нещата.



Тема Re: Съвет ?!нови [re: Brita]  
Автор Jimson_Weed (минаващ)
Публикувано15.06.04 12:43



Напълно обяснимо, ако питаш мен.
Тютюнопушенето ускорява метаболизма. Съответно когато започнеш да пушиш е напълно реалистично да отслабнеш малко.
Спирането на цигарите е логично да има обратния ефект. Дори и да не ядеш повече от преди.
Добрата новина е, че тези неща са временни, т.е. докато организмът ти се нагоди към новата ситуация. И в двата случая. Ще рече - няма да продължиш да качваш по два килограма седмично, спокойно. И това ще спре, мисля, бързо. И ако организмът ти не е системно тормозен с диети и пр., а се храниш нормално когато и както искаш, и теглото ти е било горе-долу постоянно, най-вероятно ще се върне на същото горе-долу постоянно.
Това е лично моята теория. Основаваща се единствено на влиянието на никотина върху метаболизма, обаче, по дяволите, логично е, нали?
(И един коментар/съвет по повод "лишавам се много повече" - недей.)



Тема Re: Съвет ?!нови [re: Jimson_Weed]  
Автор Brita (непознат)
Публикувано15.06.04 23:27




Благодаря ти !
Всичко, което си написал/а звучи много логично. И успокояващо !!!!
Аз също взех мерки с/у пълнеенето - спрях да се претеглям на кантара.
Но да се похваля - НЕ ПУША НИТО ЦИГАРА , нито ми се допушва !!!!!!!



Тема Re: Съвет ?!нови [re: Brita]  
АвторEли (Нерегистриран)
Публикувано16.06.04 22:46



И аз имам такъв проблем и ми трябваше доста време да разбера, че всъщност ям много повече от преди. Преди бързах да спра да ям, за да запаля цигара, а сега не бързам и продължавам да се тъпча. Не пуша вече от 9 месеца и вече два пъти правя диета - зелева супа, за да мога да си нося дрехите. Четох някъде, че цигарите изгарят много калории. Като не пушим трябва да си променим начина на живот, но това хич не е лесно. Ето аз продължавам да се носия по инерцията. Трябва да спортуваме.



Тема Re: Съвет ?!нови [re: Brita]  
Автор tedy_g (променена)
Публикувано18.06.04 14:55



Това е напълно естествено, получи се и при мен, макар, че моите килограми бяха повече от твоите. Оказа се, че без да се усетя съм си увеличила храната. Резултатът беше +10 кг за около година. Когато реших, че съм се справила с навика да пуша, започнах да мисля да отслабна, и така смъкнах около 5 кг. Сега не съм много по- различна от преди, но съм много по-доволна, че не пуша. Не пуша вече от две години, а въпросните 5 ги смъкнах миналото лято. Така, че спокойно, щом си спряла да пушиш, ще се справиш и с хапването.



Тема Re: Съвет ?! [re: tedy_g]  
Автор Brita (непознат)
Публикувано19.06.04 20:20




Браво на теб !!!!!!!
Дано и аз да не се върна след време към пушенето, защото сега се чувствам много гот. Гордея се със себе си !!
Това, за 10 кг за година е доста притеснително,, но пък факта, че си смъкнала 5 от тях е успокоителен.
Поздравявам те, ти ще си ми пример , че няма невъзможни неща !




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.