Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:49 02.06.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема пушене на работното място  
АвторДжия (Нерегистриран)
Публикувано15.05.04 13:32



А как ще коментирате заповедите на шефове и началници против пушенето на работно място? Това пречи ли или помага? И как , според вас, се чувстват колегите, които не пушат сред пушачите? Дали пушачите са по -невнимателни и разсеяни на работното място, само защото пушат?



Тема Re: пушене на работното мястонови [re: Джия]  
АвторAлeprичнa (Нерегистриран)
Публикувано17.05.04 12:02



ТРЯБВА ДА СЕ ЗАБРАНИ ИЗЦЯЛО ПУШЕНЕТО НА РАБОТНИТЕ МЕСТА!!!! Нашият шеф също забранява да се пуши в офиса, но за съжаление има помещение за пушачите, което е също в офиса и от него смърди навсякъде. Аз МРАЗЯ цигарите и съм алергична към никотин - от проклетата смрад кашлям, боли ме глава и не мога да се съсредоточа! Пушачите да си пушат навън или вкъщи или по заведенията - и без това са обсебили и заведенията и улиците!



Тема Re: пушене на работното мястонови [re: Aлeprичнa]  
АвторMoнитop (Нерегистриран)
Публикувано17.05.04 23:48



Ти си болна хипохондричка, сигурно имаш по 40-50 дни болнични на година. Мрънкало. Озлобена на всичко отгоре. Ако съм ти шеф ще ти препоръчам да си търсиш друга работа.



Тема Re: пушене на работното мястонови [re: Moнитop]  
АвторAлeprичнa (Нерегистриран)
Публикувано18.05.04 13:02



Не, не съм хипохондричка! Не взимам болнични, дори отпуска не съм взимала от 1 година! Алергията ми към никотина е доказана! В Англия /където съм живяля 3 години/ уволняват за пушене на работното място! Първия път, ако те хванат те глобяват половин заплата, при следващото провинение - уволнение. Изобщо на запад предпочитат непушачите! Надявам се и в България един ден да стане така! Като влезе през 2005 законът против тютюнопушенето на обществени места и тук, ако си пушач, дано първо тебе да те уволнят или глобят !
Всички пушачи са вредители! Не стига че убиват себе си, но и тровят околните! Защото един така наречен пасивен пушач поглъща половината от канцерогените в цигарения дим!



Тема Интересна теманови [re: Джия]  
Авторчeтящ (Нерегистриран)
Публикувано25.05.04 05:26



На работните места трябва да има специални места за пушене, които са изолирани от помещенията, в които се работи. т.е. димът да не прониква в тях. Задължение на работодателя е да подсигури такива. С това показва съпричастност както към пушачите, така и към непушачите.
Да се забрани изцяло пушенето е глупаво и юридически необсновано, а който подържа това твърдение налага тормоз над колегите си пушачи. Това е все едно да ви се забрани да обядвате или да ходите до тоалетната, колеги непушачи.



Тема Re: пушене на работното мястонови [re: Джия]  
Автор Halifirien (amnesia)
Публикувано31.05.04 15:59



В продължени на една година рабитех с колеги пушачи в една стая. Неприятние ефекти за здравето и външния ми вид бяха най-различни : постоянно активиран ринит, зачервено гърло, мръсна коса, пъпки, смърдящи дрехи... Мисля, че тези заповеди са си съвсем на място - който иска да пуши, да не безпокои другите. Определено вредните ефекти ако се пуши в едно помещение са много повече, отколкото ако не се пуши. Ако не пушат в офиса, пушачите се изнервят, стават повече скандали в началото и това е, после свикват. Не знам за някой да е напуснал работа, или да се е разболял само защото не му дават да пуши. Но от друга страна, пушачите имат шанс да намалят, дори да спрат цигарите, което 100 на 100 ще им се отрази добре на здравето в дългосрочен план. Работната атмосфера опрделено се подобрява - въздухът в офиса е по-чист, има по-малко прах, през зимата е по-топло (защото не се държи отворен прозорец постоянно), няма неприятна остатъчна миризма на цигари, непушачите не се ядосват и не гледат да си тръгват по-рано, за да не ги опушват.

идеален ден за лов на рибка-бананка


Тема Re: пушене на работното мястонови [re: Джия]  
Авторшeф (Нерегистриран)
Публикувано09.06.04 14:32



В моята фирма пушенето е изцяло забранено. По принцип като набирах персонал отбелязах в обявата, че търся непушачи. Не само защото работим със запалителни материали, просто смятам, че на едно работно място не е редно да се пуши. По тази логика хайде да разрешим и пиенето на работното място, за да е по-удобно на някои хора. Имам разбира се двама служители-пушачи, които са съвестни хора и пушат само през обедната почивка в близкото кафене - тоест ползват само една почивка, както всички останали, а не тичат през 10 минути да палят цигара в някоя стая.
Пушенето не е физиологичен акт като ходенето до тоалетната, както имаше такова изказано мнение тук. Аз като бивш пушач, който не пуши от 11 години мога да заявя, че пушенето е болест, която ако не се излекува навреме може да се окаже смъртоносна.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.