Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:34 05.06.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Молбанови  
Автор Bиливap (кибермагьосница)
Публикувано15.04.04 18:46



Пушете, тровете се, мрете, но не обгазявайте непушачите.
Те ви мразят за това.

Невъзможно е да се изобрети нещо глупакоустойчиво, защото глупаците са безкрайно изобретателни.


Тема Re: Молбанови [re: Bиливap]  
Автор TPИTOH ()
Публикувано15.04.04 20:12



е, чак пък да ги мразим :)

Който Има Сили ще Успее!!!


Тема Re: Молбанови [re: TPИTOH]  
Автор besen_hamster (ташунко)
Публикувано16.04.04 21:27



Виливар,подкрепям те:)



Тема Re: Молбанови [re: Bиливap]  
Автор Meчo (пухкава)
Публикувано18.04.04 19:34



стига лозунги! стига патос!
аман!

Life is only a transient transfection


Тема Re: Закон за ограничаване на тютюнопушенетонови [re: Bиливap]  
АвторAлeprичнa (Нерегистриран)
Публикувано19.04.04 17:28



Алергична съм към никотиновата отрова, димът ми причинява парене и сълзене в очите, задушаваща кашлица и главоболие! Въпреки това не мразя пушачите, просто ги избягвам. Макар че в България това е адски трудно защото пушачите са навсякъде - по улиците, в административните сгради, в магазините, да не говорим за заведенията. Всъщност заведенията в които не се пуши се броят на пръсти! Затова съм принудена да си седя повечето време вкъщи, ако искам да дишам чист въздух.
Живяла съм три години в Англия и там осъзнах колко е хубаво да седиш с приятели в ресторант или в кафене, без никой да те обгазява и да ти се гади от цигарения дим. Докато тук още от летището те лъхва гадната тютюнева смрад!
Надявам се, че един ден и в България ще се приеме и най-вече ще се спазва закон, ограничаващ тютюнопушенето. Още веднъж нямам нищо против пушачите и техните така наречени права - нека продължават да си пушат, щом така са си решили, но да го правят само на определените за това места, както е във всички цивилизовани страни. Просто искам да има закон който да зачита и моите права, както и на всички, които искат да живеят без цигарен дим.



Тема Re: Закон за ограничаване на тютюнопушенетонови [re: Aлeprичнa]  
Автор Bиливap (кибермагьосница)
Публикувано19.04.04 19:58



Да, и аз съм алергична към тютюнев дим със същите симптоми.
И аз се стремя да го избягвам.
Не ходя по клубове, не ходя по задимени заведения, не ходя в задимени интернет зали ...
Но като отида в парк на чист въздух и на съседната пейка седне някоя пу**а, която почне да пафка цигара след цигара, ми идва да извърша убийство по особено жесток начин.
Дошла на чист въздух, за да пуши.
Не, няма да се преместя на друга пейка, защото аз имам същото право да ползвам парка, каквото и тя.
Или в автобусите на градския транспорт ...
Шофьорът като запали цигара и цялото превозно средство започва да вони на цигарен дим.
Интересува ли го него, че в автобуса има майки с малки деца и непушачи?
Едва ли ...

Невъзможно е да се изобрети нещо глупакоустойчиво, защото глупаците са безкрайно изобретателни.

Редактирано от Bиливap на 19.04.04 19:59.



Тема Re: Закон за ограничаване на тютюнопушенетонови [re: Aлeprичнa]  
Автор SmVrQaTc (qd)
Публикувано20.04.04 00:58



Koi sa zawedeniqta kydeto ne se pu6i w Sofiq?

Живота е кеф!!!


Тема Re: Закон за ограничаване на тютюнопушенетонови [re: Bиливap]  
АвторAлeprичнa (Нерегистриран)
Публикувано20.04.04 10:59



Да и мен много ме мъчи пушенето в градския транспорт. Обикновено си държа кърпа пред носа в такива случаи, иначе има опасност да повърна! В Англия такъв шофьор биха го глобили първо половин работна заплата, а хванат ли го втори път в нарушение не му мърда уволнението. Надявам се като се приеме законът за тютюнопушенето и в България да бъдат въведени подобни глоби за тези които пушат на обществени места. Само по този начин могат да бъдат приучени и нашите пушачи да не пушат където не трябва! Тогава е възможно и броят на непушачите да стане по-голям. Но нашето общество засега толерира тютюнопушенето и пушачите, така че дори и хора, които желаят да се откажат вероятно им е адски трудно при условие, че всичко живо около тях пуши.
Колкото до заведения за непушачи в София /аз също живея в столицата/ знам само три - Макдоналдс, естествено, Къща Тропс и едно кафене близо до Попа. Иначе в София дори и улиците приличат на пепелници с тия разхвърляни навсякъде фасове, а въздухът смирди повече на тютюн, отколкото на изгорели газове от автомобилите.




Тема Re: Закон за ограничаване на тютюнопушенетонови [re: Aлeprичнa]  
АвторAнтипyшaч (Нерегистриран)
Публикувано20.04.04 13:10



И аз съм за антитютюневи закони, финансови санкции и глоби, та дано се избавим от тази измет! Както е на запад.



Тема Любопитно ми енови [re: Aнтипyшaч]  
Автор Meчo (пухкава)
Публикувано20.04.04 18:15



как е на запад?

Life is only a transient transfection



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.