Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:43 19.05.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема хайде да направим групанови  
АвторAlt-E-A (Нерегистриран)
Публикувано02.04.04 15:29



Хайде да направим група на отказващи цигарите :)
Близо час не пуших, увлечена в разказите на "зимната" група отказващи се.
Сега облак ароматен дим се носи наоколо, мисля си, че това ще една от последните кутии цигари, които ще изпуша, та го правя с удоволствие.
Пуша от много години и по много, но ми се ще да ги откажа с хубава компания ;-)
Има ли навити?
Да се "нахъсваме", да се оплакваме, да си даваме кураж..
А ветераните ще помагат - сигурна съм.
Хайде, от понеделник грабваме табекса и... сбогом на гадния навик.



Тема Re: хайде да направим групанови [re: Alt-E-A]  
АвторA.M. (Нерегистриран)
Публикувано02.04.04 15:51



много хубаво си го решила, пролетта пък е съвсем добре за това, въздухът свеж, та свеж, пък за ароматите да не говорим..вече се усещат храстчетата цъфналите - из въздуха.

съм ветеран - само от три седмици не пуша, но дишам с такова удоволствие!...почти като глад го усещам, глад за чист въздух :-)

И още веднъж - поздравления за ентусиазма ти и успех!



Тема Re: хайде да направим групанови [re: Alt-E-A]  
АвторNN (Нерегистриран)
Публикувано02.04.04 18:56



и аз много искам да ги откажа.пуша по кутия на ден.предлагам такава "мантра"-ако спра да пуша,ще ми се случи нещо,което много искам.ще опитам от утре.



Тема Re: хайде да направим групанови [re: NN]  
Автор Alt_E_A (непознат )
Публикувано02.04.04 19:22



Аз започвам от понеделник... Други?



Тема Re: хайде да направим групанови [re: Alt-E-A]  
Автор antea ([ellion])
Публикувано02.04.04 20:38



Влизам в групата от понеделник!
направо не мога да повярвам, че пръстите ми написаха това
реших го доста спонтанно, въпреки че от известно време насам ми се мотае мисълта, че ми свършва времето за пушене
може би наистина днес ми е дошъл моментът?...
ще имам нужда от голяма подкрепа тук, искрено се надявам да сме си максимално полезни, дори да хленчим, трябва някакси да устискаме първите дни
за моето тютюнопушене.... много тежък случай съм пуша вече 14 години, и то по много, стигам и по две кутии на ден в по-ужасни дни
от 8 месеца не пуша толкова много през деня, защото офисът ми е в сграда, където пушенето е позволено само на определени места и съответно се изискват усилия да си оставиш работата и да отидеш да правиш САМО това - да пушиш
но вечер и в почивните дни наваксвам всичко... ето и сега като се огледам, около мен има 3 отворени кутии с цигари, и пуша от всичките
не искам цял живот да е така
не искам стените вкъщи постепенно да пожълтяват от дима
не искам и да продължавам да харча такива суми за цигари
не искам да губя толкова ценни минути в пушене
от понеделник взимам Табекса и почвам
имам пет дни, за да разбера дали волята ми е толкова силна, колкото съм си мислела, или е пълна самозаблуда
в петък е рожденият ден на сина ми, най-големият подарък, който мога да му направя е да му кажа, че мама повече няма да пуши
хайде да се стягаме и от понеделник - ново начало!



Тема Нали знаетенови [re: Alt-E-A]  
Автор инж. Гeлeмeнoв (Angel)
Публикувано03.04.04 05:07



Не е проблем да спрете цигарите - Лично аз съм го правил стотици пъти.
Сериозно не пуша от година.. Но като мина година ми се припалва отвреме на време. И си припалвам. Според мен е по-лошо да се ограничаваш, по който и да е начин отколкото да си даваш малко радост в живота. Така че всичко в разумни граници е добро.
Да кажа само че цигарите не могат да се намалят.. Трябва да спреш изцяло(трудна е само първата седмица, липсва ти, но е само НАВИК).
Успех пожелавам на всички. Колкото по-малко сериозни пушачи толкова по-добре.
УСПЕХ и повече вяра във вас си.



Тема Re: хайде да направим групанови [re: antea]  
Автор Alt_E_A (непознат )
Публикувано03.04.04 10:05



Здравей, Антеа
Значи стискаме ръце и от понеделник започваме!
И моя случай е сериозен...Половин час след събуждане сутрин вече вмирисвам дома си с цигара. Мога да пуша на работа и го правя... Та се събират минимум 2 кутии на ден. Завиждам на тази порода пушачи,които пушат само с кафето...или пушат един ден и след това седмица не се сещат за цигара. Давам си сметка, че съм зависима от никотина. От едно 10-дневно спиране на пушенето си спомням 10-те кръга на ада, през които се минава. Така че ще имаме нужда от помощ... да си даваме кураж и да си казваме "можеш", "ще издържиш още ден". В петък все още ще си измъчващ се пушач, така че подаръка за сина ти ще е обещание да се превърнеш в непушач.
Осъзнавам, че не по-малко трудна ще е борбата с навика. Чудя се какво ли ще правя с ръцете си, когато спра да пуша . Сериозно, мисля си дали в онези глупави ученически години не съм решила да пуша, защото ми е харесвало да гледам ръцете си, докато размахвам грациозно цигара :))))
Хайде, да се порадваме на порока днес и утре, и от понеделник ставаме нови хора. Между другото, четох че табекса позволява 2-3 дни с малко цигари. Смяташ ли да си позволиш такъв компромисен вариант? Като че ли рязкото отсичане ми харесва повече...поне сега;-)



Тема Re: хайде да направим групанови [re: Alt_E_A]  
АвторEmara (Нерегистриран)
Публикувано03.04.04 16:24



И аз влизам в групата. Но ще започна може би по рано от вас, защото днес си купих последната кутия. А като се знам сигурно ще я изпуша утре до обяд, а може и по рано. Просто реших да не купувам повече цигари. Не ми достигат парите за храна, но за цигари винаги имам - срамота. Децата ми искат пари за дъвки, а аз им казвам, че нямам и след това отивам да си купя цигари. Обаче трябва да помислим и за това да не се ядем повече за да не напълнеем. Миналата година ги отказах за около три седмици и качих едно- две килца. Та и това ме притеснява много.



Тема Emaraнови [re: Emara]  
Автор Alt_E_A (непознат )
Публикувано03.04.04 16:34



Добре дошла, Емара!
Радвам се на откровено самокритичното ти отношение.. така както алкохолика трябва да признае "аз съм алкохолик" при започването на терапията, така и ние трябва да си дадем сметка до какво положение ни е довела зависимостта от гадния навик.
За килцата не се притеснявай! Ако имаш сили да откажеш цигарите, ще имаш воля и да възстановиш нормалното си тегло. Предполагам, че периода на ненаситен глад няма да е по-дълъг от 2-3 седмици.
Успех и на теб! В понеделник се присъединяваме и ние



Тема Re: инж. Гeлeмeнoвнови [re: инж. Гeлeмeнoв]  
Автор Alt_E_A (непознат )
Публикувано03.04.04 16:39



Позволявам си от името на групата да ти благодаря за пожеланията. Ти явно си от хората, на които - чистосърдечно признавам - завиждам. Щом не прекаляваш, припалвай - лошо няма. Де и ние да бяхме от "несериозните" пушачи...
Ще се опитаме да станем сериозни непушачи




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.