Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:57 22.05.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема ne znam...нови [re: TPИTOH]  
Автор Гpaция (Грациозна пиkлa)
Публикувано09.02.04 23:33



Аз не мога да забраня на приятелите си пуша4и да пушат в мое присъствие.....а и смятам, 4е аз ако съм достатъ4но силан, бих могла да не се предавам...Сега съм сама в къщи, пия си винце...и ми се пуши! В такъв момент, ако някой от приятелите ми пуши, не знам, каква воля би се изисквала от мен да не си дръпна поне от цигарата.....
А какво ви е мнението за пуретите?! В смисъл, ако много ти се допуши нещо да запалиш пурета?!

Очите виждат, сърцето иска....


Тема Здравейтенови [re: Гpaция]  
Автор Гpaция (Грациозна пиkлa)
Публикувано10.02.04 17:56



все още се боря със себе си, но не съм пушила ....
Днес минах и поредното изпитание...Седнах на кафенце с приятели...на слън4ице...на открито.....пих л#бимото си "Латте макиато"....и ми се пушеше много! Исках да вдишвам и да издишвам дима от цигара....НО не го направих! За да съм здрава и красива!

Успех на вси4ки, които се борят с порока!

Очите виждат, сърцето иска....


Тема Re: Здравейтенови [re: Гpaция]  
Авторняkakвa (Нерегистриран)
Публикувано10.02.04 21:47



Браво!!! Стискам ти палци!
На мен ми е четвърти ден. Като че ли съм малко по-спокойна. Но на моменти се усещам като пияна, не зная какво правя и защо..., трудно се концентрирам. Някой знае ли докога ще е така?



Тема Тованови [re: няkakвa]  
Автор Гpaция (Грациозна пиkлa)
Публикувано10.02.04 23:40



е до психи4еска нагласа според мен!
И аз като мисля за цигари - и мога да се побъркам.
вси4ко тръгва от главата

Успех ти желая и на теб!
Абе....по-силни сме от цигарите мноо ясно!

В събота трябва да внимавам да не се "по4ерпя" до толкова, 4е да не ми пука, 4е пуша....

Очите виждат, сърцето иска....


Тема Re: Тованови [re: Гpaция]  
Авторzdrave (Нерегистриран)
Публикувано21.02.04 18:38



Здравей Грация, надявам се, че все още продължаваш борбата с цигарите и, че не си се предала. Аз също се опитвам да ги откажа. Не съм палила от 05-02 т.г. Но въпросът ми е за килограмите, защото и при мен кантара показва доста неприятно завишение Наистина не съм увелечила храната, броя калории, не си позволявам семки, солети или др залъгалки да заместват цигарите. Пия доста течности - чай и вода - и въпреки това ... Моля ви споделете опит, защото това може много сериозно да ме демотивира.



Тема Re: Тованови [re: zdrave]  
Автор suede (вече голяма)
Публикувано21.02.04 22:43



"това може много сериозно да ме демотивира." - В никакъв случай не допускай това да стане!!! Дори да качиш някое килце, това е къде по-малкото зло в сравнение с цигарите, а и повярвай ми ще е временно, а ако вземеш мерки няма да се случи дори.
Аз не пуша от нова година, отначало набивах яко вафли и ядки, чувствах се като прасе, но удържах в борбата с цигарите (поне засега, а вярвам и занапред). Вече не ям нищо със захар. Опитай се винаги да имаш със себе си плодове и си хапвай като ти се допуши. Аз поне не мога да си представя да ми се пуши след ядене на плод или кисело мляко....
П.П. Все пак сега се бориш с цигарите, не с килограмите и ако заради 2-3 кила се върнеш към тях, то повярвай ми после борбата ще е много по-трудна. Най- важното вече си го направила, така че не го зачерквай с лека ръка
Успех!



Тема Re: Тованови [re: suede]  
Авторздpaвe (Нерегистриран)
Публикувано22.02.04 20:25



Проблемът е в това, че доста дълго време се борих с килограмите и знам какво ми костваше. И когато без да си позволявам волности в храненето кантара показва покачване на кг се чувствам ужасно. За сега удържам, но вече качих 2,5 кг. И ако това продължи ... Suede, ти спря ли да качваш и кога
Предварително благодаря ако някой сподели нещо по темата



Тема Re: Тованови [re: здpaвe]  
Автор suede (вече голяма)
Публикувано22.02.04 22:02



Ами не съм се теглила, но определено се чувствах по дебела в началото, но както ти казах постоянно ядях вафли и лешници. Сега се чувствам като преди това....... Чела съм, че това е времен ефект след отказването, все пак тялото си е "свикнало" с едни килограми и се стреми да ги поддържа .......
Успех и не се отказвай



Тема Re: Тованови [re: suede]  
Авторzdrave (Нерегистриран)
Публикувано22.02.04 23:30



За сега удържам Странното е, че почти не ми се допушва, а аз пуша/ех/ доста, изглежда, че всичко е в главата, както някой беше писал тук Дано този опит да е по - успешен от други и да е завинаги
Успех и на всички останали.



Тема Re: Тованови [re: zdrave]  
Авторняkakвa (Нерегистриран)
Публикувано24.02.04 01:38



Здравей!
Много ми се иска и ти да издържиш! Стискам ти палци! Пожелавам успех на абсолютно всички, които четат в този клуб и се борят с този ужасен навик!
Аз не пуша от 07.02.'04. Все по-лесно ми е да се справям с връхлитащите ме от време на време изкушения да запаля, а и те са все по-редки и по-краткотрайни. Чувствам се по-добре със себе си. Повече се харесвам и повече си вярвам.
Също като теб се притеснявам за теглото си, но опитът ми показа, че трябва веднъж и завинаги да изляза от порочния кръг "Зависимост - килограми". За около година направих поне десетина опита за отказване от цигарите и резултатът беше: "невротизирана и депресирана пушачка - с 10 кг в повече". Защото винаги след няколкодневно непушене установявах тенденцията "нагоре" (в теглото), обхващаше ме безпокойство, което потушавах с нова кутия цигари и т.н.
Благодарение на този клуб (ex-smoker, suede, Грация, zacky и много други) и повечко информация (www.whyquit.com, предоставен от ex-smoker), следвайки опита на "бившите жертви" и с "мерак" - продължавам нататък, където, повярвай ми, е много по-лесно и приятно.
А за килограмите - не се тревожи! Такава енергия ще те залее след като се пребориш с едното, че за миг няма да допуснеш, че няма да се справиш с другото (по-лесното). Просто бъди по-търпелива и си дай време. Толкова уверена ще се почувствасш след месец, че няма да усетиш как ще се втурнеш да преобразяваш формата си и начина си на живот.
Успех! И моля те, не се предавай - бори се с нещата едно по едно!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.