Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:39 28.06.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
*Кратък преглед

Тема за да спреш цигарите трови се с нещо друго..нови  
Авторvictory ultra (Нерегистриран)
Публикувано30.01.04 03:04



..няма значение шоколад, захар или денатуриран спирт, важното е да го правиш до повръщане.
не искам да спирам да пуша. не искам защото да пушиш е супер кеф! приятно е. непушач ме е питал "защо го правиш?" отговора е защото е приятно, супер приятно, не интензивно приятно но все пак някак си сладникаво приятно. физически както и психически. защото е освежаващо. защото е нещо което те спасява от скуката, от стреса, нещо над което се съсредоточаваш за момент.

не искам да спирам защото е адекватно да се пуши. няма да изброявам десетките ситуации в които е адекватно да запалиш. То сближава хората (зближава онези от тях които пушат)
в среда от непушачи пушачите проявяват почти браншова солидарност.
като запалиш все едно декларираш че си там където си, а не някъде другаде. все едно маркираш територията.
за да запалиш излизаш на ветровалния балкон. Всяка вечер си смачкан, но отиваш до бара да лафиш с приателите, а всъщност отиваш за да пушиш.
всъщност ако не бяха цигарите щях да излизам драстично по-малко.
ако не бяха цигарите щеше да ме мързи много повече.

цигарата е бягство.

не искам да спра да пуша защото да не пушиш е супер мизерия. общо взето съм заприличал на оня персонаж от анимационен филм над чиято глава има дъждовен облак който го следва. същото ама аз съм забулен в кълбо дим. все едно съм обвит в мъгла през която образите са изкривени и лошото ми се вижда хубаво (иначе защо всички твърдят че пушенето е гадно, а аз не мисля така?) тютюна променя мирогледа. Сега не харесвам местата където не се пуши (едно поне е хубаво - въобще не стъпвам в Мкдоналдс) не обичам занимания по време на които не се пуши.
веднъж след зверско препиване не ми се пушеше един ден и си казах че това е удобен случай да ги спра, така и така е минал един от трите адски дни на абстиненцията. на там беше лесно. естествено пак пропуших 3 седмици по късно, но през тия три седмици все едно се бях отървал от огромен товар. товара на пакета, запалката, дъвките и най-вече терзанията.
доставяше ми удоволствие да се разхождам в парка - нещо немислимо по-рано.
беше лесно защото не бях вземал решение да е окончателно в противен случай нямаше да удържа и един час. просто мисълта че никога повече не трябва да пуши е прекалено жестока за един пушач.

в момента съм със отвратително възпаление на горни дихателни и някаква гадост по носоглътката
пуши ми се зверски, ама ще ги спра, тия дни, след сесията или за великден, може да изчакам до рождения си ден (символично е) или след морето, ..НАЙ-късно до нова година.... е да де, нали тва викам - "тия дни.."



Тема Re: за да спреш цигарите трови се с нещо друго..нови [re: victory ultra]  
Автор suede (вече голяма)
Публикувано30.01.04 20:12



Готино е
Ти ли го написа?



Тема Re: за да спреш цигарите трови се с нещо друго.. [re: victory ultra]  
Автор Diana^ (exDideto)
Публикувано31.01.04 18:15



Да!
Цигарата е бягство, но на мен бягството не ми е присъщо
иначе много готино



Тема Re: за да спреш цигарите трови се с нещо друго..нови [re: victory ultra]  
Автор@ (Нерегистриран)
Публикувано01.02.04 17:59







Тема Re: за да спреш цигарите трови се с нещо друго..нови [re: victory ultra]  
Автор TPИTOH ()
Публикувано01.02.04 22:59



хихихихи
все едно си прочел мислите на некой пушач ..

Който Има Сили ще Успее!!!


Тема Re: за да спреш цигарите трови се с нещо друго..нови [re: suede]  
Авторvictory ultra (Нерегистриран)
Публикувано02.02.04 01:15



аз да.. доста време ми отне
чудех се дали ще бъда оплют
пийс




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.