Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:13 28.06.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
*Кратък преглед

Тема как да откажа цигарите ?нови  
Автор iv_2OO3 (непознат)
Публикувано04.12.03 16:31



как да откажа цигарите без да се изнервям



Тема Re: как да откажа цигарите ?нови [re: iv_2OO3]  
Авторcool_alyn (Нерегистриран)
Публикувано04.12.03 18:06



Ааа
Аз много се нервя ама ги отказах
И първия месец хванах мускулна треска на ченето
ама после се пооправи

Най е гадно това пушене - когато пушиш от нерви...
ама се свиква
ако имаш и силна мотивация...



Тема Re: как да откажа цигарите ?нови [re: iv_2OO3]  
Автор (и)
Публикувано09.12.03 20:32



и мен това ми беше проблем....всъщност оше ми е
но, опитай с никорет. Мног скептично бях настроена , отдавна ми беше казала една братовчедка(тя от няколко години вече не пуши)

нервността идва от това , че не сме си взели дозичката никотин
в тия дъвки има някакво количество, и употребяването им, потиска реакциите на нервност


п.с. : аааа, и повечко цитруси! и това помага

Редактирано от Aн на 09.12.03 20:33.



Тема Re: как да откажа цигарите ? [re: iv_2OO3]  
АвторДHA (Нерегистриран)
Публикувано10.12.03 00:17



Най добре е сам да се справиш с тази нервност... (без никакви хапчета)
по този начин ще изградиш някаква защитна стена срещу обстоятелствата които са те накарали да пропушиш...
Въобще никотиновите хапчета са тъпа работа...

Намери мотивация по друг начин...
Аз тук видях линк към някакъв анти-пушачески сайт
Имаше снимки на дробове и сърдечни камери в стил
преди/след 20год. пушене... МНОГО мотивиращи бих казал...

Питаш как?
Ами първо измисли начин да се откъснеш от мислите за цигари чрез някакъв вид дейност...
(на мене ми беше много лесно когато имах една много напрегната седмица с работа... толкова бях зает че не се сетих за тях



Тема Re: как да откажа цигарите ?нови [re: ДHA]  
Авторhero_lnc (Нерегистриран)
Публикувано13.12.03 09:24



otkzvaneto na cigarite po princip e trudna rabota i koito se hvane da gi otkazva shte sreshtne ne malko trudnosti ot psihicheska gledna tochka.kogato nqkoi mi kaje che shte otkazva cigarite sam siguren 99.99% che nqma da uspee za6toto znam kakva psihicheska izdrujlivost se iska za tazi ne leka zada4a no moqt savet e che ako si reshil da gi otkazvash naistina trqbva da se preborish ne samo sas navika i nikotina no i (koeto e mnogo po zle) i sas sebe si.

volq mu e maikata



Тема Re: как да откажа цигарите ?нови [re: iv_2OO3]  
Автор Meчo (пухкава)
Публикувано13.12.03 23:51



Има няколко варианта:
1) направи си така сметката, че първите три дни избягвай всякакъв стрес....Ако можеш просто ги проспи.....След това....ами почвай да се гордееш със себе си...Да се глезиш и обичаш....
2) откажи ги в условия на голям стрес....точно когато си най-смачкан(а) и притиснат(а) от работа, срокове, лични неприятности.....После ставаш значително по-устойчив(а) в доста стресови ситуации....
3) просто го направи....пък квото сабя покаже......без уговорки и страхове.....не утре, а точно сега....Ако не стане от първият път, винаги има и втори.....
Всеки ден без цигари е един истински подарък за теб.....
Успех

Life is only a transient transfection


Тема Re: как да откажа цигарите ?нови [re: iv_2OO3]  
Автор Дидaka ()
Публикувано14.12.03 06:19



Здравей.Преди всичко искам да кажа,че към днешна дата не пуша цигари и не прогнозирам колко дълго ще продължи това.Обаче при всички положения тютюнопушенето е вредно за здравето.Следователно ако си здравомислещ би трябвало да искаш да се отървеш от тази дейност.Моите съвети към теб са следните:
Първо-не подценявай зависимоста (била тя психическа или физическа) в каквато и степен да е тя!
Второ-бори се с нея винаги когато това е по силите или възможностите ти.
Трето-винаги вярвай във това,че можеш стига да искаш...
Четвърто-не прави компромиси със здравето си!
Пето-опитвай се да укрепваш организма си винаги когато имаш възможност...
Шесто-прибягвай до медикаменти тогава,и само тогава когато усещаш,че организмът ти не може да се справи сам.
Това е,дано съветите ми са ти от полза.Успех!

В постоянството е ключът.


Тема Re: как да откажа цигарите ?нови [re: iv_2OO3]  
Автор saroni (enziktopl)
Публикувано18.12.03 01:17



Аз забременях:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ...Шегувам се;)
Просто ти е нужна мотивация и да се примириш, че ще те подгони вълчи глад ...
Спортувай... примерно играй тенис, така ще си го изкараш на топката и ракетата;)

ami...

Редактирано от saroni на 18.12.03 01:18.



Тема Re: как да откажа цигарите ?нови [re: iv_2OO3]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано20.12.03 00:27



Трудно е заради психическата нагласа. Предимно пушачите използват като оправдание думите "не мога да ги откажа", и с това се приключва опита им за отказване. Това датира от много време, и се знае още откакто човек пропуши. Но на практика такава пречка не съществува. Тя е създадена на психическо ниво, и човек вярва в това. Трябва да проумееш, че ако не искаш да пушиш, то няма да ти се случи нищо, и ти просто можеш да не пушиш. Отказването от цигарите не е както при наркотиците, и няма странични ефекти.

Аз ги отказах още през '97-ма година, и нямам никакви трудности, нито пък намерение да пропуша пак. Вредно е, навремето получавах треперене, и понякога световъртеж. Все неща, които могат да бъдат приписани на нередовно хранене, или ниско кръвно... но откакто не пуша нямам и такива странични ефекти. Може би просто моят организъм е по-слаб, и за мен вредата от цигарите е била по-голяма.

Научно е доказано какъв е ефекта от никотина. Той предизвиква по-бързи реакции в мозъка, и сякаш е претоварен. Това в началото на кариерата на пушач предизвиква и приятни усещания поради завишената чувствителност на нервните центрове. Но с течение на времето мозъка на химическа основа "свиква" с повишената активност, и ефекта от никотина намалява. Остава само вредния навик на човека да захапе края на димящата пръчица. Една приятелка казваше, че цигарите са заместител на биберона. Т.е. който не е дорасъл - търси да бозае. ;о) Както и да е. При спиране на дневната доза никотин, мозъка престава да бъде "стимулиран", и е възможно да се получат ефекти като апатия, временно липса на съсредоточеност, и т.н. Аз лично използвах моя случай когато ги отказвах, и най-старателно се наблюдавах, за да разбера какво, и защо, и как по ангелите някой се оправдава че "не мога"... Но не открих нищо. Никакви особени наблюдения, нито гадене, нито глад, нито съм дъвчел дъвки... и най-важното - не броя дните през които не съм пушил.

Да се държи нещо димящо в ръка, и когато между пръстите попадне нещо продълговато, то да бъде захапано за края - е придобит рефлекс. ;о) Нещо като да си работил дълго време в една канцелария, и някой слънчев ден да те преместят в друга канцелария... и когато умислен в нещо вървиш по коридора, без да искаш завиваш и искаш да влезеш в старото си работно гнезденце..... но всяко чудо за три дни... ;о) не се колебай, просто хвърли кутията, прежали 2-та лева дето си дал за тях, и спри!

----------------------------------
помислих, хареса ми, помислих пак...



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.