Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:25 29.06.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Помагат ли?!нови  
Авторпyшaчka (Нерегистриран)
Публикувано30.09.03 05:49



Някои отказвал ли е цигарите с никотинов пластир? Помагат ли? Има ли такова лекарство с което можеш да откажеш цигарите лесно?



Тема Re: Помагат ли?!нови [re: пyшaчka]  
Автор Meчo (пухкава)
Публикувано30.09.03 13:52



всичко е в главата ти и дали пластир или хапчета ще ти помогнат, идва главно от настройката ти.
Мой поzнат пи Табекс и е доста доволен zасега.
Табекс са български и съдържат zаместител на никотина. Съzдават ти усещането zа достатъчно никотин в кръвта, и ако пушиш zаедно с тях, има опастност от тахикардия. Но се преживява. Пие се само 27 дена и после оставаш сам на чистата си мотивация))))))
Успех ти желая

Life is only a transient transfection


Тема Re: Помагат ли?! [re: пyшaчka]  
Автор Algara (непримирима)
Публикувано02.10.03 14:44



Иглотерапия.



Тема Re: Не помагат :-(нови [re: пyшaчka]  
Авторexsmoker (Нерегистриран)
Публикувано03.10.03 16:04



От личен опит знам че не помагат. Пробвах никотинови лепенки и дъвки в продължение на повече от 2 години, но след това винаги се връщах към цигарите. И лепенките и дъвките просто доставят никотин по различен начин, така че докато ги взима човек е все зависим - това значи, че в момента, в който спре, започва да страда от никотинов глад.

Спрях да пуша преди повече от година по един доста прост, но не лесен начин - спираш от раз и отведнъж се лишаваш от никотин. След това около 72 часа страдаш от силен никотинов глад докато се изчисти кръвта от никотин. После става по-лесно, в рамките на първите две седмици целият организъм се изчиства. Номерът е да не се приема никотин под НИКАКВА ФОРМА, т.е. никакви цигари, пури, лули, лепенки, дъвки, бонбонки или каквото и да е.

Важното в началото е да си даваш сметка, че колкото и да ти е тежко, ТОВА Е ВРЕМЕННО . Методът на рязкото отказване, т. нар. "студена пуйка" е с най-големи шансове дългосрочно (с лепенки е под 10%, студена пуйка е 15-30%, с добра информираност стига и над 50%)

Ако знаеш английски горещо препоръчвам сайта www.whyquit.com - пълен е с БЕЗПЛАТНА много добра информация за отказването, за първите 72 часа и 2 седмици. Има и линк към много добра група за взаимопомощ, там може да чете всеки и без да се присъединява, има много добри съвети. Пробвай, на мен ми помогна - не пуша повече от година и да ти кажа, дори утре да кажат, че са измислили безвредни цигари, няма да пропуша

exsmoker



Тема Re: Помагат ли?!нови [re: пyшaчka]  
Автор NobleDeath (TheLord)
Публикувано04.10.03 00:41



Дъвките не стават.
Аз ги спрях с българския Табекс и си признавам ,че без него сигурно нямаше да успея - просто е добър.

Fight until we die


Тема Re: Помагат ли?!нови [re: Meчo]  
Авторtoshe (Нерегистриран)
Публикувано02.11.03 02:34



Abe Me4o navsakude iz kluba iztukvash motivaciata kato osnoven faktor za otkazvaneto. Sushto mislia che e taka. Estestveno. No diavolskoto ne moga da ia nameria za men. Znam che shte zapochna da gi spiram niakoi den v perioda ot 1-2 godinin, no vse si kazvam aide ot dogodina. i az rovih v www.whyquit.com, chetoh statiite, t.e imam informaciata.
Procesa na gradene na tazi motivacia e slojen i si e niakakvo chudo, stechenia ot obstoiatelstva. Postingite na horata v kluba, koito otkazvat pusheneto mi podeisvaha mnogo dobre - napravo si kazah ot utre spiram.
pravil sum predi periodichni opiti za spirane i znam che pak se zapochva. Kazvat "uspelite" - " sled tova ne ti se pushi ". Ama ne e taka. Strahut ot neuspeha mi ubiva cialata motivacia. Kazvam si che niama smisul da gi spiram sega kato podoziram, pochti sum siguren che sled niakolko den maximum pak shte zapochna, za tova haide da otloja za drug put.
Kofti rabota. problema si e moi, no sum siguren che ne sum samo az.
offf , whatever, nevermind



Тема Re: Помагат ли?!нови [re: toshe]  
Автор Meчo (пухкава)
Публикувано02.11.03 18:57



хей, не се страхувай от неуспех...от една грешка обикновено се учи много повече....
Просто сам zа себе си си иzясни zащо искаш да спреш....И когато един ден те обzеме лудото желание да zапалиш...или пък да дръпнеш....си спомни zащо си искал да направиш това....
Едни цигари ли са по-силни от тебе?Не, не са....И ти го zнаеш....Просто си го докажи....
Колкото до мен, това е един от малкото достъпни zа мен начини да си докажа , че все пак се обичам....И ми подейства освежително на самочувствието...
Мотивирай се, амбицирай се, zаинати се....
Ако zнаеш какъв кеф е да не пушиш
Успех

Life is only a transient transfection



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.