Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:11 16.06.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Спрях цигарите!нови  
Автор dodo_dodo (само веднъж)
Публикувано06.09.03 15:33



При първата си бременност си позволявах по 3-4 цигари на ден, казват, че не вредели, а пък стреса от окончателното им спиране бил по-опасен за бебето.
Реших, че това са празни приказки и сега, когато съм бременна отново, спрях напълно пушенето. Страшно ми се пуши, казвам си - е, една цигара няма да навреди.
Но лошото е, че нямам граници, по-лесно ми е въобще да не паля. Но запаля ли една и край.
Така, че стискайте ми палци, моля ви! Трябва да устоя на изкушението каквото ще да става!

Едно е да говориш много, друго е да кажеш нещо.


Тема Re: Спрях цигарите!нови [re: dodo_dodo]  
Автор mireto:) (истинска)
Публикувано06.09.03 16:23



успех и стискам палци :)


Когато е достатъчно тъмно, можеш да видиш звездите...

Тема Re: Спрях цигарите!нови [re: dodo_dodo]  
Авторtedy_g (Нерегистриран)
Публикувано08.09.03 15:09



И ти ли си на принципа "Без една мога, с една не мога".
Поздравявам те за смелото решение, заслужава си, а и поводът е великолепен.



Тема Re: Спрях цигарите!нови [re: tedy_g]  
Автор dodo_dodo (само веднъж)
Публикувано08.09.03 15:52



Абсолютно! Много по-лесно ми е въобще да не пуша, но запаля ли една - няма спирка вече.
Та така.....
Дано устискам, засега се държа. Прави ми впечатление обаче, че всичко е в главата. След като си казах безусловно, че не бива да пуша, не е редно, след като не умея да се контролирам - вече не мисля за цигари и не ми се пуши въобще. Замисля ли се обаче, почнат ли да ми се прокрадват разни еретични мисли като - абе една сега няма да навреди - и веднага ми се допушва идиотски! Та това е....

Едно е да говориш много, друго е да кажеш нещо.


Тема Re: Спрях цигарите!нови [re: dodo_dodo]  
Автор tedy_g (упорита)
Публикувано08.09.03 16:45



А ти сега за първи път ги отказваш, така ли?
Искам да кажа, че не си мисли за "само една", в първите дни е по-трудно, после желанието отминава за няколко минути. Идеята е да устоиш тези няколко минути. Кой ден ти е? На мен ми бях трудни първите 2-3 седмици.



Когато има желание, има и начин!


Тема Re: Спрях цигарите!нови [re: tedy_g]  
Автор dodo_dodo (само веднъж)
Публикувано08.09.03 20:31



Не, не ги отказвам за пръв път
Преди 7 години ги бях отказала за няколко месеца покрай цигарената криза, натрових се с някакъв измислен Кентон и не ми се помирисваше цигара сума ти време.
Преди година и половина като родих, ги спрях напълно за близо два месеца докато кърмех. Знаех, че е категорично немислимо да пуша по време на кърмене и не съм си правила илюзии никакви. И понеже ситуацията беше безусловна, не ми и минаваше през ум...
Иначе днес ми е 4ти ден без цигара. Мъжа ми пафка като комин около мен и страшно ми се допушва като го гледам.

Едно е да говориш много, друго е да кажеш нещо.


Тема Re: Спрях цигарите!нови [re: dodo_dodo]  
Автор tedy_g (упорита)
Публикувано09.09.03 10:10



Да-а-а, това с пушещия мъж наоколо не е хубаво. Моят мъж спря да пуши преди мен и аз като спрях нямах дразнител. Щом не ти е за пръв път, значи няма какво да ти обяснявам. Ти си знаеш етапите, пък и мотивацията е много силна при теб в момента. Със сигурност ще устискаш, просто не си струва да палиш. Стискам ти палци да успееш да ги спреш завинаги.



Когато има желание, има и начин!


Тема Re: Спрях цигарите!нови [re: dodo_dodo]  
Автор sylvi (мълчалива)
Публикувано17.09.03 17:08



Браво на теб!Поздравления за силната воля дано се справиш окончателно с цигаритеИ недей да палиш за нищо на света-аз направих тази грешка и сега пак си пушаСтискам ти палци да успеешпък и поводът си го бива

И аз мисля пак за отказване,дано да устоя този пътама като и мъжът ми пуши около мен не знам как ще стане



Тема И аз!нови [re: dodo_dodo]  
Автор _semiramida_ ()
Публикувано23.09.03 14:31



Много се радвам,че си се амбицирала така.
И аз от 23 дни не пуша и се чувствам отлично. Не се изкушавай,всичко ще мине.

Istinata ponjakoga e tolkova prosta,che ne vjarvat v neja.


Тема Re: Спрях цигарите!нови [re: dodo_dodo]  
Автор SZA (бъдеща мама)
Публикувано24.09.03 16:45



Откакто се записах в клуба, все се чудя как да го повдигна този въпрос със цигарите, без да изглеждам като най-лошата бъдеща майка на света Аз също съм пушачка и изобщо не мога да ги спра - е, откакто разбрах, че съм бременна, ги намалих драстично, но въпреки това ми е ужасно трудно да спра да пуша. Докторът не ми каза да ги спирам, само каза да ги огранича ако мога до 3-5 цигари на ден, но аз под 6-7 не мога да падна :( Знам, че би трябвало да имам голяма мотивация, но още във 2-ри месец някак не осъзнавам, че нося живот в себе си и не мога да я достигна тая пуста мотивация. Не знам какво да направя, споделете опит Искам да ги откажа, ако го направя веднъж, никога няча да пропуша отново.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.