Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:39 28.09.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема акупунктуранови  
АвторXH (Нерегистриран)
Публикувано23.08.03 18:25



някой пробвал ли е за да откаже цигарите?

при това да е пушач от десетилетия?



Тема Re: акупунктуранови [re: XH]  
Автор Velocity (try everything)
Публикувано24.08.03 11:38



Да, аз пробвах и акупунктура и хипнози и то в Англия - преди години. И двете неща не ми помогнаха. При акупунктурата ми сложиха едно железце зад ухото - да го въртя когато ми се допуши. Ми...

Срещала съм хора дето казват. че акупунктура им е помогнала... на за мен най-важното е самата аз да съм се навила 100% да ги откажа... не пуша от почти 2 месеца... без никакви помощи от такива неща... но ми помага тук да си говоря с други хора дето минават през същите изпитания като моите... Хайде, успех и на теб...



Тема Re: акупунктура [re: Velocity]  
АвторXH (Нерегистриран)
Публикувано24.08.03 14:07



кое те нави на 100%?
/ако не е много лично, разбира се/



Тема Re: акупунктуранови [re: XH]  
Автор Velocity (try everything)
Публикувано26.08.03 10:28



Ами, да ти кажа какво ме нави най-вече беше постепенно осъсзнаване на как пристрастяването към никотин промива акъла... мисли като 'само още една', или 'ще ги откажа някой ден'... са примери, но има и сума си други дето са по като отношение отколкото 'мисли'. Например, свикваш постепенно да си във все по-лоша физическа форма (толкова много енергия губим без да си признаваме или осъзнаваме като пушим). Примиряваш се, с това че сутрин се будиш с задръстени гърди, или че се качваш до 3-я етаж по-бавно от баба...

Та ми стана ясно, че пристрастяване - даже към цигари, (а нещо по засягащо съзнанието - алкохол, дрога), поддържа и произвежда у човек една такава психика на все едно че си мухльо, жерва в живота (!)... струва ти се, че не можеш без цигари, че ти трябва нещо друго - извън теб самия за да съществуваш...

Та като почнах да имам такива мисли - един нямаше вече накъде да шавам и с какво да се залъгвам и се навих 100%... помогна ми и една книга на Алън Картър.... има я на Български...ако я откриеш ти я препоръчвам... заглавието не се сещам точно - но е за отказване на цигари

Хайде, дано скоро намериш начин да МИСЛИШ без мъгла от дим на цигари!



Тема Re: акупунктуранови [re: Velocity]  
АвторXH (Нерегистриран)
Публикувано27.08.03 17:34



мерси:)

проблемът е, че нищо ми няма на физическата форма поне видимо и осезаемо, а иначе ми е толкова приятно да пуша...:)

искам просто да ми стане неприятно:) - може би все пак акупункура или хипноза са подходящи:)



Тема Re: акупунктуранови [re: XH]  
Автор beasty boy (cod123)
Публикувано01.09.03 14:42



xmm sega si ok no sled vreme????? az sum pu6a4 ot 3 godini i sum s slab duh taka da se kaje ta polovin godina si kazvam 4e 6e gi otkazvam no taka ili ina4e tova ne stava6e ,no sega ve4e 25 dena ne pu6a no kogato sedna do pu6a4i mi e tersene ,az li4no iskam da gi spra samo zaradi fakta 4e stava6 zavisim ,i ako si nqkude si, i ti svur6at cigarite stava lo6o ,vijdal sum kak maka mi e poludqvala sled kato ne e pu6ila 24h ,napravo se upla6ih ,prosto ne iskam da stana i az takuv prosto edno trqbva da se znae spre6 li gi ne pali otnovo tva e

kompresiram 4alga v techno format


Тема Re: акупунктуранови [re: Velocity]  
Автор NobleDeath (TheLord)
Публикувано04.09.03 05:09



"Та ми стана ясно, че пристрастяване - даже към цигари, (а нещо по засягащо съзнанието - алкохол, дрога), "

Wsichki ste narkomani da wi uspokoq :))
Sorry nemoga da se styrpq.Tolkowa li ne razbrahte ,che i cigarite sa droga i alkohola e droga. Ama naistina! Twa ,che sa legalni nishto ne oznachawa. Oznachawa samo ,che sa stanali tolkowa masowi i razprostraneni ,che nemogat da se zabranqt . Imalo e opiti za zabrana na alkohola (napr. suhiq rejim , Han Krum) ,kafeto (nqkyw turski sultan), marihuanta (anglichanite pri kolonizaciqta na indiq sa se opitali da zabranqt marihuanata za da mogat da nalojat swoeto uiski) ,no wsichki te sa bezuspeshni! Zatowa pyk se prawqt mnogo mnogo $ :) .

Като procheta wyw westnika "alkohol i narkotici " mi idwa da powyrna ot newejestwoto ili pyk "opasnata droga" kato stawa wypros za trewa.

Narichat Opasna droga neshto koeto NE poznawat , neshto koeto ne iskat da poznawat. Neshto syzdadeno ot boga , neshto po-bezobidno i bezwredno (kakto i za indiwida i organizma mu taka i za obshtestwoto w koeto jiwee) ot alkohola i cigarite.
Za smetka na towa neadekwatniq zakon ne prawi razlika mejdu marihuana i heroin i syotwetno nakazaniqta sa ednakwi !?! A te dwete nqmat ama nqmat nishto obshto. Towa go nqma naistina nikyde po sweta.

Awe mamata si ebalo.

Dano ste me razbrali prawilno.

Fight until we die


Тема Re: акупунктуранови [re: XH]  
Автор Algara (непримирима)
Публикувано02.10.03 14:42



Да, аз. Ефектът беше доста поразителен за мен. Аз си признавах, че без помощ не мога да ги откажа. Десетина иглички на ухото за около 6-7 сеанса /при всеки е различно, но горе-долу толкова сеанси са необходими/. Зорът е, докато се изчистиш за около 10-ина дни - нервен си, не можеш да се съсредоточиш, но иглотерапията помага много да се преодолее този момент. Трябва и наистина да си решил, че искаш да ги откажеш. Преди 2 години отново с иглотерапия ги отказах, 10 дни след това бях на купон и не можех да повярвам, че стоя на масата без цигара в ръка, че това не ми липсва и че дори това, че другите пушат, не ме дразни. Само че след 3 месеца толкова бях ядосана в работата си, ама толкова, че запалих една, след няколко дни още една и постепенно се връщаш до старото положение, макар че оттогава почнах да пуша по-слаби цигари. Сега повече от 4 месеца не пуша, няколко пъти ме ядосваха, но не запалих и дори вече не се изкушавам. Първите месеци се изкушавах, но много ми помогна един приятел - той каза, че желанието е само за 3-4 секунди и важното е тогава да го преодолееш. А игличките действат на мозъчните центрове, свързани с удоволствието, по подобен начин лекуват и наркомани. Така че моят съвет е:непременно пробвай. И ако не успееш от първия път, пробвай пак.
А, и още нещо: първият път качих над 10 килограма, като спрях, и това доста ме демотивира. Но сега взех мерки, макар и не чак толкова сериозни, пия само чай за отслабване, и е добре. Ако искаш да питаш нещо, питай.



Тема za Algaraнови [re: Algara]  
Авторdimna ravesa (Нерегистриран)
Публикувано07.10.03 14:43



Интересувам се кой и каде провежда лечение за отказване на цигари с акупунктура. Колко ще ми струва и колко е надежден метода... и има ли значение от колко години пушиш?



Тема Re: акупунктуранови [re: XH]  
Автор Velocity (try everything)
Публикувано07.10.03 23:29



О, да аз!

Сложиха ми едни пирочета (такова нещо) на ушите отзад и значи всеки път като ми се допушело само да ги така пипвам трябвало....Абе, акопунтурата ми хареса - отпискващо токова... но не ми помогна с отказването на пушенето... и на хипнотизиране ходих и то не помогна...

Отказах ги накрая БЕЗ никакви помощи, а да пушех цели 26 години и по много ... не ми се сеща сега.

Но аз съм срещала хора дето се кълнат, че акупунктура или хипноза им е помогнала... пробвай - няма да ти навреди и да не ти помогне... но аз за мен си знам че само аз мога да откажа (или не) пушенето.






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.