Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:01 22.06.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Втора вълна гадости...нови  
Автор Velocity (try everything)
Публикувано30.07.03 10:03



Значи, не знам що е то....
Вече един месец (30 дни) от както спрях да пуша. Беше ме много трудно първите 2 седмици, но после май малко ми се разкара...

Пиша ви сега защото последните 3 дни ми е много трудно от време на време - все едно че вчера съм ги спряла! Даже сънувах, че изпуших цели 9 цигари (а една беше останала в кутията! За изкушение???). Много се зарадвах сутринта като се усетих, че е било само сън!

Уж никотина е вече извън кръвта ми, но чат-пат изпитвам много силно физическо чуство такова на копнеж за цигара/никотин. Освем това малко почнах до кашлям и ми тежи на гърдите...

Има ли някои опит от подобни втора вълна симпотоми след отказване....
За колко време тялото се прочиства от никотин?
Хайде, тези с по-големия опит пишете .....ще съм бгагодарна



Тема Re: Втора вълна гадости... [re: Velocity]  
Автор tedy_g (упорита)
Публикувано30.07.03 11:06



Ти много хубаво го казваш, втора вълна, аз се чудех миналата година какво става, уж всичко беше ОК, след 3-тата седмица не ми се пушеше толкова, пък после като се започна и ужас. Има вероятно такива етапи, всеки минава през тях, кой по-рано, кой по-късно. Искам само да ти кажа, че като започнеш да кашляш и да изкарваш разни гадости от белия си дроб, ама такива, че ум да ти зайде, тогава ще си благодарна на себе си, че си спряла. Честно, не знаех, че е възможно такова нещо да ми седи в дроба и то толкова много и толкова черно. Аз бързо се изчистих и вече не помня от кога не съм кашляла. Мъжът ми обаче, вече повече от година кашля като замаян и се чисти. Представям си какво е при него, хем той спря преди мен, но пушеше по 2 кутии и кусур. Така, че изобщо да не ти минава през акъла да палиш, сънувай си цигарките (аз също ги сънувам, интересно като че всички през едно и също минаваме, имам колежка, която не пуши 6 години и ги сънува и й се пуши), кашляй си на воля, всичко ще мине и винаги ще имаш едно чуство на задоволство от себе си, че си се справила.



Когато има желание, има и начин!


Тема Re: Втора вълна гадости...нови [re: Velocity]  
Автор Absolutna (ядосан)
Публикувано30.07.03 14:48



E sega veche me uplashihte - kakvo kashljane be hora!!!
Kakva vtora valna !!! Az vtori pat prez ONOVA ne minavam! Ebala sum mu ...... ! kak vtori pat ! Iskam bez men;)
Az sum ot 'bez opita' kakto znaesh - ama da se izkaja iskah;)
Pri men njama za sega VTORA VALNA...pushi si mi se postojanno....ama ne kashljam, az i kato pusheh nikoga ne sum kashljala.
Moje li da mi se razmine taja rabota na mene?:)



Тема Re: Втора вълна гадости...нови [re: Velocity]  
Автор siberian (issorartuyok)
Публикувано30.07.03 23:42



Заради тази "втора вълна" не мога още съвсм да се кандардисам да ги спра втори път...
мен ме съсипваха сънищата - нощем пушех по кутия, една от една ги палех. сутрин се събуждах разбита. пушеше ми се през всичките 9 месеца на бемеността - не ми ставаше лошо от дим, но ми прилошаваше от липсата на никотин в тялото ми. усещах (до към края на 3 месец от спирането) как крайниците ми изтръпват и ако не запаля ще припадна... в тези МНОГО тежки моменти се наливах със сок, ама някакъв сладък (праскова, кайсия) или друго сладко нещо просто да затъпя липсата на никотин...
каквото и да правиш НЕ ПАЛИ!!! от първото дръпване ще ти стане кофти във вече вечно свежата ти уста, с второто ще ти се замая главата, при третото ще ти пресъхне устата и ще ти загорчи и ще я загасиш.
май Absolutna (МЕРСИ!) ми даде последния тласък дето ми трябваше и от 1-ви август съм със вас :) Хем ще си тествам волята същата вечер сме на купон на най-добрият ми приятел...



Тема Re: Втора вълна гадости...нови [re: siberian]  
Автор Absolutna (ядосан)
Публикувано31.07.03 11:17



SUPER;) radvam se da chuja....chestito!
samo taja rabota s kupona...........lele - purvija den oshte - mislish li che shte izdurjish?i alkoholche kato piinesh....tva shte e jivo pechene na shish....



Тема Re: Втора вълна гадости...нови [re: Velocity]  
Автор Velocity (try everything)
Публикувано01.08.03 10:52



Благодаря ви хора дето писахте....Подкрепата ви ми е много добре дошла.
Ето днес 'вълната' се е по-отдръпнала и отново се чуствам по-силна да се спрявям със свикването на живот без тютюн.... Успех и на вас!!!!





Тема Re: Втора вълна гадости...нови [re: Velocity]  
Автор Myминтpoл (Розовичък)
Публикувано08.08.03 03:52



Ако си пушила достатръчно дълго никотин може да се види по дробовете ти дори и след 3-4 години непушене .
Аз не пуша от близо 5 години и много отдавна не ми се е случило да ми се припуши за повече от 3 секунди - точно колкото да осъзная че ми се е припушило, да го регистрирам като абсурден факт в съзнанието ми и да забравя за него :).
Доколкото помня обаче първата година имах няколко кризисни периода в които желанието да пафкам ме торзмосеше доста силно, но с времето човек свиква с това и се научава как да го контролира. Най-важното е да не мислиш за цигари и да спреш да броиш дни,часове, минути и откога не си пушил. Колкото по-малко мислиш за пушене и цигари, отлкова по-лесно ще ти бъде.
Както се казва take it one step at a time.

Random Alcoholic Thought:
There are 24 hours in a day and 24 beers in a case. Coincidence??


Тема Re: Втора вълна гадости...нови [re: Myминтpoл]  
Автор Velocity (try everything)
Публикувано08.08.03 19:18



А, знаех си аз че никотина не е излязъл от тялото ми! Усещах го, а имах информация че трябва да го няма!

Благодаря ти за отговора ...Мисля, че броенето е до време....

А иначе, no coincidence about the beer.
It means, you have to drink a beer an hour, yah?!



Тема Ти вече си победила, дръж се!!!нови [re: Velocity]  
АвторБaтeтo (Нерегистриран)
Публикувано08.08.03 22:24



Най-трудния е първия месец. Вълни невълни, оттук натам става все по-лесно, уверявам те. Аз не пуша от 2 години. Въобще не се и сещам, а съм ги дърпал цели 25 години. Отново повтарям-не се и сещам за цигари, все едно не съм пушил никога. Научих се отново да пия алкохол или кафе без цигара. И двете неща са възможни и пет пъти по-сладки без тия димки. Остави приказките, че ще ти се пуши винаги-не е вярно. Така разправят някои, които искат да са герои и да са интересни. Ти си на милиметър от много голяма и важна лична победа. Ти заслужаваш да живееш по-добре и ще го постигнеш. Ще се гордееш със себе си. Като допълнителни бонуси-ще се чувстваш добре и ще си здрава. Направи си този подарък. Стискам ти палци. Успех!



Тема Re: Втора вълна гадости...нови [re: Velocity]  
Автор NobleDeath (TheLord)
Публикувано09.08.03 03:12



А сега кажете такъв лош наркотик като никотина трябва ли да е легален и да се продава от държавата ?
Ще си позволя да се цитирам :
"Успокоявай се от това ,че в течение на времето ще ти се пуши все по-малко и по-малко и по-малко ... То си е така де
Един импулс ,че искаш да пушиш ще се появява с години - трябва всеки път да го побеждаваш, да забравяш. Той ще се поява през все по-големи периоди и по-големи."

А между другото никотин няма в организма 72 часа след последното друсане.

Fight until we die



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.