Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:21 23.06.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Помощ! Цигаринови  
Автор Чeтa (с ударение на е)
Публикувано25.07.03 15:51



Преди 11 месеца забременях. Моментално отказах цигарите, не само заради здравето на детето, а и защото започнаха да ми миришат отвратително. Именно заради последния факт стана толкова лесно май. Бебчо се появи май месец. Всичко беше чудесно до преди няколко седмици, когато изпуших 1 цигара, после още една...
Моля ви, не ме пребивайте с камъни!
Проблемът ми е, освен слабата воля е и пушенето на съпругът ми. Докато бях бременна, не можах да го накарам да откаже цигарите и той продължава да пуши. В момента толкова много ме изкушава, че понякога си крада от неговите цигари.
Не искам да пропушвам пак!
Търся морална подкрепа!
Помогнете ми!



Teзи които не умеят, критикуват

Тема Четааанови [re: Чeтa]  
Автор Cygnus (black hole)
Публикувано25.07.03 21:08



Махай ги тези цигари - особено ако кърмиш е недопустимо!
А и дрехите ти се вмирисват на гадост, макар че не усещаш, но бебко усеща - толкова е мъничък. Ама хем знаеш колко е чисто и леко без цигари ... и пак. Много сме загубени понякога. Сестра ми и тя - веднага след 6 месеца отби малкия и веднага се хвана за гадната цигара - първата и работа!
Спирай ги докато е време, и заради бебчо и заради теб самата! Нали не ми се сърдиш, че ти се накарах - то за хубаво.
Аз не пуша от почти два месеца след 12 години стаж и да не казвам голяма дума ама смятам това да е краят на цигарите ..



Тема Re: Четааанови [re: Cygnus]  
Авторпoтъpпeвшa (Нерегистриран)
Публикувано25.07.03 23:14



нямаш представа колко е трудно:((
но аз се надявам след подобна ситуация да не се предам, още повече има добра мотивация

Чета, дерзай миличка



Тема Re: Помощ! Цигаринови [re: Чeтa]  
Автор Akнoбyб (Тобух №1)
Публикувано26.07.03 00:33



запали си една , нема да се свърши света я



Тема Re: Четааанови [re: Cygnus]  
Автор Чeтa (с ударение на е)
Публикувано27.07.03 10:36



За съжаление не кърмя (поради не зависещи от мен обстоятелства), обаче имаш право - без цигари е много по-чисто.
Май трябва да си стъпя на врата



Teзи които не умеят, критикуват

Тема Re: Четааанови [re: Чeтa]  
Автор Akнoбyб (Тобух №1)
Публикувано28.07.03 01:53



не кърмиш поради липса на достатъчно никотин в белия дроп!
вземи се в ръце бе



Тема другия вариант - 21 години по-късно... [re: Чeтa]  
Автор Velocity (try everything)
Публикувано28.07.03 11:06



Скъпа Чета,

и аз бях като теб. Спрях да пуша докато бях бремена и като дойде бебето лека полека пак си пропуших. Хич не ми беше минавалото през главата, че това 'започване' ще ме обрече на десетилетия робство на тютюн.... Сега бебето ми е девойка на цели 21 години и аз ЧАК сега успях да откажа плевела!

Та имаш и ти такъв вариант като възможност... бебчето ти може да стане цял мъж (момченце ли е?) докато ти ги спереш ако почнеш сега...


не искам да те плаша - просто ти казвам истината...Ако пропушиш ноне не се залъгвай както аз правех че 'скоро ще ги спра пак'....



Тема Re: Помощ! Цигаринови [re: Чeтa]  
Автор tedy_g (упорита)
Публикувано28.07.03 13:46



Недей да ги започваш пак, само това е спасението ти. Ако ти се пуши много, изчакай няколко минути, толкова трае цялото желание. Недей да палиш. Така ще е известно време, после изобщо няма да се сещаш по цели дни. Мисли и за бебето. Имам една колежка, която за 24ч спря да пуши пред очите ни, само защото сина й каза един ден "ти, мамо не искаш много дълго да си с мен и затова пушиш, нали?", тези думи я отказаха завинаги. Нали не искаш нещо подобно да чуеш някой ден. Хайде успех!



Когато има желание, има и начин!


Тема Re: Четааанови [re: Akнoбyб]  
Автор Чeтa (с ударение на е)
Публикувано29.07.03 15:53



КАКВО!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?


Teзи които не умеят, критикуват

Тема Re: Помощ! Цигаринови [re: Чeтa]  
Автор siberian (issorartuyok)
Публикувано30.07.03 00:04



сина ми е на 3 месеца и половина...
когато кърмата не дойде и продължи да не идва - към 20 ден след раждането запалих първата си цигара насила "ей-така"

върнах се в началото - когато пушех яко, не чак 2 кутии но... кутия
мразя се не мога да се понасям - няма да ти казвам каво количество тик-так унищожавам преди да ида при малкия човек
мечтая да ги спра но ми прилошава че пак ще трябва да мина през онези месеци на сънища, притреперване и виене на свят ако не запаля... усещах липсата на никотин!!!честно казано наистина спря да ми се пуши ужасно в деня като родих

не почвай пак - не повтаряй моята грешка - ще се мразиш :(




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.