Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:54 02.07.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Какво правите като ви се пуши?нови  
Авторcool_alyn (Нерегистриран)
Публикувано26.07.03 18:33



Съвсем неочаквано и за мен реших да не пуша и 10-ти ден държа фронта
Ама след като съм пушил над кутия на ден и сега постоянно навика си ме вика
Когато съм извън офиса все намирам начин да правя нещо и е ок
Ама в офиса като се изнервя на нещо и си ми е просто тотална мъка - припушва ми се мигновено...

а - и още нещо - някой чуствал ли е някаква форма на депресия - на чисто физическо ниво едва ли не - и как го е преодолявал???

Миро



Тема Re: Какво правите като ви се пуши?нови [re: cool_alyn]  
Автор Velocity (try everything)
Публикувано26.07.03 21:39



Добре питаш за депресията защото и при мен май има нещо такова. Аз не пуша 26 дни, и преди ден-два ми мина през има, че може би от спирането на цигарите няма, няма па ми стане криво и ми се доревава и то за вряло-некипело. А може пък цигарите да са 'замъглявали' такива тъжни/ депресиращи чуства дето са си били в мене и сега и преди ... а не тия чуства да са нови и причинени от отказването... Не знам, но така или иначе няма да си променя решението да не пуша...

А като ми се допуши ... и на мен като при теб когато съм стрестната... ами ям дъвки, ментови бомбони, душам дълбоко няколко пъти... А и тичам но час, час и полувина почти всеки ден ... забелязвам че след тичане хич не ми се допушва за много време... също ям люто ... даже съм смучала лимони... с лимон в уста май на никои не му се пуши!

Не пали цигара, дръж фронта... на всички май ни е кофти горе-долу по едни и същи начини... и щом други са ги спрели значи и ние можем... Успех,



Тема Re: Какво правите като ви се пуши?нови [re: cool_alyn]  
Автор Meчo (пухкава)
Публикувано27.07.03 16:13



при мен нещата са малко по-различни....
Непушенето ми носи някакво странно спокойствие....Времето едвам се влачи и имам време за всичко, което не ми се е случвало миналите 2 години.....
Само вечер ми е страшно пушещо....Ям семки....Вече езика ме боли)))))

Life is only a transient transfection


Тема Re: Какво правите като ви се пуши?нови [re: Velocity]  
Автор Absolutna (ядосан)
Публикувано27.07.03 18:10



Pri men neshtata sa tochno kato pri teb, Velocity.
No az si gi priemam suvsem spokoino tiq neshta i kat mi se reve-kvo- reva si.Tochno vchera razpravjah na edin prijatel che sum njakva takava stranna v mozuka naposleduk i kato gledam mai e shtoto sprjah cigarite. Vse edno se razdelih s dulgogodishno gadje ;) Lipsva mi, no puk i znam che mu e doshlo vremeto i shtom taka sum reshila predi mesec znachi taka trjabva;)
imam gotovnost oshte duuuulgo guuuulgo vreme da produljava otkazvaneto mi....
uspeh;)



Тема Re: Какво правите като ви се пуши?нови [re: Absolutna]  
Авторcool_alyn (Нерегистриран)
Публикувано27.07.03 18:31



Това добре - но какво правите ако сте на работа, изнервени сте и ви се пуши - не можеш ей-така просто да излезеш от офиса и се поразходиш малко - поне при мен е така...???



Тема Re: Какво правите като ви се пуши?нови [re: Meчo]  
Авторcool_alyn (Нерегистриран)
Публикувано27.07.03 18:34



Мдаа - явно при теб нещата са коренно противоположни
Аз пък вечер мога да правя какво ли не - да излизам наляво надясно, чета книги гледам Т.В и т.н

ама през деня като съм в офиса и ми стане нервно нещо и това е първото нещо за което се сещам,....:(((((((



Тема Re: Какво правите като ви се пуши?нови [re: cool_alyn]  
Автор Absolutna (ядосан)
Публикувано27.07.03 19:53



Da, razbiram te i pri men e taka. Purvoto, za koeto se se6tam e i pri hubavi i loshi momenti, a i razhodkite kato cjalo ne mi pomagat mnogo-prosto mi se pushi i tova e! Pod tova, che priemam neshtata spokoino, imam predvid, che ne se urvam da 'pravja neshto' . ok, gadno mi e, pushi mi se -razja vsichki - iskam si cigarka, no ne bjagam ot taja misal ami prosto si kazva i kvo ot tva? gadno e i kvo ot tva sja?neka si e gadno az kakvo da napravja...i tva e. tochno tarpenie mai mu se vika... chestno ti kazvam, che sushtoto izpitvam i kogato n i se prijade neshto konkretno koeto obojavam.... i ako vidja njakoi da jade naprimer a az da njamam pari leleeeeeee. Sushtoto e! A pri teb?
Istina e, che taja rabota s hapvaneto ne e po cjal den i vseki den(kakto e s cigarite);)no razbiram, che s vremeto po-rjadko sha se izmachvam taka. Kaji - kogato ti se sluchi tova s jadene obache tochno sega njamash pari ili si se izrinal bez da znaesh ot kakvo ili jena ti e sgotvila neshto vkashti i te chaka za jadene i ti ne mojesh da otidesh veche natupkan....ili znam li neshto te spira da si vzemesh tova, koeto iskash...kaji mi togava kakvo pravish? izpsuvash dva pati na um, preglashtash i jivotat produljava.....nali?
znachi - kratuk otgovor na vaprosa ti - ne go mislja tolkova-priemam go za dadenost, che sja mi e krivo shtoto mi se pushi i tochka.



Тема Re: Какво правите като ви се пуши? [re: cool_alyn]  
Автор Caesar (минаващ)
Публикувано28.07.03 00:23



Тежко е братя.Аз пуших близо 12 години.Накрая ги докарвах до две и половина кутии на ден.Отказах ги като на майтап на Нова година.Не пуша вече 7 месеца.За мен това е голямо постижение.Отначало(разбирайте месец и половина)направо бях станал психопат,бях толкова емоционално лабилен,че кипвах от най-малкото нещо.Физически прояви на зависимост - не съм имал.При мен най-големия проблем беше,че жена ми продължи да пуши в къщи(това не ви го пожелавам).В работата проблеми не съм имал.Много обичах да седна на кафе с колеги,аз съм голям почитател на кафето.Приказките,че кафе без цигара не било кафе са пълни глупости.
Мисля,че окончателно се освободих от зависимостта в края на 4 месец.После ми се е допушвало най-много два-три пъти,но импулса беше много слаб.Приказките,че цигарите успокояват,също не са верни.През времето докато ги отказвах имах много сериозни здравословни проблеми с баща ми...изобщо не съм се сещал за цигарите.Сега както се досещате,съм техен най-голям враг.Като се сетя колко цигари съм изпушил - ми идва да се ритна отзад:)))
Разказах ви всичко това не за да се правя на велик,а просто защото искам да помогна.Повярвайте...каквото и да ви струва отказването на цигарите....ЗАСЛУЖАВА СИ!

Успех!!!!

...The Truth Is Out There...


Тема Re: Какво правите като ви се пуши?нови [re: cool_alyn]  
Автор Velocity (try everything)
Публикувано28.07.03 10:49



И на мен ми кипва от време на време .... просто иде ми да подвикна, иде ми да ритна нещо (добре че котките ми не са тука!).... Но си мисля като Абслутната горе казва, в края на крайщата няма какво 'да се прави' за да ми мине напълно - освен за сега да се понасят тия чуства, да се живее с тях... докато намалят и един ден изчезнат....



Тема Re: Какво правите като ви се пуши?нови [re: Absolutna]  
Автор Velocity (try everything)
Публикувано28.07.03 10:54



Много добре описваш отказването като подобно на,' все edno se razdelih s dulgogodishno gadje'.... Благодаря ти ... и успех на теб също




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.