Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:36 05.06.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Помагат ли медикаментите?  
АвторГoлямa пyшaчka (Нерегистриран)
Публикувано12.06.03 13:09



Искам да откажа цигарите. Знам, че без воля и усилие няма да стане.

Тъй като ежедневието ми е страшно напрегнато, стресово и изтощително, се страхувам, че нервите ми няма да издържат или може би ще напълнея. За това реших да си помогна с някакви медикаменти, шпрей или нещо подобно. Оказа се, че в момента на пазара се предлагат различни продукти, но не мога да се ориентирам и да се спра на нещо конкретно.

Ето защо, Ви моля да ме посъветвате и насочите към нещо, което вие лично сте използвали и сте видяли резултатите. Цената не е от толкова голямо значение, но не ми се иска да се тровя, ако няма да има голям ефект.

Благодаря Ви предварително!



Тема медикаментите за какво?нови [re: Гoлямa пyшaчka]  
Автор Velocity (try everything)
Публикувано13.06.03 19:46



за отказване на цигарите ли, или против напълняване?
За вторите не знам нищо, но общовзето, (не баш обосновано на факти), имам отрицателно мнение... Хапчета дето потискат апетита ми се виждатмного нестествени...
За отказване има различни дъвки с никотин (или лепенки) - а и едни нови хапчета сега, Zyban, от които уж не ти се пушело. Не знам колко от тези са на пазара в Б-я ... може би всички. Дъвки, лепенки си мисля, че не са кои знае от каква помощ и на мен хич не ми се ще да инжектирам в организма си никотин по съвсем нов начин. Веднъж, преди години, си бях купила лепенка - само ми стана лошо от нея. А за Zyban, не знам. Скъпи са, (около $3 за хапче, четох по интернета). Аз съм се снабдила с тях, (тук дето съм ти ги дава доктора по-ефтино), но още не съм ги почнала. Малко ме е страх да ти кажа, четох за всякакви странични ефекти.... Та, ако за това питаше - това знам горе-долу....



Тема оставете ги тези медикаментинови [re: Гoлямa пyшaчka]  
Автор Cygnus (black hole)
Публикувано14.06.03 07:23



сега е лято има плодове и зеленчуци, можете да си правите чай и сокове и вместо да ядете да се наливате с тях и да се тъпчете с плодове, таратор, салати. От тях няма как да се напълнее колкото и да се поеме. А също и да се пие вода. Като ти се пропуши - изяж един плод, следващия път - пий вода, после - направи си чай. Ако пак ти се пропуши - направи една тренировка и като се задъхаш последното нещо ,което ще ти се прави ще е цигара или пък си вземи един душ, или пък сам измисли нещо приятно - всеки си има свои любими занимания. Откакто ги спрях не съм преяждала, защото тогава наистина ми се допушва зверски. Не трябва да става тежко на стомаха. Важна е психическата настройка и мотивацията, още един ден да мине без цигари, вече колко много дни не пуша, а когато усетите промяната със себе си, няма да има нужда от заместители. Важна е и подкрепата на хората около вас. Ако я няма е по-трудно, но в никакъв случай не е невъзможно.



Тема Re: Помагат ли медикаментите?нови [re: Гoлямa пyшaчka]  
Авторvp (Нерегистриран)
Публикувано14.06.03 10:27



Медикаментите едва ли ще ти помогнот.Обяви на всеослушание,че отказваш цигарите.Кажи го на хора на които държиш и са по-често около теб.Така ще ти бъде крайно неудобно да запалиш пред тях.



Тема Не :-)нови [re: Гoлямa пyшaчka]  
Авторexsmoker (Нерегистриран)
Публикувано17.06.03 12:46



Не помагат ама никак. Имам личен опит с използването на никотинови лепенки и дъвки и само си загубих времето и парите преди няколко години, защото принципът е грешен. Няма значение по какъв начин си доставяш никотини на организма, дали с цигари, пури, лепенки, дъвки, бонбони или инжекции - докато се приема никотин под каквато и да е било форма, зависимостта е активна.

Zyban е анти-депресант доколкото знам, но се използва за намаляване на страничните ефекти при отказване (нервност и тн.) Доколкото знам обаче той самият има страшно много странични ефекти някои от които доста страшно звучащи така че не съм сигурна дали има смисъл да се използва.

Аз лично ги отказах по метода "студена пуйка", от раз и наведнъж и повярвай ми, възможно е Иначе и аз преди бях голяма пушачка, повече от кутия на ден в продължение на 18 години Прочети какво пише cygnus, и тя ги отказва успешно, така че наистина е възможно. Ако знаеш английски, погледни сайта www.whyquit.com - аз ги отказах с тяхна помощ, информацията е безплатна и за разлика от други подобни сайтове не се опитват да продават медикаменти.

Успех

exsmoker



Тема Re: Помагат ли медикаментите?нови [re: Гoлямa пyшaчka]  
Автор kaldex (новак)
Публикувано18.06.03 09:16



Пробвал съм 1 -2 никакъв ефект ... стискане на зъби му е майката.



Тема Re: Не :-)нови [re: exsmoker]  
Автор Velocity (try everything)
Публикувано19.06.03 12:37



Хм, аз много се чудя за помоща на Zyban. Вчера пих първото хапче и до вечерта имах вече един 'страничен ефект' (устата ми пресъхна). Отгоре на това ми се вижда, че ми засяга психиката - в смисъл, че самото вземане на хапчета ме прави пасивна.... и все едно че разчитам на тях повече отколкото на себе си... и някакси ме и и страх от ефекта на самите хапчета... (всеки го засягат различно... сега па да се чудя какво и дали ще ми стане нещо от тях)... Та, край на Zyban.

Много ми е гаден този период.....



Тема Благодаря на всички!нови [re: Гoлямa пyшaчka]  
АвторГoлямa пyшaчka (Нерегистриран)
Публикувано21.06.03 13:45



Явно ще си нося "кръста" сама!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.