Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:46 28.06.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
*Кратък преглед

Тема Моменти.нови  
Авторshe_was (Нерегистриран)
Публикувано27.05.03 05:15



Има моменти,когато се чудя защо отказах цигарите.
Може би точният въпрос е "наистина ли ги отказах?".
Изпитвах удоволствие от пушенето,не беше просто навик.
Скоро ще станат 2 месеца.
Честно казано не знам как съм издържала толкова време.



Тема Re: Моменти.нови [re: she_was]  
Автор snowprincess ()
Публикувано27.05.03 09:13



Браво на теб!И аз не пуша вече 2 месеца,но зная,че
никога няма да ги откажем наистина...
Ние сме пушачи/временно не пушещи/ за цял живот.
Баща ми ги пропуши отново след 15 години-все едно,че не ги е спирал.
Трудно е!Не всички издържат до финала.
Успех!!!

Повече усмивки!


Тема хех [re: snowprincess]  
Авторshe_was (Нерегистриран)
Публикувано27.05.03 11:56



Питам различни хора: Защо пропуши пак след като не си запалвал половин година?
Всеки път един и същи отговор: от глупост,от простотия....
Не знам вече.Почвам да забравям какъв беше смисъла на смисъла.



Тема Re: Моменти.нови [re: she_was]  
АвторПpoлeт (Нерегистриран)
Публикувано27.05.03 23:33



Дори и да не си пушила и един ден - това е било от полза за тялото, за кожата, за свежестта ти и за още доста други неща за които организмът ти сигурно ти е бил благодарен, че си му дала поне малко почивка и не си го тровила с цигарен дим и катрани.
Не е ли по-добре да си бъдеш млада, свежа и красива, отколкото кашляща, миришеща на тютюн и повехнала?
Всичко е въпрос на избор, осъзнаване и разум!




Тема Re: Eстествено, че си изпитвала....нови [re: she_was]  
Авторexsmoker (Нерегистриран)
Публикувано02.06.03 16:30



... удоволствие от пушенето! Пушенето създава физическа зависимост. Това значи, че

1) в кръвта на активния пушач има дадено ниво никотин, на което организмът е свикнал

2) след известно време, при повечето пушачи на всеки половин - един час, нивото на никотин пада, става ти кофти (изпитваш никотинов глад)

3) палиш си цигара, в рамките на секунди (!!!) нивото на никотин се покачва, никотиновият глад спира (за момента) и спира да ти е КОФТИ (субективното усещане е, че изпитваш удоволствие)

4) след известно време се връщаш на точка 2) и т.н. по 20 пъти на ден ако пушиш по кутия


Опитай се да си представиш, не че пушиш ЕДНА цигара, която ти доставя удоволствие, а че пушиш 20 цигари. Представи си, че се събуждаш сутринта, замаяна, може и кашляща, с гаден вкус в устата, и посягаш към цигарите.


Опитай се да застанеш близо до някой познат (или непознат ) пушач или пушачка веднага след като допушат и ги помириши И веднага ще се сетиш защо си ги отказала, повярвай ми.

Колкото повече време минава толкова по-рядко ще има такива моменти като този който описваш. Аз не пуша от повече от 9 месеца и да ти кажа, даже не мога да се сетя кога за последно ми се е допушвало, макар и за кратко.

Ако преодолееш изкушението, утре като се събудиш много ще се радваш че не пушиш

exsmoker



Тема Re: при мен:(нови [re: exsmoker]  
Автор suede (новак)
Публикувано02.06.03 22:00



при мен не е така, последния път като ги отказвах нямах никъкъв никотинов глад, нито желание да държа цигара в ръка или каквото щете още
просто като ми се случи нещо гадно, скарам се с някой, или просто ей така безпричинно ми е супер криво и ми идва да запаля 1 цигара, просто така оставаш сам със себе си, тъжен, замислен и пушещ.......новсталгия
поне разбрах, че гадните ми моменти се редуват на около месец, защото долу-горе толкова ми трае отказването




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.