Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:18 21.06.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
*Кратък преглед

Тема Вече от 4 часа не пуша!нови  
Автор tonyto (момиче)
Публикувано16.04.03 02:53



Здравейте, искам да споделя че вече реших да спра цигарите.Не си мислете ,че просто така ми е скимнало...:), не !От 3 месеца ги намалям постепенно с по 2 цигари на седмица....и вече чувствам че е дошло времето да спра окончателно.Макар че съм малко объркана и се страхувам да не се проваля отново, понеже вече съм правила опит да ги спра и нищо не стана

Та имам само два страха .Единият е , че ше напълнея.Другият- че няма да се справя и ще се изложа пред близките ми и най вече пред себе си.

Имам само два въпроса: Какво да правя когато адски ми се допуши отново?и Как да се справям с опънатите нерви?

Забравих да Ви кажа кое ме мотивира да откажа цигарите.Ходих на кардиолог и той ми прави доплер и ми каза , че не е нормално на моята възраст (27г.)да ми е такава аортата.Каза, че е запоянала да се втвърдява, т.е. да склерозира.За сега нямам абсолютно никакви проблеми със сърцето, но ако продължавам да пуша по 1 кутия на ден със сигурност ще имам проблеми

BlackHowk


Тема Re: Вече от 4 часа не пуша!нови [re: tonyto]  
Автор Bluebell (different)
Публикувано16.04.03 07:52



Здравей,
На мен много ми помогна тази

.
Препоръчвам ти я, защото е страхотна, без нея нямаше да успея!
Бях доста пристрастена и пуших в продължение на 14 години средно по кутия на ден.
Много ми повлия осъзнаването на факта, че дори не си ги спомням тези
огромен брой изпушени цигари, че пуша машинално като някакво безмозъчно същество. Имам поне десет неупешни опита да ги откажа, неуспеха изобщо не трябва да те плаши.
За напълняването точно аз едва ли трябва да се изказвам, но мисля, че имаш шанс да не качиш само ако преди това не си спортувала и започнеш веднага след отказването. Аз спортувам от две години и изобщо не ми помогна, но си признавам, чи и доста си угаждах с разни лакомства. Не е задължително и при теб това да стане основен проблем. Да не пушиш е страхотно, дай си шанс и сама ще стигнеш до същия извод!
Успех!



Тема Re: Вече от 4 часа не пуша!нови [re: tonyto]  
Автор Heycтoимa (усмихната)
Публикувано16.04.03 13:37



Браво,
следващата ти цел трябва да е 72 часа, които честно казано аз преживях без особени трудности. Аз не пуша от 15 дни и честно казано нямам проблем още от самото им отказване с никотиновия глад, а с това какво да правя с цялото това свободно време,което се появи:))

Стискам ти палци- не е трудно, ще се справиш!

THINK POSITIVE![


Тема Re: Вече от 4 часа не пуша!нови [re: tonyto]  
Авторmnemozina (Нерегистриран)
Публикувано16.04.03 18:03



bravo mila! az ne pusha ot 6 dni - pyrviqt mi beshe naj-ujasen, imah chuvstvoto che shte se pobyrkam, lejah v legloto i se mqtah kato riba na suho ot nervi posle veche stana po-leko, a ot dnes e veche PRIQTNO da ne pusha! pojelavam ti uspeh!
P.S nikoga ne sym predpolagala che e vyzmojno da imam tolkova hubava koja na liceto
a za napylnqvaneto - napylnqh myni4ko -okolo 3 kg., poneje pyrvite nqkolko dni dostya si ugajdah...no veche sym smyknala edin, ostavat mi dva, ama pyk i sega mi e tolkova hubavo, che ne mi puka!



Тема Re: Вече станаха 20 часа! [re: mnemozina]  
Автор tonyto (момиче)
Публикувано16.04.03 19:52



Благодаря за подкрепата!:)А между другото вече станаха 20 часа без цигари .
Честно казано се чувствам изненадващо добре и съм спокойна.Дори в момента си пийвам кафенце и изобщо не ми се пуши.Знам , че няма да е все така , но страшно се надявам да успея!
Стискам си палци:))))))

BlackHowk


Тема Re: Вече станаха 20 часа!нови [re: tonyto]  
Авторmnemozina (Нерегистриран)
Публикувано16.04.03 22:56



abe ne se navivaj 4e shte ti e gadno...4uvala sym, che nqkoj hora go ponasqt mn. dobre, bez nepriqtni useshtaniq...moje ti da si kysmetlijka...



Тема Вече станаха 35 часа!нови [re: mnemozina]  
Автор tonyto (момиче)
Публикувано17.04.03 10:23



Здравейте пак!:)
Станаха 35 часа без цигари и се чувствам страхотно!!!
Нямам никакви неприятни усещания, а напротив сякаш откривам нови неща...Например тази сутрин ми се струва, че кафето ми има страхотен аромат.Дишам много по-леко, по- спокойна съм , нямам грам сърцебиене или подобни сърдечни проблеми.
Изобщо радвам се , че реших да спра цигарите!Препоръчвам на тези, които се колебаят да ги захвърлят веднага!
А... забравих да Ви кажа, че правя и лека диета- не ям сладки неща а хапвам повече плодове и зеленчуци и пия по 3-4 чаши вода на ден.Не ям месо, не че съм вегетарианка, но просто не ям никакво месо отдавна.
Ами това е за сега!
Чао Ви:)))

BlackHowk


Тема Re: Честито!нови [re: tonyto]  
Авторexsmoker (Нерегистриран)
Публикувано17.04.03 12:38



Много се радвам, че ти върви леко отказването.

За кафето си абсолютно права - има страхотен вкус без цигара (аз преди да ги откажа се притеснявах, че няма да ми е приятно, но за щастие не е така!) Иначе за кофеина - по принцип никотинът подтиска действието на кофеина, така че човек има нужда от по-малко кафе (ако имаш проблеми със заспиването, намали кафето с една трета до една втора - аз преди пиех 4 чаши, сега ми стигат 2)

За напълняването - на добър път си, плодове, зеленчуци и много вода помагат в началото. Важно е човек да се съсредоточи върху отказването, а след това, примерно 2-3-4 месеца, да му мисли за теглото. Най-голямата грешка е да се използват килограмите за извинение да се пропуши отново.

Иначе моят съвет е, дори ако отвреме-навреме ти се допуши, да не се поддаваш - като ти мине след няколко минути, ще се радваш, че си устояла. Другото, което ми помогна е мотото: Ден след ден, тоест днес му мисля за днес, важното е да не си запаля днес, утре ще му мисля за утре. И така ден след ден, на 20ти ще станат 8 месеца откакто не пуша! И сега като се замисля, дори не мога да се сетя кога за последен път ми се е допушвало - напротив, като гледам пушачите по спирки и по улиците, съм много доволна, че вече не съм като тях....

Успех!

exsmoker



Тема Re: Вече станаха 35 часа!нови [re: tonyto]  
Автор Члeн1 (Прероден)
Публикувано18.04.03 01:16



не пуши една седмица и ша фръкнеш , а докато си пиеш кафето върху теб ще се изливат пачки долари !

I am not as forgiving as The Emperor.



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.