Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:01 02.07.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: за питащанови [re: питaщa]  
Авторexsmoker (Нерегистриран)
Публикувано11.06.03 14:58



Здравей, питаща! Всички сме патологични случаи, не се притеснявай. Аз не бях в състояние да изкарам без цигара и няколко часа.

Ако знаеш колко пъти съм ги "отказвала" според принципа, че тази вечер ще допуша кутията и от утре вече няма. Та на другата сутрин се събуждам, в къщи няма цигари, кофти ми е, излизам, стигам до първото павилионче, където продават цигари (понякога проявявам изкл. воля и издържам до второто ), купувам си кутия, паля си с невероятно облекчение и се заричам, че ще ги откажа от утре.

Та така с години. Докато най-накрая не попрочетох някои неща за механизмите на зависимостта и не разбрах, че ако човек успее да издържи първите три дни физически и първите две седмици психически, след това става МНОГО, ама МНОГО ПО-ЛЕСНО!

Прочети и какво писах днес на Cygnus за стреса и за това, че е хубаво човек да ги откаже СЕГА, когато е стресиран, а не да чака някакъв хипотетичен момент в бъдещето...

Това съм го казвала, ама наистина е така - щом аз успях да ги откажа, значи всеки може

exsmoker



Тема Re: За зависимостта - отговор за Луд Пръчнови [re: Lord Ruthven]  
Автор tedy_g (упорита)
Публикувано12.06.03 15:56



Извинявам се, че се намесвам, но това са само оправдания, всички пушачи говорят така. Така говорех и аз. Сега мисля друго, повярвай, не е така както го казваш. Няма нищо общо с пърженото и суровите ядки.



Когато има желание, има и начин!


Тема Re: Sorry за лошата новина...нови [re: !fOObar]  
Авторexsmoker (Нерегистриран)
Публикувано23.06.03 13:59



... обаче според мен си си зависим. Иначе защо изобщо пушиш?!


Щом на човек му идва мисълта да си купи цигари и да си запали, ако ще и да е веднъж в месеца, значи нещо го влече към цигарите. Ерго, зависимост.


На хората, които пушат по-малко, им е по-лесно да се залъгват, че не са зависими и могат да спрат когато си поискат, но това не винаги е вярно.


Например на един американски сайт за отказващи един от хората там, върл пушач, 3 кутии на ден, който не пуши вече повече от година, разказваше как жена му пушела по кутия на 1-2 седмици и все разправяла, че тя не е зависима, докато той е. Та като ги отказал той, и се разбрали и тя да ги спре, нали не е зависима . И като ги спряла наистина, без ИЗОБЩО да пуши, нито една цигара, и се оказало, че и тя минава през същите признаци на никотинов глад както и мъжът и, че и се пуши и си търси извинения да си запали (естествено, първото извинение е "аз не съм зависим, така че защо пък да не пуша ")


Иначе да ти кажа, малко ми е смешно като седне някой да обяснява как не е зависим от цигарите и в същото време държи цигара. Цигарите миришат лошо, струват пари и са АДСКИ вредни - по какви точно причини пуши този човек?!

еxsmoker

П.С. Ако искаш да пишеш на кирилица, като почнеш отговор, кликни горе вляво на прозореца до думата "кредор" и излиза азбука, вкл. и Bulgarian Phonetic



Тема Re: Sorry за лошата новина...нови [re: exsmoker]  
Автор Meчo (пухкава)
Публикувано01.07.03 10:54



много си ми симпатична, но искам само да ти кажа, че все още не можеш да третираш себе си като успешно откаzал се пушач.....Каzват, че трябва да минат толкова години беz дим, колкото си пушила.....))))
Въпреки това дълбоко уважавам мотивацията ти и съветите ти. Сайтовете са повече от полеzни и е необходимо само малко мотивация да има човек
Искам да те помоля да ми обясниш zа катрана.....Кога се чисти той и дали иzобщо се чисти....Никотина е ясен....
Мерси
Поzдрави

Life is only a transient transfection


Тема Re: Некф, не бъди ....нови [re: exmoker]  
АвторHekф (Нерегистриран)
Публикувано01.07.03 18:12



Убеден съм, че няма нищо по-лесно от Отказването - ехе, че как бе: та аз минумум над стотина пъти съм ги отказвал цигарите

Иначе за моя коментар по-горе явно не си го прочела внимателно... и защото много мразя да не ме четат внимателно айде пак ще ти го напиша: ...Ексито просто си е намерила чудесен (и по-важното: много по-нискокалоричен) заместител на семките, дъфките и бонбонките като пише тук своите "Откровения на Отказалия цигарите"...

Но ако оставим шегичките настрана - ок, блазни ме донякъде идеята да намаля риска от раци и прочее. Но с кфо да компенсирам чистото удоволствие от пушенето? Примерно онези само мои моменти, в които сладко си подръпвам и си мисля за мои си неща, ммм? Не, благодаря - докато здравето ми го позволява мисля да съм пушач





Тема Re: За зависимостта - отговор за Луд Пръчнови [re: tedy_g]  
АвторLord Ruthven (Нерегистриран)
Публикувано07.07.03 16:02



Не се съмнявам че сега мислиш друго! Нали някак трябва да се мотивираш за да ги спреш. А каква по-добра мотивация от "Те са вредни, смъртоносни, ако не спра ще умра до няколко месеца "
Еми да, ама не
според смахнатите американци пърженото, мазнините и т.н. са не по-малко вредни от цигарите.
Всъщност реално, изобщо не е ясно кое е вредно, кое не. Наскоро бях настинал, и стигнах до бронхит (по това време не пушех, щото бях в сесия и ме мързеше, пък и нямах време да ходя да си купувам цигари... толкова по въпроса за пристрастяването) След това, и сега се лекувам с греяна ракия и цигари (по около кутия на ден) за ужас на личната ми лекарка, но и тя се изненада че ми мина за около 4-5 дни почти напълно.
Никотина, както и самия акт на пушене са много полезни при разни оплаквания, това го е открил още доктор Жан Никотиан, на когото е кръстено веществото. Освен това човек по принцип има нужда от него, и си го набавя по други начини, когато може.
Тъй че ще помоля бившите пушачи да намалят истерията около това "колко е вредно пушенето, и как всички пушачи само се заблуждават че не е толкова вредно".
Ако това ви е помогнало да ги откажете - радвам се. Но това не значи че непременно сте прави.



Тема Re: Sorry за лошата новина...нови [re: exsmoker]  
АвторLord Ruthven (Нерегистриран)
Публикувано07.07.03 16:09



Ами честно казано някои марки цигари миришат отвратително. Но други определено ми харесват. Също така има и тютюни за свиване които също ми миришат много добре (не говоря за ароматизираните тютюни). Затова пуша тях, а не тези които миришат гадно. И както казах предпочитам, и го правя , да не пуша изобщо, отколкото да пуша тютюн които не ми харесва. Това прави ли ме зависим според теб ?
Казваш че са адски вредни - кажи ми точно кое е вредното и до каква степен.



Тема Re: За зависимостта - отговор за Луд Пръчнови [re: Lord Ruthven]  
Автор tedy_g (упорита)
Публикувано07.07.03 17:14



Тази простотия, която си изписал ще я оставя без коментар. Не знаех, че цигарите лекуват бронхит.



Когато има желание, има и начин!


Тема Re: За зависимостта - отговор за Луд Пръчнови [re: Lord Ruthven]  
Автор Meчo (пухкава)
Публикувано08.07.03 19:13



никотина не е проблемът!!!, сериоzният проблем са катраните и другите канцерогенни вещества в тютюна....

Life is only a transient transfection


Тема Re: За зависимостта - отговор за Луд Пръчнови [re: Meчo]  
АвторLord Ruthven (Нерегистриран)
Публикувано08.07.03 21:44



По тази логика никой не трябва да припарва до орлов мост и центъра изобщо.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.