Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:07 02.07.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Отговор за питащанови [re: питaщa]  
Авторexsmoker (Нерегистриран)
Публикувано02.06.03 16:06



Ами как да ти кажа, много време мина откакто ги отказах

Сериозно, първите дни само с инат. Даже не воля (аз по принцип нямам кой знае каква воля) а наистина с инат. Първите 72 часа стискаш зъби и вярваш, че ще стане по-лесно. И наистина става по-лесно, иначе ако беше все така кофти, никой нямаше да успее да издържи да не пуши След това идва един момент, при мене беше точно на 14тия ден, когато се събуждаш и СЕ РАДВАШ, че вече не пушиш. Иначе много хора се предават първите дни защото си мислят, че нещата няма да станат по-леки, а не е така...

Иначе също така е добре да имаш някакви стратегии за първите дни, какво да правиш ако ти се допуши, например:

1) Пий чаша студена вода или плодов сок, сокът помага по-бързо да се изчисти организма от никотин

2) Винаги си носи си нещо дребно и не много калорично за ядене - плод, ядки, сандвич, белени моркови или краставица, семки...

3) Аз си изпечатах страници със съвети за току-що отказали цигарите от www.whyquit.com (там има раздел който се казва Joels library). Носех ги със себе си и все ги четях.

4) Вечер в къщи ми беше най-трудно през първите дни, та си направих нещо като дневник - написах защо искам да ги откажа, приготвих си списък с около 10ина стратегии като тези по-горе (вече не ги помня всичките!) какво да правя ако много ми се допуши, и така...


Помогна ми и това, че бях изхвърлила всички цигари, запалки, пепелници и тн. В началото ми беше жал за пепелниците, как така ще хвърлям здрав несчупен хубав пепелник, а като го хвърлих и това някак си ми помогна да разбера, че този път ги отказвам, няма шега

Освен това особено в началото е много важно да не мислиш за това, че ги отказваш *завинаги*, защото самата мисъл е плашеща. Мисли и се концентрирай само върху деня, часа и минутата в момента. Не мисли за това, какво ще правиш ако ти се допуши утре, вдругиден или догодина. Важното е да не си запалиш в момента

И става все по-лесно и по-лесно, и сега след повече от 9 месеца даже не мога да се сетя кога ми се е допушвало за последен път Ако утре дойде някой и ми каже, че са измислили 100 процента безвредни цигари, без никакви рискове за здравето, повярвай ми, НЯМА ДА МИ МИНЕ И ПРЕЗ УМ да пропуша. Тези дни се каня да отворя една тема за положителните неща от непушенето от типа на това че човек не мирише като застоял пепелник, кожата ти става розова а вече не е сива, разни хора ти правят комплименти колко добре изглеждаш , да не говорим за спестените пари (в моя конкретен случай 986 лева за 9 месеца и нещо)

Та така отказвай ги и не му мисли много. След един месец няма да ти се вярва колко добре се чувстваш.

exsmoker



Тема за exsmokerнови [re: exsmoker]  
Авторпитaщa (Нерегистриран)
Публикувано04.06.03 22:15



.Благодаря ти за моралната подкрепа,която ми оказваш.Наистина се нуждая от нея и се радвам за теб.Но все повече се убеждавам,че аз съм паталогичен случай!Дори когато ми е много зле пак пуша.Физическата зависимост е много голяма,а иначе всеки ден си повтарям по хиляди пъти,че трябва да ги откажа.И се въртя в един омагьосан кръг.За мен това не е нито мода,нито желая да пуша само,за да правя компания на някой.Това е накратко казано един отвратителен порок.Радвам се за всички,които са успели да се преборят с него.Пушачите са едно гадно племе.



Тема Обещавам тинови [re: exsmoker]  
АвторHekф (Нерегистриран)
Публикувано05.06.03 20:47



И аз като навъртя като теб стаж осемнайсе години пушене ще ги спра





Тема Re: Обещавам тинови [re: Hekф]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано07.06.03 00:21



Шо толко рано? Баща ми ги спря като направи 27 годишен стаж



Тема Re: За зависимостта - отговор за Луд Пръчнови [re: exsmoker]  
АвторLord Ruthven (Нерегистриран)
Публикувано07.06.03 11:23



Уважаеми Exsmoker, изобщо не съм съгласен с теб за зависимостта. Пуша от 5-6 години някъде, и в момента особенно както съм в сесия и не излизам от нас, няма кой да ми купува цигари, и без проблеми изкарвам по седмица без да пуша, като това не се отразява по никакъв начин на емоционалното ми състояние.
Всеки човек е различно адиктивен към разни неща, както освен това има физическо пристрастяване и емоционално такова. Аз съм силно пристрастен, но само с второто. Има хора които просто не се пристрастяват. Така е!
По въпроса за вредността им - да, вредни са, но не по-малко вредни са алкохола, пърженото, мазнините, солта и така нататък. Това значи ли да станем всички вегетарианци, суровоядци ??? Освен това последните е доказано че живеят по-малко от тези с пълноценно меню. Интересен е и факта че най-големите дълголетници са пушачи почти до един!



Тема Извинявам сенови [re: Lord Ruthven]  
АвторLord Ruthven (Нерегистриран)
Публикувано07.06.03 11:28



за това че обърках пола. "Уважаеми" да се чете "Уважаема"



Тема Re: Bъпроснови [re: exsmoker]  
Автор Lord_Ruthven (Ъ)
Публикувано07.06.03 11:37



Вкусът на цигарите е различен, аз дори когато пуша всеки ден по половин-една кутия, си пуша определени цигари чиито вкус ми харесва. Други са ми с отвратителен вкус и бих предпочел да не пуша изобщо отколкото да пуша тях! И съм го правил де...
Въпреки това предпочитам лулата все пак, тъй като е по-голямо удоволствие, с по-ароматни тютюни... и не само затова, но това е отделна тема. Пояснение - ползвам лула за пушене само и единствено на тютюн!

Изгори за да светиш


Тема Re: Обещавам тинови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
АвторHekф (Нерегистриран)
Публикувано07.06.03 14:11



Ми щото ексмукърката чак на осемнайстата година тутунджийство решила да ги откаже окончателно. Сметам справедливо е некси да почне да ме убеждава да спирам тутуна най-рано кат навъртя и аз такъф стаж.

Бе глупости са тфа. Ексито просто си е намерила чудесен (и по-важното: много по-нискокалоричен) заместител на семките, дъфките и бонбонките като пише тук своите "Откровения на Отказалия цигарите". Абе, Апокалипсис некф...





Тема Re: Некф, не бъди ....нови [re: Hekф]  
Авторexmoker (Нерегистриран)
Публикувано11.06.03 14:23



... толкова сигурен. Не се знае дали ще можеш да ги откажеш като навъртиш 18 години стаж. Съжалявам, ако това звучи грубо, но е така.

Мен лично едиственото нещо, за което съжалявам, е че не съм знаела как да ги откажа по-рано.


Иначе за твоя коментар по-долу, че те навивам теб или други пушачи да ти отказвате, не е така. Изобщо не те навивам. Нито теб, нито луд пръч, нито другите. Моля, пушете си колкото си иската, и по 10 кутии на ден, ако искате. Вие си пушите, вие си плащате, нали така

exsmoker



Тема Re: Извинението е прието :-)нови [re: Lord Ruthven]  
Авторexsmoker (Нерегистриран)
Публикувано11.06.03 14:47



По принцип пиша повече по английски клубове, където ако не си кажеш, никой не знае дали си момченце или момиченце

Иначе за зависимостта, да ти кажа, ЩОМ ПУШИШ ЗНАЧИ СИ ЗАВИСИМ. НЯМА СРЕДНО ПОЛОЖЕНИЕ. Извинявай за лошата новина, но е така. Може толерантността към цигарите да ти е по-висока или нивото на никотин което организмът ти изисква да е по-ниско, но след като не си пушил седмица или повече, и като излезеш и си купиш цигари и си запалиш, значи си зависим. Извинявай още веднъж.

За вредността - ЦИГАРИТЕ СА ЕДИНСТВЕНИЯТ ЛЕГАЛЕН ПРОДУКТ, който ако се използва според предназначението и препоръчания начин на употреба, УБИВА 50% OT ТЕЗИ КОИТО ГО ПОЛЗВАТ. Шансът за един пушач да умре от цигарите е 50 на 50. Това е все едно да се качиш спокойно на самолет който има шанс 1 към 1, че може и да падне. Как да ти кажа, страшничко е... Естествено, може и да имаш късмет и да си от другата половина - искрено го желая на всички!

Това дето го пишеш за дълголетниците просто не е вярно, това е МИТ . На ЕДИН дълголетник пушач, който е извадил късмет се падат СТОТИЦИ ХИЛЯДИ, които са умрели или умират (ако имат късмет, бързо от инфаркт, ако нямат, бавно и болезнено от рак, емфизема и подобни) от това, че пушат.

За алкохола, мазнините, и прочие - никой, АМА НИКОЙ, не е умрял от това, че е пил по малко или е ял мазно или месо отвреме-навреме (kлючовата дума тук е "по малко" и "отвреме-навреме".) Естествено, когато алкохолът предизвика ЗАВИСИМОСТ, това е болестно състояние, което също е опасно за живота. Проблемът с цигарите е че рано или късно малко цигари, или по една две цигари отвреме навреме, става по кутия и повече на ден.

Иначе тук някой спомена, че ви навивам да ги отказвате, затова пак ще кажа - никого не се опитвам да навия, пуши си колкото си искаш и се успокоявай с мисълта за дълголетниците . Просто не искам да оставя без отговор неща, които просто не са верни!!! Който иска да се залъгва, да се залъгва с митове, хи-хи.


exsmoker




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.