Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:49 16.06.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема една интересна техниканови  
Автор Mesmerisa (нюейджърка)
Публикувано27.03.03 08:19



за отказване от цигарите.

Лично аз не съм я пробвала, пък и авторът й твърди, че не е чувал някой друг, освен него, да е успял да откаже цигарите по този начин. Но все пак ще ви разкажа - нали все пак тук е място за обмен на идеи. Може пък на някого да му помогне...

Та каква е техниката? Изобретена е от един мой приятел на име Влади. Състои се в следното: поставяте си за цел да спрете цигарите в рамките на следващата календарна година, започвайки примерно от януари. През първия месец пушите колкото си искате, само че след 12 на обяд. Просто до обяд не пушите.
На втория месец "вдигате" часа от 13.00 нататък - не пушите до 13.00, после до края на деня пак си пушите колкото си искате. На третия месец - същото, само че след 14.00. На четвъртия - от 15.00 - и така нататък.
Движейки се по тази схема се предполага, че стигайки до 11-я месец вече не пушите по цял ден и ви е "позволено" само след 22.00 вечерта. Последния месец - след 23.00. И после спирате съвсем...

Това е.

Малко е смахнато и пак повтарям - засега приятелят ми е единственият човек, спрял да пуши по този начин. Той поне така твърди. Но кой знае - може пък и друг да успее. Важното е да споделяме всякакви идеи и мурафети за надхитряване на тази смърдяща пущина...

Привет от мен.



Тема наистина е интереснанови [re: Mesmerisa]  
Автор Dew-drop (съзерцателка)
Публикувано27.03.03 09:48



ще кажа на един човек да опита.



Тема Има и по-добри начининови [re: Mesmerisa]  
Авторexsmoker (Нерегистриран)
Публикувано27.03.03 12:46



Успех на приятеля ти.

Аз обаче отказах успешно цигарите използвайки противоположната техника, т.нар. студена пуйка - тоест спиране от раз. Знам, че повечето пушачи ги избива студена пот само при мисълта да ги спрат изведнъж (до преди седем месеца и аз се чувствах така), но от дългосрочна гледна точка това като че ли е най-добрият начин -

спираш ги веднага
3 дена плюс минус стискаш зъби вярвайки че ще мине (това е най-трудното )
след това постепенно става по-лесно и след около 2 седмици на човек започва да му става кеф (горе-долу толкова трае да се елиминират следи от никотин в тялото)
след това с всеки изминат ден ти става все по-хубаво и по-хубаво (напр. изчиства се кожата, човек не мирише гадно, зъбите стават по-бели, пълен си с енергия, покачва ти се самочувствието и много много други!)

Проблемът с постепенното спиране поне за мене е, че аз разбирам пушенето като тип зависимост, подобно на алкохолизма, наркоманията и тн. Тоест взимането на малки дози от веществото води до два ефекта, и двата отрицателни -
- поддържа се зависимостта (дори и минимална доза я поддържа)
- човек се измъчва неимоверно в продължение на дни или месеци, защото му липсва обичайната доза - страда от никотинов глад.

Знам, че това може да звучи необичайно и шокиращо, но според мен е по-добре да се измъчвам неимоверно 3 дни знаейки, че ще мине, отколкото една година според системата, която предлага твоят приятел.

Който не вярва, че човек може да ги откаже от раз, да погледне www.whyquit.com, оттам има препратка към Freedom From Tobacco. Това е интернет група на хора, които отказват по този начин - процентът на успешност е невероятно висок, аз самата ги отказах с помощта на тази група за взаимопомощ (за съжаление, групата и информацията там е засега само на английски ). Там може да чете всеки без да е член на групата, абсолютно безплатно е и не се опитват да продават никакви продукти за отказване от типа на билки, дъвки, лепенки и тн.

Късмет!

exsmoker



Тема тинови [re: Dew-drop]  
АвторDew (Нерегистриран)
Публикувано28.03.03 13:23



не си се изкушила още нали:)

И все поглеждам дали котктата, която изяде птичката , не е изядена от кучето....и все не е .



Тема Re: една интересна техника [re: Mesmerisa]  
Автор borderline (behold)
Публикувано28.03.03 15:05



Мога да си представя една сериозна пречка: изчакваш си началния час за деня, пушиш си спокойно, отиваш на купон вечерта и в полунощ се предполага да спреш да пушиш. Impossible.



Тема не съмнови [re: Dew]  
Автор Dew-drop (съзерцателка)
Публикувано01.04.03 09:11



а ти?

как е?

P.S.
Ти що използваш моя ник, ааа? Е, части от него де...

мацата много си я харесвам, просто не мога да се откъсна от нея,
а май и тя от мен...






Тема е да, ама старцитенови [re: borderline]  
Автор Dew-drop (съзерцателка)
Публикувано01.04.03 09:14



не ходят на купони вечер, така че за тях става,
а и се предполага, че на тях след цял живот пушене
им е доста по-трудно психически да приемат, че МОГАТ
да спрат от раз.
Така че, мисля, че тях ги устройва тази техника,
обаче воля си трябва
за всичко.




Тема Абенови [re: Dew-drop]  
Авторltso (Нерегистриран)
Публикувано09.04.03 11:30



стана грешка за ника, извинявай, един вид, не съм такъв човек дето ще тръгне никове да присвоява.



Тема Re: Абенови [re: ltso]  
Автор Dew-drop (съзерцателка)
Публикувано10.04.03 15:49



:))))
карай, питах дали устояваш още или не?
ммм?


There's a Universal justice and the eyes of Truth are always watching You.


Тема Аминови [re: Dew-drop]  
Авторltso (Нерегистриран)
Публикувано10.04.03 15:56



за сега , устоявам, а ти как се справяш?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.