Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:11 11.05.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Знае ли някой билка за отказване от тютюна?  
Автор Akтьopa (познат)
Публикувано07.01.03 13:59



Знаеш ли ?



Тема Re: Знае ли някой билка за отказване от тютюна?нови [re: Akтьopa]  
АвторYossarian (Нерегистриран)
Публикувано08.01.03 13:19



Ne, az polzvam volia, ne bilka.
Siguren sam, che i ti mojesh



Тема Re: Знае ли някой билка за отказване от тютюна?нови [re: Akтьopa]  
Автор Shaidar Haran (Myrddraal №1)
Публикувано08.01.03 16:22



аха
викат и ДЖОЙНТ



Къв е тоа бе дееба!

Тема Re: Знае ли някой билка за отказване от тютюна?нови [re: Akтьopa]  
Автор rashyn (непознат )
Публикувано18.01.03 21:04



Chuvala sym,che taka narechenite bilkovi "eleksiri" na Hlebarov pomagat za otkazvaneto na cigarite ,no ne si spomniam koi № se kombinirat.



Тема Re: Знае ли някой билка за отказване от тютюна?нови [re: Akтьopa]  
Автор AZZA (непознат)
Публикувано18.03.03 14:02



Дъвчи корен от блатен аир.



Тема Re: Знае ли някой билка за отказване от тютюна?нови [re: Akтьopa]  
Авторпoмoщ (Нерегистриран)
Публикувано30.03.03 18:26



Не е нужна воля.

1. Трябва да се решиш да ги откажеш т.е. да си сигурен че го искаш наистина

2. Да го направиш.

3. Помисли си само първите три дни са критичните, след това желанието намалява.

4. След отказването се наблюдава известно напълняване, но за месец-два всичко влиза в нормите.

Тези неща ги знам защото и аз се преборих с тях. Не ги отказвай, просто нямай нужда от тях.



Тема Re: Знае ли някой билка за отказване от тютюна?нови [re: Shaidar Haran]  
АвторDidi (Нерегистриран)
Публикувано17.05.05 20:00



Здравейте! Много бих искала да има организирани специални клубове за хора, например, които искат да откажат цигарите и тези които са ги отказали да помагат на другите.
Аз ги отказах преди 5г. Това стана доста трудно и знам какво изпитва всеки един от вас. Отказвала съм ги по няколко месеца и после пак отново същото. После изведнъж смених стратегията си и начина на отказване. Първото нещо, което трябва да се знае е че човек трябва с цялото си сърце и душа да иска да ги откаже, тоест идеята трябва да назрее. Не си хвърлих цигарите и запалките, те си останаха в шкавчето в къщи. Започнах да казвам на приятелите и познатите, които знаеха, че пуша, че просто в момента не ми се пуши, а не че ги отказвам. Аз само вътрешно в себе си знаех това. Казвах им , че в момента ми става лошо и затова не искам, но не ми ставаше, раздирах се от желание да запаля. В момента в който ми се пропушеше си представях онази реклама, където жената запалвайки цигара направо изсъхва докато я изпуши, наистина става така само че по- бявно. Направо настръхвах при мисълта. Направих си автогенни тренировки с моя глас и ги слушах на касетка всеки ден. Думите за записа ги има и в книги по хипноза, а може и сам човек да си ги измисли, особено на музика на Жан мишел Жар или на Енигма.
И накрая , може би най- важното, когато човек има желание и е убеден, че иска да откаже било то цигари , или алкохол или каквото и да е друго нещо на психическа основа може да прибегне до едно лекарство. Тъйкато тютюнопушенето е главно в следствие на психическа зависимост, никотиновата е допълнение и то само за най- върлите пушачи при повече от 2 кутии на ден. Лекарството е истинско чудо в историята на медицината поне за мен, то направи чудеса- името му е ZYBAN, а другото му търговско наименование, което е абсолютно същото като състав и действие с другото е Wellbutrin SR. В момента в България се намира доста трудно, но Велбутрина го внасят в момента така, че може да се възползвате. Ако не са го чували в аптеката, което е най- вероятно, кажете, че искате да го поръчате. Струва около 65лв. 60 таблетки за 1 месец. За препоръчване е да го пиете поне 4 месеца. Скъпо е но си заслужава, уверявам ви. Разбира се всеки човек е индивидуален и трябва преди да го купите да прочетете за него, например в интернет, за това какви странични ефекти може да има и за кои случаи е противопоказано. При мен единствения страничен ефект беше, че се върнах към пълноценния живот, започнах да се смея от сърце, станах майтапчийка (а никога до тогава не съм била). Станах човек с настроение, на който не му трябваше нито цигари, нито алкохол, нито какъвто и да било стимулант, за да се чувствам със самочувствие и щастлива. Повярвайте невероятно е всеки ден събуждайки се с радост да поемаш кислород, да си глъдка чист въздух в този свят и да се чувстваш издигнат и с опит и ти да даваш съвети на тези, които искат да те последват. Не бях пушила 2 седмици преди да започна комбинираното ми лечение със медикамента и самовнушението, до една година след това не посмях да се похваля на никого, че вече не пуша, защото не исках да разваля магита. След това вече спокойно си казвах, че не пуша и съм ги отказала. После и познатите и приятелите изобщо не ти дават да си дръпнеш, а и да дават изобщо не те привлича, просто не прави впечатление.
Пожелавам на всички успех в трудната задача, но щом аз успях и вие ще успеете, вярвам във вас!!!



Тема Re: Знае ли някой билка за отказване от тютюна?нови [re: Didi]  
Автор * ()
Публикувано20.05.05 23:16



Много ми беше интересно да прочета написаното от теб. Явно при всеки е различно. При мен отказването стана като с магическа пръчка, изведнъж. Просто не ми се вярва, защото повече от 30 години съм пушила, при това сериозно. Преди това опитвах на няколко пъти да ги спра (пак без лекарства и т.н.), но не се получи. Като се замисля, единствената разлика сега (не пуша от 4 месеца - и това изобщо не ми тежи) е в нагласата:
писна ми да "робувам" на навика.

Отначало беше трудно. Сега просто не помня нищо за цигарите, не ми липсват, направо се чудя защо съм правила тези безсмислени скъпоструващи движения години наред.
Мисълта ми е, че ключът към отказването им май е в мислите. А останалото са помощни средства.



Тема Без билканови [re: пoмoщ]  
АвторБeни (Нерегистриран)
Публикувано07.06.05 12:03



На мен много ми помогна в началото:

- табекс -таблетки
- никорет - дъвки
Разбира се психическата нагласа е съществена.
Просто си кажи:"мога и да ...не мога да пуша."
Успех.



Тема Антиникотиннови [re: Бeни]  
Авторaroma (Нерегистриран)
Публикувано08.06.05 00:56



Най-трудни са първите дни, след това постепенно организмът се изчиства от отровата, фиксираният рефлекс на пушенето отслабва, психиката се освобождава. Отличен ефект има Антиникотин - специална смес от чисти етерични масла, които оказват локално въздействие-върху рецепторите в устата и дихателните пътища, общо въздействие върху централната нервна система и едновременно върху психиката. Освен това се подобрява дишането, абстиненция не се наблюдава. Антиникотин спечели трета награда в Женева.
http://www.aroma.bojidar.wz.cz/25.04.htm
Няма странични действия, безвреден е. При желание да се запали цигара се капва една капка в устата и желанието преминава. За да се откаже човек от цигарите първо трябва сам да иска това и второ трябва вместо цигара да си капне една капка. Много добре е за засилване на ефекта периодът на отказване да се комбинира със специална диета, която бих могла да дам тук, ако желаете. С диетата се цели да се промени рН-то на урината и да се получи постепенна детоксикация на организма.
Моят баща пушеше по три кутии цигари, получи инфаркт, изпадна в клинична смърт, върнаха го с дефибрилация и веднага отказа цигарите. В кардиологията точно срещу прозореца му беше тютюневия комбинат:)) После изчисляваше колко пари е прахосал за цигари, с които би си купил толкова полезни неща. Да не говорим колко стресове имаме с неговото заболяване през годините, особено моята майка, която стана нещо като денонощна болногледачка.Положителната страна на нещата - че е като жив пример на моите синове, които не пушат, а и вкъщи никой не пуши.
В моята практика прилагам Антиникотин плюс диета и резултатите са отлични. 20 мл. струва 19.03 лв. 1 мл. съдържа 30 капки и сами можете да изчислите кое е по-евтино за деня - цигарите или капките.
Това не е реклама, а полезна информация и надежда.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.