Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:09 27.06.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Кога ще забранят пушенето на обществени места???нови  
Автор Meйджъp™ (зелен)
Публикувано05.10.02 05:46



Както е в нормалните страни, а?
И пушачите е крайно време да осъзнаят, че никой не е длъжен да се съобразява с вредните им привички.
Онзи ден си влизам в най-обикновена закусвалня, а някакъв изпаднал кретен, не стига че крещя 15 минути по жъсъема, ама удари и два фаса на празна маса. Нискокултурно племе бе...

Как да летиш сред орлите, като си заобиколен от пуйки?!


Тема Re: Кога ще забранят пушенето на обществени места???нови [re: Meйджъp™]  
Автор Xypodilec (тъп юзър)
Публикувано07.10.02 13:31



като не ти харесва - премести се да живееш другаде! аман от глезльовци!



Тема Ти зле ли си или да?нови [re: Meйджъp™]  
Автор niai (estranged)
Публикувано11.10.02 10:47



Значи ти не искаш да се съобразяваш с пушачите, само че те са длъжни да се съобразяват с тебе, така ли? Доста ми е странна тази логика. Хора сме в крайна сметка, нужно ли е за всичко да има правила? Все едно нямаме глави на раменете си и трябва някой да ни казва какво да правим, все едно сами не можем. Ако на някой му пречи да пуша - да ми каже, ще се разберем. Стига хората да се държат разумно, а не да викат - ама съобразявайте се, ама това, ама онова. Май е крайно време ти да осъзнаеш, че тоя свят не е създаден за твое удоволствие и удобство. И също къде се намираш. Ако ти се живее в "нормалните страни" - бягай там. Няма да ми липсваш ни най-малко. Току-виж даже купонче сме спретнали по случая - стига да известиш, разбира се, за заминаването си.

А, по въпроса за орлите и пуйките - не мога да не го кажа, просто не мога. Ама виж, на пуйката мястото и е сред пуйките, нали така? Не и е работа да се натиска да лети сред орлите. Пък ако си мисли, че само това ще я направи орел... здраве да е. Падането отвисоко... и т.н.



Тема Re: Кога ще забранят пушенето на обществени места???нови [re: Meйджъp™]  
Автор UNDEAD (General)
Публикувано11.10.02 21:00



кат ти цъфнат налъмите!

"Our army has broken their primary lines of defense!"


Тема Re: Ти зле ли си или да?нови [re: niai]  
Автор CyberGene (suspended)
Публикувано18.10.02 14:49



Не си много прав. Случвало ми се е много пъти да помоля някого да не пуши - било във влака, шофьора на таксито или маршрутката, на обществени места и т.н., но в повечето случаи или ми казват да си гледам работата, или спират да пушат, но го правят с такива гримаси и мърморене, че чак ми става неудобно... Освен това си мисля, че пушачите би трябвало наистина да се съобразяват с непушачите, защото в крайна сметка се касае за нещо вредно. Аз не вредя на никого с това, че не пуша, но когато един човек около мен пуши, то той вреди на моето здраве и аз имам право да претендирам за съобразяване, извинявай!



Тема Re: Ти зле ли си или да?нови [re: CyberGene]  
Автор UNDEAD (The Warrior)
Публикувано19.10.02 20:58



а използваш ли флакони ,пластмаси или найлони , возиш ли се във МПС-та с двигатели с вътрешно горене , използваш ли услугите на фирмата начерена НЕК?, а работиш ли взимайки едно работно място...ако те помоля да не ползваш ток за да не зармърсяваш атмосферата ще се съгласиш ли ?



I can break you , I can Raze you

Тема Re: Ти зле ли си или да?нови [re: UNDEAD]  
Автор CyberGene (suspended)
Публикувано21.10.02 09:11



Ако аз спра да ползвам всичко изброено, ако 10 души спрат, ако 100 души спрат... даже и 10 000 да спрат, пак ще има вреда за абсолютно всички останали. Трябва едновременно всички хора да спрат да ползват ток, аерозоли, пластмаси и т.н., защото ти ми говориш за ГЛОБАЛНО ЗАМЪРСЯВАНЕ! А аз ти говоря за ИНДИВИДУАЛНО ЗАМЪРСЯВАНЕ. Мисля, че има разлика!



Тема Re: With CyberGeneнови [re: CyberGene]  
Авторexsmoker (Нерегистриран)
Публикувано22.10.02 09:49



Sorry, niamam vreme za poveche, no CyberGene e ABSOLUTNO prav. Kato bivsh pushach moga da kazha, da, super e da si pushish kqdeto iskash i kogato iskash (tova e polozhenieto v Bqlgaria), obache naistina e vredno za okolnite i naistina stava vqpros za individualno zamqrsiavane; edno osnovno demokratichno pravilo tvqrdi, che moiata svoboda svqrshva tam kqdeto zapochva tvoiata...

Nai-mi e tezhko kato vidia roditeli s malki detsa i s cigara v rqka...

exsmoker



Тема Re: Ти зле ли си или да?нови [re: CyberGene]  
Автор niai (estranged)
Публикувано23.10.02 13:46



За кой случай си говорим, когато съответният пушач ти е приятел/роднина/колега и се виждаш често/ежедневно с него, или става въпрос за непознат? Защото то, човек принципно няма право и една чужда химикалка да вземе без да пита, само че в малко семейства изобщо някой се сеща, а при приятели е просто формално - дай си химикалката, примерно. Искам да кажа, че точно когато съществуват някакви взаимоотношения между хората, а не са случайно засичащи се в един момент на едно място, е по-нормално да се разберат сами, а не да оставят на някой да им казва - това може, онова не. А ако става въпрос за случайния непознат - е, извинявай, обаче с теб сигурно можем да се засечем веднъж-два пъти за десет години, или нещо подобно, не знам каква е средната цифра. Дали пуша или не в тези моменти, мислиш ли че ще повлияе на здравето ти? Аз мисля, че няма.
А другото е... Разглеждайки многото хора, наистина си е вреда, и то сериозна. От тази гледна точка имаш право, и аз не искам да мога да си тикам цигарата в нечие лице, да се хиля като тиква и да казвам - що пък да не пуша, имам право, ходи да се гръмнеш и т.н. и да си избивам комплексите по такъв начин. Обаче знаеш ли какво искам? Искам и на мен никой да не ми се заяжда по същия начин, а ако някъде е забранено да се пуши, то... Нали знаеш как стават тези неща в България - забраната ще я има само така... Ту спазвана, ту нарушавана. Във влака... как беше? Ако пречиш на хората в купето, излизаш да пушиш в коридора, или?!? Е, аз ако не познавам всички, т.е. да пътуваме заедно, винаги излизам в коридора. А ако не изляза, тези същите, които, ако пушат, биха се заяждали с непушачите, сега, ако не пушат, ще започнат с мен - дори да не им пречи. Не мисля че обясних много добре, но горе-долу това, което мисля, е следното: ако се организира цялото тютюнопушене, къде може и къде не и т.н., тези, за които ще е най-зле, ще са именно хората, които биха били способни да се разберат един с друг, те ще са прецаканите. Това ли е разбирането за демокрация? Да наложиш границите и по този начин да създадеш едно постоянно напрежение точно на хората, които и сами биха се справили с тази задача, понеже усещат липсата на конкретната свобода и знаят, че им е отнета, въпреки че не биха злоупотребили с нея? Майната и на демокрацията тогава. Поредното доказателство, че ако някой може да каже "Живея в демократична страна" не е повод за биене по гърдите, а за срам. Смахнати овце и прочее...
Извинявам се за горното. Т.е. за последните редове. Просто, и аз съм човек, и аз си имам кризи и избухвания. Не искам да обидя никой, това е мнението ми - толкова.



Тема С две думи?нови [re: niai]  
Автор CyberGene (suspended)
Публикувано23.10.02 17:48



Трудно проследявам мислите ти, но в крайна сметка си помислих, че разбрах какво имаш предвид... Единственото лошо нещо, което явно не схващаш - но за което не те виня - е, че другите хора не са като теб и не са се замисляли толкова много над понятието свобода. Във влака пътуват много простаци, които без изобщо да попитат запалват в купето за непушачи, а когато ги помолиш да го направят в коридора, те псуват и си продължават.

А с приятелите пак е кофти, защото ми е неудобно да им казвам. Но смятам, че правя този компромис със здравето си само защото знам, че те са ми приятели и вероятно също правят компромиси заради мен. Но може ли да си купиш специално билет за непушачи и след това някой селянин да ти се изсмее в очите и да си мисли "гърчи се бе, смотаняк!"

Абе както и да е, аз така или иначе не упях много да разбера дали отговарям в тон с това, което ти се опита да кажеш, но важното е мир да има!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.