Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:19 25.05.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема 8 месеца без цигари!нови  
Автор amateur (любител)
Публикувано01.09.02 00:26



Направих вече 8 месеца без цигари! Ето, хваля се и се надявам никога повече да не се излъжа да пропуша. През тези 8 месеца на два пъти се изкуших (някъде към 3-тия месец) и запалих цигара, но не ми достави никакво удоволствие.
В началото беше най-трудно, направо непоносимо. Без дъвките Никорете никога нямаше да успея. Но само те не са достатъчни. Най-важно е волята. Първия месец щях да се побъркам, много ми беше трудно.
Бях заклет пушач в продължение на около 8 години, а преди това пак пушех, но ги бях отказал за година- две. Пушех по кутия и половина на ден, силни цигари. Не падах под кутия никога, стигал съм и до две кутии син ротманс. Препушването по купони не го броим. Там може и 2-3 кутии само за вечерта да изпушвах.
Пожелавам на всички, които искат да се откажат от цигарите успех!
Чувствам се много по-добре и се опитвам да убедя повече хора да направят като мен, но малко се вслушват.

Редактирано от amateur на 01.09.02 00:30.



Тема Re: 8 месеца без цигари!нови [re: amateur]  
АвторDodalina (Нерегистриран)
Публикувано01.09.02 11:26



Gordei se sus sebe si !
A ot men poluchavash -----------------> v znak na odobrenie



Тема Re: 8 месеца без цигари!нови [re: amateur]  
Автор Toни Гeoprиeв (радио водещ)
Публикувано02.09.02 14:21



сега след като сподели свойте брътвежи с нас ,бъди така добър да си теглиш куршума.......

събота или никога , гредата и бурето на вашето удоволствие


Тема стига бенови [re: Toни Гeoprиeв]  
Автор Xypodilec (тъп юзър)
Публикувано02.09.02 14:31



остави хората да си спират колкото искат - ще има повече цигари за нас



Тема Re: стига бенови [re: Xypodilec]  
Автор Lizakriza (princesska)
Публикувано03.09.02 13:19



Da, ama kolkoto i da se muchish, ne mozhesh po dve da gi pafkash, taka che poveche ili po-malko...vse taia. Pusta fiziologia

Mo>I<e da sum >I<aba, ama sum s korona


Тема Re: 8 месеца без цигари!нови [re: amateur]  
Авторexsmoker (Нерегистриран)
Публикувано05.09.02 17:56



Well done!

Aз ги спрях преди 20 дена и ми беше доста трудно в началото, при положение че пуша 18 години и стигнах до повече от кутия на ден (и аз не броя купоните- тогава и по 2), в смисъл че като си купя сутринта цигари, вечерта закъсвам ако нямам втора кутия.

Преди да спра, се поразтърсих из интернет за информация по въпроса и намерих страшно много, но всичко на английски, на български няма нищо. Тук хората просто не искат да си признаят, че пушенето е страхотен проблем, който УБИВА рано или късно (предимно рано :-(( ) и по мъчителен начин.

Та ето някои от нещата, които научих и които се надявам да са ви полезни, за да избегнете връщането назад и пропушването:

- първите 72 часа (3 дена) са най-трудни, защото през това време в кръвта още има никотин и тогава страдаме от абстинентни признаци (главоболие, паника, треперене на ръцете и тн.)

- след това трае още 10-11 дена, значи общо две седмици от първия ден, за да се пречисти организмът напълно, като обикновено между 7 и 10 ден има още една криза, този път психологическа

- след това вече е по-лесно, но е МНОГО ВАЖНО през цялото това време да не се поема никотин под никаква форма (цигари, дъвки, лула, лепенки, бонбонки итн), иначе се връщаме на позиция едно и пак ни чакат 72 часа докато се изчисти кръвта.

Както казах, аз не пуша вече от 20 дена, началото беше кофти, но сега е СУПЕР -

Сайтът с най-добра информация се казва whyquit.com и наистина ПОМАГА, има много добри съвети. Други добри сайтове (но не толкова) са ash.co.uk и thetimeisright.co.uk

И аз съжалявам, че хората, които се вслушват са малко (повечете ми приятели ме гледат странно в момента), но да си призная, откакто не пуша се чувствам страхотно и пет пари не давам какво мисли болшинството!

Между другото, сметнах че откакто не пуша съм спестила 70 лв (и аз бях на син ротманс)

exsmoker



Тема Re: 8 месеца без цигари!нови [re: exsmoker]  
Автор amateur (любител)
Публикувано10.09.02 17:10



Браво! Дерзай и имай пред вид, че още си много застрашена. Тези 20 дни знам колко много значат за теб, но това е нищо все още. Дано имаш волята и късмета да продължиш да не пушиш. Защото както има една приказка - никога не е късно да станеш за резил.
Успех!



Тема Re: taka e....нови [re: amateur]  
Авторexsmoker (Нерегистриран)
Публикувано12.09.02 09:17



Благодаря!

Аз май станах за резил така или иначе, като погледнах какво дълбокомислено и поучително мнение съм ти пратила - нещо от сорта на ситуацията "да продаваш на краставичар краставици" та и аз така - ти не пушиш от 8 месеца, аз от 20 дена (вече малко повече ), но обяснявам точно как да ги спреш.

Но бях много ентусиазирана, че намерих български форум по темата, защото иначе в българската мрежа не намерих почти нищо за цигарите (за разлика от англо-американските страници - пълно е със съвети, статии и групи за отказване).... Та явно съм се оставила ентусиазмът да ми диктува писането на предишното ми мнение. Но пък и има един друг момент - много хора казват, че не са пушачи или са спрели, а като поразпита човек разбира, че всъщност си пушат по няколко цигари на ден, но считат, че не пушат защото не си купуват цигари например....

Един въпрос - случвало ли ти се е да сънуваш, че пушиш? Аз наскоро сънувах, че съм си запалила цигара и в съня си се ужасих, как така съм пропушила. Не можеш да си представиш какво облекчение изпитах като се събудих и си дадох сметка, че е само сън....

еxsmoker



Тема Re: taka e....нови [re: exsmoker]  
Автор amateur (любител)
Публикувано13.09.02 00:09



Не се притеснявай какви краставици си ми продала, важното е да не се пуши при никакви обстоятелства!
Аз твърдо съм на мнението, че никакви такива, по една-две цигари. По-рано много пъти пробвах такива варианти и може би за някои хора това е добре, но аз така не мога. Ако 1-2 дни пуша малко после ще си наваксам и това не е никакво спиране на цигарите. Аз като казвам че от 8 месеца не пуша значи не пуша. Казах вече, че към 3-тия месец доколкото си спомням изпуших две цигари и дори за тях съжалявам, но това е. Нито една цигара след това и преди това!
Колкото до съня - да, точно същото сънувах първите няколко месеца. Сега вече не. По-рано бях чувал, че хора отказали преди години цигарите (даже познавам такива) продължават да сънуват че пушат и им се иска да пушат. Но в моите сънища беше точно като при теб - събуждах се с облекчение, че е било сън, а не съм пропушил в действителност.
Сега проблема ми е отслабването защото доста напълнях след отказването на цигарите, но не съжалявам нито за секунда. Даже ако за момент се поддам на идеята за запалване на цигара (нещо което много рядко се случва)- веднага си помислям, че напразно съм напълнял и при това ако пак пропуша със сигурност няма да отслабна, най-много пак да ги откажа и да напълнея още повече. Така че - просто край на тая щуротия и толкоз.
Хайде със здраве!



Тема Re: taka e....нови [re: amateur]  
Автор sylvi ()
Публикувано13.09.02 18:29



Zdravei,a mojesh li da mi kajesh zashto napulnia,v smisul smeni li si hranitelniat rejim ili si jadeshe po staromu i vupreki vlichko napulnija?
Ako mogat i drugi minali po tozi put da se izkajat...vse me e strah ot tova pusto naddavane...
Moilia vi razkajete kak e bilo pri vas?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.