Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:26 23.06.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема molia vi kahete miнови  
Автор hetera ()
Публикувано14.09.02 18:59



viarvate li na lepenki hapcheta i tem podobni gluposti? ne znam da si davam li parite ? ako ima niakoi otkazal gi s tiah neka se obadi... v slujbata na muja mi ima niakakvi tipove i lekasrtva za otkazvane, toi obache ne viarva che pomagali, hem sa bezplatno...
opitah se da gi otkaja pred sedmica i pusheh po edna gadna pura na den, ot vchera sum [ak na cigari:(((((. muja mi e strashen pushak kandardisvam go da otkazvame zaedno i ako toi ne se navie s mene sushto trudno shte stane.
ami igloterapia
neshto voliata mi maj nikakva ia niama......



Тема Re: Отказвай ги направо! [re: hetera]  
Авторexsmoker (Нерегистриран)
Публикувано16.09.02 11:04



Моят съвет въз основа на собствения ми (горчив) опит е недей да си даваш парите за лепенки и дъвки и да си губиш времето с това.

Имам много лошо мнение - започнах да ги ползвам преди 4 години, изхарчих адски много пари и в момента, в които спирах да дъвча пак се връщах към цигарите - така че изобщо не ги препоръчвам на хора, които сега мислят да ги отказват. Пък и според последните изследвания, които четох, все повече проучвания показват, че резултатите са лоши не само за мене а и за болшинството пушачи - НИКАКЪВ ДЪЛГОТРАЕН ЕФЕКТ (погледни извадката от Journal of the American Medical Association от миналата седмица - http://jama.ama-assn.org/issues/current/abs/joc11973.html) .

За безплатни лекарства нищо не съм чувала, но здравият разум за съжаление ми нашепва, че едва ли ще помогнат - чудотворни хапчета за отказване едва ли има, иначе всички англ. и американски вестници щяха да пишат за това на първа страница!!!

Най-ефективният от дългосрочна гледна точка (20-50% непушещи след една година) е цигарите да се спрат изведнъж и от раз, после стискаш зъби 3 дена, после (но по-малко) две седмици и после става много по-лесно...

Ако знаеш английски, разгледай www.whyquit.com, и особено препратката към Freedom, там е добре обяснено как да се откажат по този начин, какво да очакваш и как да се справяш с трудните моменти (Сайтът е абсолютно безплатен и не се опитват да ти продадат нищо). Аз не пуша от горе-долу месец вече без никакви дъвки, пури, лепенки, бонбонки или каквото и да е друго, а преди да ги спра пуших в продължение на 18 години - кутия и нещо на ден. Ако някой ми беше казал преди месец и половина, че ще ги откажа, нямаше да повярвам, а ето на.... Щом аз ги отказах, значи всеки може!


Good luck и пиши ако имаш нужда от съвет!

exsmoker



Тема Re: molia vi kahete miнови [re: hetera]  
Автор Angel of Death (МОМО №1)
Публикувано17.09.02 17:15



ами начи взимаш две въжета - по-якички , праите им по една примка , окачете ги с мъжо ти за лампионите на две съседни стаи и набързо си решавате екзистенциалните проблеми които ви мъчат! не ми благодари , винаги се радвам когато мога да помогна

Наведи се, Члена идва отново


Тема a opravdaniataнови [re: exsmoker]  
Автор hetera ()
Публикувано18.09.02 16:22



deto vse izpluvat pred nas kato shamanduri??????
Sega e napregnato.......Da mine stresa v rabotata........i t.n.
kak da se borime s tiah



Тема Re: a opravdaniataнови [re: hetera]  
Автор Boby_ (King of the sky)
Публикувано19.09.02 14:01



Всичко опира до мотивация. Ако наистина искаш да ги откажеш, нито оправданията, нито абстиненцията, била тя психическа или физическа, ще те спрат. Но като казвам "наистина искаш", имам предвид не онова неубедително "ами-и-и-и, искам да ги откажа, да", а абсолютно желязното убеждение, че ЩЕ ги откажеш и е по-добре да скочиш от 12-тия (примерно) етаж, отколкото дори да си помислиш за палене на цигара.

I'll try alone
Make destiny my own


Тема Re:Най-доброто време за отказваненови [re: hetera]  
Авторexsmoker (Нерегистриран)
Публикувано19.09.02 15:20



А да, оправданията са ми доста познати, например:

- сега не мога, лято е отивам на море, как така ще изкарам морето без цигара
- сега не мога, есен е, започва зимният семестър, няма начин да уча без цигара
- в работата е лудница
- в къщи е лудница
- само да мине този стрес и веднага ще ги откажа
- сега не мога, наближава Коледа и Нова година, просто не мога да си представя празниците без цигара....

И така нататък. Оправданията са безкрайни и до болка познати

Аз лично ги отказах, когато прочетох на едно място на интернет, че най-доброто време за отказване е СЕГА.

И че колкото е по-голям стресът в началото на отказването, толкова по-добре, защото човек се научава да се справя с най-различни стресови ситуации и изчезва страхът, че сега може и да не пуша, но как ще се справя когато стане еди какво си. Та ако ги откажеш докато си стресирана всъщност си правиш услуга, защото така се увеличават шансовете за успех.

Та аз ги отказах в период, когато имах страшно неприятни неща за уреждане по разни учреждения, същевременно ходех през два дена на зъболекар и всеки момент трябваше да ми дойде, та към всичко останало се добави и PMS (жените ще ме разберат!).

И ето ме сега, след 18 години пушене (кутия и 1/4 на ден), чак не е за вярване

еxsmoker

If I can do it anyone can




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.